Dopoledne na halovém ME juniorů

14.1.2011 Dvě remízy a dvě vysoké výhry favoritů

V hale SK Slavia v pražském Edenu začalo dnes ráno mistrovství Evropy juniorů do 21 let v halovém hokeji.

V prvním zápase se střetly juniorské výběry Polska a Švédska. Polský favorit vstoupil do zápasu poměrně vlažně, zatímco Švédové se nadchli k výkonu na hranici svých možností. Polsko v poločase vedlo 3:2, ale bojující Švédové dokázali dotáhnout zápas k remízovému výsledku 4:4.

Následoval zápas Ruska s Běloruskem, který v první půli mnoho zajímavých momentů nenabídl. Lepším týmem byli Rusové, kteří čtyřmi brankami ve druhém poločase rozhodli o svém vítězství v poměru 6:1.

Čeští reprezentanti v prvním zápase remizovali s Rakouskem 2:2. Češi se sice dostali do vedení, soupeř však po několika vteřinách vyrovnal a do poločasu přidal ještě jeden gól. Zlepšený výkon Čechů ve druhé půli přinesl vyrovnání, na víc to však nestačilo.

V následujícím zápase se střetlo Švýcarsko se Skotskem. Švýcaři si po celé utkání udržovali náskok a bez výrazných komplikací tak došli k jasné výhře 6:2.

Odpolední program ME juniorů zahrnuje čtyři utkání. Čeští reprezentanti se střetnou s týmem Skotska, Švédsko vyzve Bělorusy, Rusko se utká s Polskem a Švýcarsko s Rakouskem.