Doškolení trenérů - hokejový seminář

22.3.2015

Doškolení trenérů - hokejový seminář

V prostorách Hotelu Pramen na Praze 9 se o víkendu 21. – 22. Března 2015 uskutečnila druhá část školení trenérů III. třídy a zároveň „sportovní“ seminář pro trenéry pozemního hokeje.

V sobotu bylo na programu dokončení prezentace Michala Ježdíka o Efektivních týmech a jejich fungování, výtěžností dat ze hry pomocí video analýz, a dalších zajímavých informací, které iniciovaly celou řadu otázek. Zdeňka Engelhalterová pak pokračovala s praktickou ukázkou renesance tréninku dětí v tělocvičně.

Jak v podzimním termínu, kdy žáci SK Slavia Praha působily coby figuranti, tak nyní přišly děti také, avšak tentokrát ze Sokola Kbely a školního kroužku RSC Praha Chvaletická, za což jim všem velice děkujeme. Tentokrát se ukázka nesla v duchu zpevnění hlubokého svalového systému.

Druhou část školení měl v režii Tomáš Perič a Lenka Kovářová se základy sportovního tréninku a fyziologickými rozdíly tréninku dětí a mládeže.

Semináře i školení se zúčastnilo na 33 trenérů z Mnichovic, Pražské i Hradecké Slávie, Hostivaře, Českých Budějovic, Presidenta, Sokola Kbely, Bohemians a po jednom zástupci z  RSC Praha a Plzně-Litic. Školení bylo ukončeno formálním testem.

Je důležité znovu připomenout, že toto školen trenérů, respektive seminář, se skládá ze dvou částí. Specializace a základů sportovního tréninku. Po absolvování obou částí získá trenér základní trenérskou licenci, avšak pouze podzimní část ze specializace má snahu být „open“ pro všechny trenéry jakékoliv kategorie a složky.

V neposlední řadě byly zajímavé a inspirující diskuze buď v oficiální části školení nebo o přestávkách:

  1. Jakékoliv náměty, připomínky a návrhy adresovat TMK pokud možno co nejdříve, aby mohl být program seminářů v dostatečném předstihu připraven na základě požadavků trenérů,
  2. byla vidět evidentně nutná potřeba, aby setkání trenérů v sobě mělo mnohem větší prvky workshopu a vzájemné diskuze, neboť k mému překvapení (či spíše potvrzení svého přesvědčení), v mnoha směrech nekorespondují cíle a osobní plány trenérů s cíly a plány oddílů, které jsou mnohdy v rozporu.

 

 

Další seminář se uskuteční na podzim 2015, přesný program, termín a místo bude upřesněn, ale již nyní je přislíbena prezentace Karolíny Kříženecké, zpětná vazba reprezentačních trenérů a doufejme, že se v rámci semináře uskuteční celorepublikový trenérský workshop.

pozemnihokej.cz > Trenéři > Školení > Doškolení trenérů - hokejový seminář
Loading...

Školení

Stránkování

12 3 4 5 >
 
 
Loading...

Školení

Stránkování

12 3 4 5 >
 
 

Trenérský web

Nacházíte se v části stránek Českého pozemního hokeje, které jsou učeny trenérům pozemního hokeje. Pokud máme možnost jakkoli využívat moderních informačních technologií k propagaci a dalšímu vzdělávání samostudiem, případně výměnu zkušeností, je třeba toho využít. Obsah stránek je zaměřen na:

1) informace o seminářích a školeních, včetně možnosti se online přihlásit a zaregistrovat,
články s populárně naučným obsahem,

2) trenérskou znalostní databázi, která obsahuje tréninková cvičení, video ukázky, nebo metodické rady a pokyny k trénování všeobecně,

3) adresář trenérů.


Doufáme, že trenérský web bude cenným nástrojem nejen pro plánování tréninkového procesu všech kategorií, ale zároveň velkou inspiraci a motor pro vlastní práci na poli trenérském