2. den mistroství Evropy v Rakovníku

17.7.2018

16.7.2018 Hrály se zápasy jen ze skupiny A. Wales porazil Litvu 1:0, Skotky vyhrály nad Ruskami 3:1.

Druhý den byl ve znamení silného větru a obav, zda začne bouřka, nebo ne. Platí totiž pravidlo, pokud je blesku od hromu časově vzdálen do 20 sekund, musí být vyklizeno hřiště a zápas ukončen. Naštěstí k ničemu takovému nedošlo a odehrály se všechny zápasy dle plánu.

V pondělí se hrály jenom dva zápasy ve skupině A. Jako první naskočily do utkání dívky z Walesu s Litvou, která den před tím prohrála s Ruskami 10:1. I přes tento včerejší „výprask“ Litva od začátku hrála otevřený hokej, který byl plný příležitostí pro obě strany. Wales se naopak nebojí tvrdých osobních soubojů a dívky z Litvy se této hře rychle přizpůsobily. Konečný stav na karty mluvil za vše: 4 zelené, 2 žluté – rozdány ve stejném poměru pro obě mužstva. Ke konci hry oba týmy začaly být značně nervózní, stav byl po celou dobu 0:0. Jessica Hill nakonec rozhodla celý zápas v 54. minutě a Wales zaslouženě vyhrál 1:0.

Druhý zápas se odehrál mezi Ruskem a Skotskem. Očekávání hezkého, rychlého hokeje bylo bezezbytku naplněno. Zápas byl velice vyrovnán – Skotky byly velice tvrdé, Rusky na druhou stranu rychlé jako blesk. Emily Dark ze Skotska již v 7. minutě zápasu proměnila první trestný roh, ve 45. minutě se situace opakovala a stav byl 2:0. V 50. minutě Skotky zvýšily náskok na 3:0. Rusky posléze kosmeticky upravily skóre na konečných 3:1 pro Skotsko.

Průběžný stav po druhém dni, skupina A:

Skotsko 6 bodů

Rusko 3 body

Wales 3 body

Litva 0 bodů

V úterý se hrají zápasy ze skupiny B. Dnes se naše dívky utkají s Polskem od 18 hod. Pokud nemůžete osobně přijít fandit, podívejte se na live stream www.eurohockeytv.cz

Za fotky díky Petrovi Branšovskému, celé jeho album Wales x Litva naleznete zde.

Lenka Jeřábková

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace U18 dívky > 2. den mistroství Evropy v Rakovníku