Druhý den z pohledu dobrovolníka

21.1.2018

Žádný turnaj by se neobešel bez dobrovolníku, jaká je jejich role a jak si turnaj užívají?

Staráme se o věci jako je podávání míčků, upravování hrací plochy nebo zásobovaní delegátů z EHF dostatkem jídla a pití. Druhý den mýma očima byl docela klidný, plnili jsme úkoly, které nám byly zadány od organizátorů; jedna z mnoha věcí co jsme udělali bylo například pověsit vlajky všech zemí, které zde hrají. Ze začátku to byla docela sranda, neznali jsme totiž pořadí barev na vlajkách, ale nakonec jsme to zvládli i s menšími problémy. Nastal čas na oběd.. a tady musím použít přísloví ,,Kdo dřív přijde, ten dřív mele”, jelikož kdo přišel mezi prvníma, měl oběd, ostatní měli smůlu. V poledne odehrála svůj další zápas Česká reprezentace, na který přislo hodně diváků, predevším to byly fanoušci naší reprezentace. Sám jsem zápas sledoval a prožíval ho jako normální divák. V průběhu zápasů totiž není tolik práce, tak se několik z nás může pokaždé koukat. Zápas skončil výhrou pro naše hráčky a tudíž rozhodl o postupu do semifinále. V tom narazily na silné Nizozemsko, které patří mezi adepty na titul. Na zápas, který se odehrál pozdě večer dorazilo tolik diváků, až jsem byl překvapen. Všichni přišli, aby podpořili náš tým k postupu, jenž se nakonec po výsledku 6:3 nekonal.

Jako dobrovolník jsem byl velmi ohromen vysokou návštěvností na české zápasy. Vždy bylo plno, ale bohužel na ostatní zápasy nebyla návštěvnost moc vysoká.

Práce dobrovolníků je fajn, máme mezi prácí i volný čas, máme tu fajn partu se kterou si rozdělujeme práci podle toho, na co zrovna máme náladu. Všichni jsme dostaly trička se znakem Českého lva - podavači černé, zbytek modré. Jsem rád, že se můžu na organizaci turnaje podílet.

A doufám, že na zítřejší zápas o bronz proti Běloruskám dorazí stejný počet fanoušků jako dnes, domácí atmosféra je důležitá. Tak neváhejte a přijďte podpořit.

Tomáš Tran, dobrovolník

Loading...

Halové mistrovství Evropy žen 2018 - Praha

Stránkování

12 3 >
 
 
Loading...

Halové mistrovství Evropy žen 2018 - Praha

Stránkování

12 3 >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...