Dvě výhry a dvě prohry

14.5.2016

Praha - 14. 5. První den na pohárech mistrů byl úspěšnější pro muže. Pražská a I hradecká Slavie si nese cenné body za vítězství.

SK Slavia Praha - HC Bra 6:3 (1:2)
B: BABICKÝ Martin, KYNDL Jakub 2x, HOFFMANN Martin, URBANEC Jan a ROMANEC Tomáš

První zápas proti italskému HC Bra nám přiblíží Martin Hanus.

První poločas nezačal dobře. Po několika minutách jsme se dopustili první chyby a soupeř ji po následném rohu potrestal. Poté jsme se otřepali a za nedlouho vyrovnali z pěkné kombinace. Úspěšným střelcem byl Babický. Do poločasu se ale Bra vrátilo do vedení a druhý poločas jsme tedy museli dohánět jednogólové manko.

Druhý poločas jsme začali mít s postupem času převahu, kterou jsme vyjádřili pěti góly a velkým množstvím šancí. Herní obraz druhého poločasu byl již více než dobrý. Hráčem zápasu byl vybrán Jakub Kyndl.
Celý zápas byl disciplinovaný, kluci dodržovali taktiku a zaslouženě si nesou z prvního zápasu 5 bodů.

Slavia Hradec Králové - Whitchurch HC 2:1 (0:0)
B: HYNČÍK Tomáš, ZDENĚK Robin (C)

Zápas začal opatrně. Zatažená zóna od Hradce i Walesu. Postupně se tempo zvyšovalo a bylo se na co dívat. Prvních 15 minut se nám dařilo eliminovat rychlé protiútoky. Nám se začala dařit kombinace dopředu a zprava. Klíčová se ukázala neznalost a podcenění Hradce soupeřem.Trestné rohy Welšanů skončili na skvěle chytajícím Tomáši Keprtovi. I jeho záslohou skončil poločas 0:0. V druhé půli se Hradec brejky zatlačil do obrany a tam začali vznikat díry. První gól padl z následného trestného rohu a teč Tomáše Hynčíka a následně Robina Zdeňka na stav 0:2 pro Hradec. Velký tlak Walesu vyústil v penaltu proti Hradci, se kterou si poradil skvěle chytající Tomáš Keprta. Na obou stranách docházely síly. Pochvalu zaslouží krajní obránci. Závěrečný tlak soupeře a opět penalta proti Hradci. Tentokrát se štěstím pro soupeře snížení skóre na 1:2. Poslední minuty si Hradec zkušeně pohlídal a připravil tak fanouškům a v pátek 13.  první zápas turnaje velmi příjemné vítězství. Pochvalu zaslouží nejenom branář, ale i celý tým. Uvidíme jak  s  portugalskou Lousadou..

HC Hostivař -  Iris Hockey Lambersart (FRA) 0:5 (0:3)

SK Slavia Praha - Ulster Elks (IRL) 0:2 (0:0)

V prvním zápase nás čekaly soupeřky z Irska. Zápas se hned od začátku nesl ve velmi rychlém tempu. V prvním poločase se nám nepodařily proměnit 2 rohy a bohužel to byly právě soupeřky, které se ujaly tečí vedení 1:0.
Ve druhém poločase byly k vidění šance na obou stranách a náš tým si vytvořil několik pěkných gólových šancí, které ale neskončily za zády golmanky. Nakonec jsme byly potrestány z rohu a tak si odnášíme prohru 0:2 a jeden bod.