EHL FINAL 2019

17.4.2019

EHL FINAL 2019
EHL FINAL 2019

V Nizozemsku, konkrétně v Eindhovenu dnes odstartovala nejvyšší evropská liga: EHL. 16 nejlepších evropských týmů se v průběhu velikonočních svátků utká v boji o titul nejlepšího evropského klubu.

V nejprestižnější klubové soutěži se letos v prvním finálovém kole utká Dinamo Kazaň s klubem, ve kterém donedávna hrál Tomáš Procházka, Mannheimer HC. Belgický tým KHC Dragons proti ostrovanům Three Rock Rovers. Waterloo Ducks HC proti Surbiton HV a domácí HC ORANJE-ROOD proti Uhlenhorst Mülheim. V druhé skupině a v druhém hracím dnu se odehrají zápasy: francouzský Saint Germain HC proti Club Egara, Royal Leopold HC proti Real Club de Polo, AH&BC Amsterdam proti Grove Menzieshill a v posledním zápase tradiční souboj SV Kampong proti KHTC Rot Weiss Köln.

Z výhru získá tým 5 bodů do tabulky, za remízu 2 body, za prohru s brankovým rozdílem menším než dva 1 bod a za prohru s rozdílem více než 2 góly 0 bodů.

8 týmů postupuje do KO8, které se odehraje 20.4., Final 4 se uskuteční 21.4. a finále na Velikonoční pondělí 22. 4.

Veškeré zápasy lze sledovat na oficiálním kanálu Euro Hockey TV, tak si nenechte ujít tento hokejový svátek.

Česko letos v klubových bojích o mistra Evropy nemá zástupce ani mezi týmy, ani mezi hráči. 

V loňské EHL zvítezil nizozemský klub HC Bloomendaal, který se do letošního ročníku nekvalifikoval. Kvalifikace totiž funguje na základě umístění v nejvyšších domácích klubových soutěžích. Z holandské Hoofdklasse ligy se letos kvalifikovaly první tři týmy: HC Oranje-Rood, SV Kampong a AH&BC Amsterdam. Kolik týmů z jaké konkrétní země se může kvalifikovat, je stanoveno rankingem Národní asociace.

 

Veronika Decsyová

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...