Eurocup Praha: Slavia postoupila do A divize halového PMEZ!!!

26.2.2012

Praha - Ženy pražské Slavie postoupily do elitní divize PMEZ!!

Heroický výkon aneb jak důležité je mít svou Adélu! Jinak se nedá vystihnout poslední utkání a také samotné účinkování pražské Slavie na PMEZ. V nedělním utkání již Češky nemusely díky zaváhání soupeřů zvítězit, postup měly zajištěn již před zápasem. To však nezměnilo nic na touze a odhodlání sešívaných dívek, rozloučit se se skvělým pražským publikem výhrou a vítězstvím. To se jim také díky "svým" Adélám - střelkyním všech nedělních branek - a vynikajicí druhé půli podařilo a nezbývá než před celým týmem smeknout. Milým bonusem bylo také ocenění Andrey Vančurové nejlepší brankařkou turnaje. Slávistky na turnaji dominovaly - mohly se pyšnit nejlepším útokem i nejpevnější obranou.

SK Slavia Praha - Bowdon HC 5:4 /0:2/ - sledovali jsme online
22., 33./oba TR/, 34. Bížová, 27./TR/ Reinosová, 28./P/ A.Mejzlíková - 13./TR/ Liptrot, 14. O'Donnel, 21./TR/ Cullen, 32. /TR/ Walton

Slávistky s vědomím postupu do elitní divize nastoupily s úsměvem na tváři. Tento duel však pojaly prestižně s tím, že by rády ukončily turnaj bez ztráty bodu. Začátek zápasu se odehrával v poklidném duchu. Na obou stranách jsme měli možnost vidět několik neproměněných šancí, včetně trestných rohů. Angličanky, které potřebují k postupu do elitní divize z tohoto utkání minimálně jeden bod, využili svůj druhý trestný roh a ve 13.minutě se dostaly do vedení 1:0. Jen o minutu později se prodrala dravá útočnice hostů do střeleckého kruhu a přízemní střelou zvýšila vedení Bowdon už na dvoubrankové. Trenérské duo Mejzlíková - Lahoda dělí prostor na hřišti mezi všechny hráčky rovnocenně, větší prostor dostávají i slávistky, které si na turnaji ještě moc nezahrály. Celkový výkon v prvním poločase je z pohledu domácích spíše zakřiknutý a vypadá to, že sešívaným lehce dochází plyn. Rezultuje z toho tak dvoubrankový deficit. Uvidíme, jak to bude vypadat v druhém dějství.

Druhý poločas začal velmi podobně jako ten první - rychlým zvýšením z TR na 3:0. Sešívané hráčky však vzápětí kontrují ze stejné standardní situace - úspěšnou střelkyní je Adéla Bížová, která vymetla levou šibenici anglické svatyně a snížila na 1:3. Následují další šance hráček z Edenu - francouzská rozhodčí však české dívky nepouští do vážnější šance a třikrát otáčí verdikt proti domácím. V sedmé minutě druhého poločasu se však Slavii daří snížit. Opět z trestného rohu se prosazuje tentokrát druhá z Adél - Reinosová - 2:3. Tlak sešívaných vrcholí - další trestný roh je zastaven na čáře nohou a následuje penalta. K té se staví pravidelná exekutorka, aby se to nepletlo, tak další z Adél - Mejzlíková a přesnou střelou nedává anglické brankařce sebemenší šanci - vyrovnává na 3:3. Krásný hokej pokračuje, Angličanky mají další trestný roh a Walton vrací vedení na stranu hostí - 4:3. Francouzská sudí opět čaruje a píská stejnou standardní situaci, Vančurová je však tentokrát připravená. Na druhé straně dvakrát začaruje Bížová a nejprve z TR vyrovnává a o pár sekund později překlání vedení poprvé na stranu domácích - pumelenicí zobáčkem - 5:4. Sledujeme skvělý vrchol turnaje. Dvě minuty před koncem Angličanky drží mček na svých holích - tento výsledek jim zaručuje postup spolu se slávistkami. Češky je však napadají a chtějí turnaj zakončit atraktivně. Na výsledku se však již nic nemění a postupují tak oba týmy.

Sešívané hráčky tak vyhrávají i poslední zapas na turnaji a suverénně postupují. Dnes ukázaly velké srdce a ač nemusely zvítězit, předvedly zaplněné hale skvělý výkon zejména v druhém dějství. Otočily nepříznivý výsledek a naprosto zaslouženě vyhrávají B divizi PMEZ. Vzhledem k tomu, že si letos zajistily stejně suverénně domácí ligový primát, budeme mít možnost je vidět příští rok mezi nejlepšími 8 celky Evropy. Gratulujume!