Evropská hokejová liga a klubové poháry

30.4.2018

Již za necelý měsíc vypuknou letošní mezinárodní klubové turnaje, kterých se zúčastní i čtyři české týmy. 

Muži SK Slavia Praha jako vítězové loňské extraligy a TJ Plzeň-Litice (2. místo minulý rok) odcestují 18. až 21. května do švýcarské Ženevy, kde se v EuroHockey Club Challenge I utkají ve skupině s Slagelse HC (DEN), Servette HC (SUI) a také mezi sebou. Challenge I je třetí nejvyšší soutěží klubových pohárů po EHL a Club Trophy.

Ženy SK Slavia Praha, mistryně loňské sezóny, hrají druhý nejvyšší klubový pohár EuroHockey Club Trophy (18.-21.5.). Letos v irském Dublinu, kde ve skupině změří síly s Holombre HC (ENG), MSC Sumchanka (UKR) a GHC Ritm Grodno (BLR). Vícemistryně loňské extraligy HC 1972 Rakovník se ve stejném termínu v Gentu v Belgii postaví proti SG Amsicora ASD (ITA), Gantoise HC (BEL) a Black Boys HC Geneve (SUI) v soutěži EuroHockey Club Challenge II.

18.5.SK Slavia Praha Ž13:15 vs. GHC Ritm Grodno
 SK Slavia Praha M14:30 vs. Slagelse HC
 TJ Plzeň - Litice M16:45 vs. Servette HC
 HC 1972 Rakovník Ž16:45 vs. Gantoise HC
19.5.SK Slavia Praha Ž10:00 vs MSC Sumchanka
 HC 1972 Rakovník Ž14:30 vs. SG Amsicora ASD
 TJ Plzeň-Litice M14:30 vs. SK Slavia Praha M
20.5.SK Slavia Praha Ž10:00 vs. Holcombe HC
 HC 1972 Rakovník Ž14:30 vs. Black Boys HC Geneve
 TJ Plzeň-Litice M14:30 vs. Slagelse HC
 SK Slavia Praha M16:45 vs. Servette HC
21.5.zápasy o umístění 
EHL

Nejvyšší klubovou soutěží mužů je Evropská Hokejová Liga EHL, která se hraje systémem vyřazování. Začíná prvním kolem, kde se proti sobě utká 24 týmů, 12 vítězů postupuje do KO16, kde se k nim přidají další čtyři týmy, které podle rankingu nemusely absolvovat kolo 1. Týmy, které v KO16 prohrály, se utkají v zápasech o umístění a zbylé týmy postupují do KO8. Kolo KO8 se odehrálo letos první víkend v dubnu v Rotterdamu, kde se rozhodlo o týmech postupujících do předposledního kola - KO4.

Pro tento rok si semifinále zahrají tři nizozemské týmy: HC Bloemendaal proti HC Rotterdam a SV Kampong proti belgickému překvapení tohoto roku Herakles. Vítězové postupují do finále, poražení sehrají zápas o třetí místo. KO4 a finále letošní EHL se uskuteční na hřišti HC Bloemendaal 26. a 27. května. Lístky k zakoupení zde

O postupu do letošního semifinále rozhodly ve dvou zápasech samostatné nájezdy a ve všech zápasech bylo k vidění plno krásných hokejových akcí a gólů. Pusťte si videa na oficiálních stránkách EHL: http://ehlhockey.tv/videos/

Evropská hokejová liga převzala speciální pravidlo z Indické hokejové ligy, kde se gól ze hry počítá za 2 góly a gól vstřelený z trestného rohu za 1. V letošní EHL se neobjevil žádný z Čechů. V loňském roce si nejvyšší klubovou soutěž zahrál Tomáš Procházka v dresu Mannheimer HC.

 

Veronika Decsyová

pozemnihokej.cz > ČSPH > Články > Evropské poháry > Evropská hokejová liga a klubové poháry
Loading...

Evropské poháry

Stránkování

12 >
 
 
Loading...

Evropské poháry

Stránkování

12 >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...