Evropský šampionát vrcholem

8.1.2011

Evropský šampionát vrcholem

Nejvýznamnější akcí letošní halové sezóny -  mistrovství Evropy zahájí v pátek 14.ledna v hale pražské Slavie za účasti osmi nejlepších juniorských týmů kontinentu.

Na programu je v 10,30 zápas skupiny A Polsko – Švédsko,  v 11,40 se střetnou další dva týmy této skupiny Rusko  s Běloruskem. V B skupině má naše reprezentační  družstvo  za soupeře Rakousko (12,50) a Švýcarsko změří své síly se Skotskem (14). Poté pokračuje A skupina dvěma střetnutími Švédsko – Bělorusko (15,30) a Rusko – Polsko (16,40), páteční program  ukončí duel České republiky se Skotskem (17,50) a Švýcarska s Rakouskem (19).

 

V sobotu pokračují zápasy obou skupin. 0d 9 hodin (Polsko – Bělorusko, Švédsko –Rusko, ve skupině B nastoupí proti sobě Rakousko se Skotskem a ve 12,30 sehraje ČR další důležitý zápas se Švýcarskem. Pak předvedou, co se už naučili, benjamínci Litic a Rakovník a děvčata Mnichovic a Hostivaře názorně dokumentují, že nezůstala pozadu.

Od 15,30  bude  palubovka patřit opět juniorům, semifinálová utkání o postup mezi nejlepší začínají v 17,50 a 19,20.

Nejdůležitější utkání jsou ta nedělní – ve 12,30 se rozhodne, kdo obsadí třetí  místo, ve 14,00 určí finále mistra Evropy.

 

Kdo bude hájit české barvy?

 

Reprezentační dres obléknou hráči:

Jan Erlebach, Tomáš Pauer, David Pazdera (všichni Bohemians), Jakub Koryťák, Reinhard Nicklas, Tomáš Rumplík, Radovan Sochor (všichni Litice), Jakub Beneš, Martin Seeman (oba Rakovník), Martin Capouch, Tomáš Drastík, Tomáš Rybáček, Vilém Ťopek, Ondřej Vacek (višichni Slavia Praha) a Stanislav Zdeněk (Mnichovice). Trenéři Michal Toms a Petr Troníček.

V rámci příprav na šampionát se z popudu svazového trenéra Tomáše Babického, bývalého dlouholetého reprezentanta a trenéra mužů pražské Slavie, sáhlo k zatím unikátní raritě. V  nejvyšší soutěži se objevil výběr RD složený z hráčů zařazených do širšího reprezentačního výběru. Jeho složení se střídalo, pomáhalo to mj. ke zjištění nejlepšího složení týmu. Pokus se nepochybně setkal s úspěchem – tým po desátém kole zaujal s šesti výhrami třetí  místo  - pozoruhodná byla nepochybně dvojnásobná  výhra nad Slavií.

 

Připravil Jan Vaněk

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...