Březen bude zasvěcen hokejovým dětem a mládeži

9.3.2018

 

Někomu může připadat, že březen bude pro pozemní hokej hluchý měsíc, protože největší akce – mistroství Evropy, mistroství světa, klubové poháry či halová liga je již převážně uzavřená, ale opak je pravdou.

Už 10.3 se koná finále haly 2017/2018 mladších žáků 18.3 se bude na Slávii konat již tradiční turnaj kroužků a konečně od 28.3 do 30.3. se v Rakovníku bude hrát speciální turnaj SpS – tzn. Sportovních středisek mládeže.

Abychom pomohli rozšířit u dětí povědomí o pozemním hokeji, Český svaz pozemního hokeje podpořil myšlenku dostat halový hokej přímo do škol k těm nejmenším, k dětem od 6 let. K dnešnímu dni se pozemní hokej hraje na více jak dvaceti školách po celé České republice. Chtěli jsme dětem nabídnout alternativu k tradičním sportům jako je fotbal, či basketbal. Pozemní hokej oproti ostatním sportům má výhodu záštity klubů, kde děti nedostanou jen sportovní průpravu, ale bavíme se i o socializaci dětí jako takových. Každé dítě si jak na hřišti, tak i v klubu plní své úkoly. Oplátkou mu jsou neopakovatelné sportovní zážitky, kamarádi na celý život a kdo ví, třeba se pozemním hokejem může v budoucnu i živit, stejně jako desítky našich hráčů po celém světě. cituje Tomáš Levý, předseda komise pro talentovou mládež a rozvoj. Pokud se sami chcete přijít podívat na ty nejmenší, tak budete vítáni 18.3. v hale na Slávii na Turnaji kroužků.

Na konci března budeme svědky turnaje v Rakovníku výběru našich hokejových talentů do 15 let, které jsou součástí našich Sportovních středisek talentované mládeže (SpS). Českou republiku budou reprezentovat celkem 4 týmy: výběr Prahy kluci a děvčata, výběr krajů kluci a děvčata. Přislíbená je účast U16 z Polska. Tomáš Levý, iniciátor turnaje, prozradil, že je v jednání ještě jeden atraktivní soupeř, ale zatím nechce dopředu nic prozrazovat. Příprava a samotné zápasy budou probíhat od 28. – 30.3. „Jedná se o založení nové tradice hokejových srazů širších výběrů dětí z SpS U15, chceme mládeži ukázat hokej i v jiné podobě než ho znají, dát jim správné impulsy, prohloubit nebo podnítit jejich kamarádství. Rád bych také poděkoval všem klubům za spolupráci při vzniku SpS a za vstřícnost při uvolňování dětí z klubů na tréninky a podobné turnaje.“ doplnil s úsměvem Tomáš.

 

Lenka Jeřábková

Březen bude zasvěcen hokejovým dětem a mládeži
Březen bude zasvěcen hokejovým dětem a mládeži
Březen bude zasvěcen hokejovým dětem a mládeži
pozemnihokej.cz > ČSPH > Články > Březen bude zasvěcen hokejovým dětem a mládeži
Loading...

Články

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Články

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...