EXT Ž - 9.kolo: Slavia nadělovala a je s Rakovníkem stále v čele.

11.4.2012

Praha - Po zimní odmlce, kdy v hale slavili oba mistrovské tituly zástupci pražské Slavie, pokračovala o Velikonocích prvním jarním kolem ženská extraliga.

Body si připsala Hostivař, která v zápase chudém na branky porazila Hradec Králové. Více branek jsme měli možnost vidět v Rakovníku, kde místní hráčky bojovaly jak proti pražským Bohemians, tak proti početné marodce. Výsledkem bylo překvapivě jasné vítězství domácího celku. V posledním duelu beznadějně posledních Mnichovic s loňským šampionem - Slavií Praha - se diváci dočkali jednočného vítězství hostujících hráček..

7.4.2012

HC Mnichovice - SK Slavia Praha 0:7 /0:3/
G: T. Mejzlíková 2x, A. Mejzlíková, Hrachová, Bížová, Šípalová, Reinosová

V prvním poločase měla zaplněná domácí tribuna možnost vidět několik pohledných akcí na obou stranách. Zatímco Slávistky hrály hodně s míčem, domácí hráčky vyrážely do nebezpečných brejků. Jediným rozdílem bylo to, že hostující tým byl produktivnější a prosadil se také zásluhou dobré efektivity TR /3 ze 6/. To na druhé straně mnichovické ladies neměly dostatek potřebného štěstí a ve skórování jim bránila buď nepřesná střelecká muška nebo debutující mladá brankařka sešívaných Josefína Stýblová.
V druhém dějství již šampion přebral veškerou iniciativu, na kterou jejich soupeř nenašel odezvu. Zápas se tak dohrával na jednu branku a 4 góly v síti domácích byly ještě milosrdným výsledkem převahy pražanek.

HC Rakovník 1972 - HC Bohemians Praha 6:2 /3:1/
G: B.Polcarová 2x, Kříženecká, T.Matoušková, Hudečková, Hanzlová - Buňatová 2x

Utkání ovlivnila řada absencí v domácím celku. Tou nejvýznamnější byla změna v brance, kterou musela hrající trenérka Kříženecká, řešit vzniklou situaci. Domácí svatyni tak bránila Matoušková, nikoli však Barbora, ale Veronika - a nutno podotknout, že si nevedla zle - dvakrát ji překonala pouze Buňatová.
Domácí začaly svižně. Už po 15 ti minutách vedl Rakovník 2:0 a to díky přesným střelám T. Matouškové a nezlomné veteránky Kříženecké z trestného rohu. Vzápětí odpověděla na druhé straně dobře umístěným projektilem Buňatová, nicméně klid do domácích řad vlila 3 minuty před pauzou Hanzlová. Po nástupu do druhé půle se hned Rakovník ujímá vedení 4:1 zásluhou B. Polcarové, a o pár minut později krásnou tečí Hudečkové zvyšuje dokonce na 5:1. Za hosty snižuje opět agilní Buňatová, ale když v poslední minutě kosmeticky upraví skóre B. Polcarová je o výsledku rozhodnuto - 6:2.

HC Hostivař - TJ Slavia Hradec Králové 1:0 /0:0/
G: Trčková

Vyrovnané utkání, kde domácí měly více ze hry a více příležitostí ke skórování rozhodla tři minuty před koncem pohotovou dorážkou zkušená harcovnice Trčková.  Domácí v zápase pohrdly několika jasnými příležitostmi, nastřelily třikrát brankovou konstrukci, ale celkově byly střelecky velmi neplodné. Hostující dívky také nepřesvědčily, jedna střela na bránu hovoří za vše. Celkově se tak dá shrnout to, že domácí díky více šancím zvítězily šťastně, ale zaslouženě.