Extraliga muži: Rakovník a Hradec stále stoprocentní. Slavia si z Litic neveze ani bod!

10.9.2011

Praha - Tento víkend přinesl tři utkání nejvyšší soutěže mužů. Duel Hostivař - Mnichovice byl odehrán již v úterý.

V extralize mužů se dějí věci. Rakovník si poradil s velmi slušně bojujícím týmem Pragy, kdy o své výhře rozhodl až v závěru utkání. Hradec Králové porazil těsně o branku Bolevec, a tak oba vítězné týmy jsou se třemi výhrami zatím stoprocentní. Ve šlágru kola si  v Plzni předloňský mistr z Litic vybojoval tři body proti úřadujícímu šampionovi - pražské Slavii, která konec utkání dohrávala po vyloučení Vohnického o deseti hráčích. Už v úterním utkání si Hostivař poradila s Mnichovicemi a přišpendlila tak středočechy až na samý chvost tabulky.

Plzeň-Litice - SK Slavia Praha 3:2 /1:0/
Nicklas,  Dolejš, Bárta - Ťopek, Vohnický

ŽK: Vychron, Koryťák, Bárta - Ťopek, Vohnický
ČK: Vohnický /SLA/

rozhodčí: Podmol, Štěpnička

Lekce z efektivity. I tak by se dal popsat sobotní šlágr extraligy. Litice z minima vytěžily maximum a zaslouženě tak slaví výhru. V prvním poločase našel skulinku v sešívané brance Dolejš a byl jediným úspěšným střelcem počátečního dějství. Domácí byli produktivní i v druhém dějství, když zásluhou Bárty odskočili na dvoubrankové vedení. Za hosty snížil Ťopek, záhy však reagoval Nicklas. Slávisté vzápětí opět snížili zásluhou Vohnického a dokonce si při závěrečném tlaku vynutili jeden ze svých osmi rohů. Stejně jako sedm předchozích však zůstal nevyužit a tak ze západu Čech odjíždí s prázdnou. Přísnou červenou kartu si po závěrečném hvizdu vysloužil sešívanec Vohnický, když odkopnul míček po ukončení utkání. Ani tato frustrace však červenobílým v jejich prvním utkání v sezoně body nepřinesla.

Trenér Slavie Babický si po zápase nebral servítky. "Hráli jsme špatně. Chvílemi jsme si nedokázali pořádně přihrát. Dnes nám dali domácí jasnou lekci z efektivity - z několika málo šancí si na rozdíl od nás připravili góly." Na druhé straně se Tomáši Koryťákovi hodnotilo utkání stroze, jasně a dobře: "Hráli jsme poctivě odzadu, spíše jsme se snažili bořit a vyráželi jsme do brejků. A spadlo nám tam dnes téměř vše, a o tom to přece je."

HC Rakovník - HC Praga 4:2 /1:0/
Seemann 2x, Procházka, Hlína - Fetr, Mudra

ŽK: Bouma - Kavan, Chlapec

rozhodčí: Mejzlík, Šulc

V první poločase jsme měli možnost sledovat zápas na jednu branku. Rakovničtí tlačili a hrající trenér Neusser v brance pražanů odolával. Z velkého tlaku se prosadili domácí hráči před přestávkou jen jednou - 8 minut před koncem poločasu se po akci Jahody prosadil přesně pálící Procházka. Za Neussera se dostala ještě jedna střela, po rohu se prosadil Ostaš, nicméně přesný rozhodčí Šulc správně branku neuznal. V druhém poločase jsme záhy viděli nejdříve vyrovnání po dělovce Fetra a následné odskočení rakovnických do vedení o dvě branky po střele Seemanna a zejména povedené jedovici Hlíny. Praga však bojovala a předvedla sympatický výkon. Za něj byla odměněna snižujícím gólem na 2:3. Po akci Fetra se po baseballovém odpalu radoval Mudra. Vyrovnat se pražanům však již nepodařilo, místo toho na druhé straně v poslední minutě uzavřel skóre svou druhou brankou Martin Seemann.

Trenér domácích Hraba byl po utkání spokojen: "Náš výkon hodnotím pozitivně, bohužel se nám však nedaří soupeře dorazit dříve. Bolestí je neproměňování jasných šancí." Hrající kouč hostů Neusser pochválil za výkon svůj tým, s výsledkem však spokojen moc nebyl: "Dnes jsme podali kvalitní výkon a bojovali jsme až do posledních sekund. Bohužel jsme se ve druhé půli nevyvarovali mnoha zbytečných osobních chyb a z toho pramenil i konečný výsledek. Do dalších zápasů musíme zapracovat na několika aspektech, ale jsem přesvědčen, že jsme schopni být rovnocenným soupeřem i těm nejlepším celkům u nás."

TJ Slavia Hradec Králové - HC Bolevec 3:2 /2:2/
Blažíček, Hynčík, Ellinger - Špeta, Bicek

ŽK: bez vyloučení

rozhodčí: Mack, Kavan

Strhující utkání dnes na stadionu Pod lízátky měli možnost vidět diváci, kteří se sešli na utkání třetího kola. Blažíček poslal domácí do vedení v desáté minutě. Během pěti minut však bylo vše jinak - Špeta a Bicek otočili výsledek pro hostující borce z Plzně. Hynčík však dokázal do poločasu vyrovnat a v druhém dějství proměnit Ellinger jednu z mnoha tutovek domácích a určil finální skore na 3:2.

Domácí Marek Machůt zhodnotil utkání lakonicky. "To, co jsme dnes nedali bylo mnohokrát do oblíbené rubriky "Borec na konec". Opravdu jsme neproměnili snad osm tutových šancí a tak jsme byli ve finále rádi za jednobrankovou výhru. Bolevec v druhé půli totiž kousal z brejků a utkání tak mohlo klidně skončit i jiným výsledkem, než naší výhrou."