Extraliga muži: Žádný tým již není stoprocentní. Slavia ve westernové přestřelce přehrála Rakovník.

18.9.2011

Extraliga muži: Žádný tým již není stoprocentní. Slavia ve westernové přestřelce přehrála Rakovník.

Praha - Nadupaný konec týdne s kompletním čtvrtým kolem mužské extraligy čekal diváky třetí zářijový víkend. Aby toho nebylo málo, byl tento víkend okořeněn dvěma dohrávkami.

Dvěma dohrávkami a kompletním čtvrtým kolem pokračovala extraliga pozemních hokejistů. Šest bodů si ze dvou utkání připsala Slavia. V repríze loňského finále nejprve v dohrávce porazila President, aby pak v sobotu v Edenu v brankovém ohňostroji přestřílela ambiciózní Rakovník. Ten tak ztratil první body a klesl na průběžné druhé místo tabulky. Na její čelo se vyšvihnul Hradec Králové, který si o víkendu připsal bod díky remíze 5:5 proti týmu HC Praga. Čelo tabulky je nebývale vyrovnané a žádný tým již nemá po čtvrtém kole plný počet bodů. President si spravil náladu proti Liticím, které to odnesly v podobě šestibrankového debaklu. Načež Litice druhý den v dohrávce připsaly tři body po těsné výhře nad Pragovkou. Vskutku zajímavé kolo vyvrcholilo v Plzni - Bolevci, kde si domácí nedokázali připsat premiérové body v extralize proti Hostivaři. Zůstavají tak spolu s Mnichovicemi, které toto kolo měly volno, jediným týmem bez bodu. 

Dohrávky:

16.9.2011

SK Slavia Praha - HC President 3:1 /0:0/
Hoffmann 2x, Vohnický - Sitár Martin

ŽK: Martin Sitár /HCP/

Rozhodčí: Kavan, Hupcej

V repríze loňského finále jsme v prvním poločase neměli možnost vidět žádnou branku. Utkání se odvíjelo v defenzivním duchu, stejně jako ve vyvrcholení minulého ročníku. V druhé půli se za domácí prosadil dvakrát komentátor Hoffmann a jednou Vohnický. Za hosty snížil Martin Sitár, který si kromě své branky připsal do statistik také dvě žluté karty za odlišný přestupek.


18.9.2011

HC Praga - HC Plzeň Litice 1:2 /1:0/
Krofta - Dolejš, Koryťák T.

ŽK: Kučera - Rumplík

Rozhodčí: Podmol, Toth 

Domácí Praga si nedokázala po sympatickém výkonu připsat pvní vítězství v lize. Litickým borcům se povedlo ve druhém poločase otočit vývoj utkání a na západ Čech tak odjíždí se třemi body v kapse. Domácí vedli díky Kroftovi a zejména díky neproměňování šancí hostů. Ve druhé půli se však dvě Litické akce ujaly a když domácí nedokázali ze dvou rohů v posledních minutách vyrovnat, bylo o vítězi jasno. Jedinou skvrnou na zápase bylo zranění reprezentanta Nicklase, který souboj s Davidem Kavanem odnesl pochroumanými vazy v kotníku. Věříme, že se dá brzy do pořádku a bude připraven do dalších bojů. 


4.kolo - 17.9.2011

HC President - HC Plzeň Litice 6:2 /1:1/
Vaniš 2x, Trávník Marek, Trávník Jiří, Sitár Michal, Sitár Martin - Dolejš 2x

ŽK: bez vyloučení

Rozhodčí: Hupcej, Kavan

V utkání se dostali do vedení Litice, to však bylo na dlouhou dobu z jejich strany to poslední, co předvedli. Nedisciplinovaný výkon přispěl k tomu, že President byl jasně lepším týmem na hřišti. O výsledku rozhodnul ve druhém poločase. O mnohém vypovídající je statistika trestných rohů, kdy si hosté nedokázali za celé utkání vybojovat ani jeden, na rozdíl od domácích, kteří tuto standardní situaci měli k dispozici 11x. Naprosto zasloužená výhra domácího týmu, kde se opět dokázal prosadit nestárnoucí Jiří Trávník, kterému už začíná táhnout na šedesátku. Hodně zdraví, Jirko, a ať to střílí i po šedesátce!!


SK Slavia Praha - SK Rakovník 5:4 /3:0/
Vacek O. 2x, Drastík, Vacek D., Vohnický - Šára, Ostaš, Seemann M.

ŽK: Procházka /RAK/
ČK: Procházka /RAK/ - nesportovní chování

Rozhodčí: Mack, Stránský

Ve strhujícím utkání to po prvním poločase vypadalo na jasnou záležitost domácích. Zdání však klamalo. Rakovník se ve druhé půli nadechnul k heroickému obratu a z 0:3 dokázal otočit na 4:3. Slavia však v závěru utkání dokázala dvěma brankami převážit misky vah na svou stranu a připsat si tak důležité tři body. Pro Rakovník to byla první prohra sezony. Utkání mělo i svou stinnou stránku, kdy Procházka nedokázal udržet nervy na uzdě a za nesportovní chování byl vyloučen. Utkání tak bude mít dohru u zeleného stolu. 


HC Praga - SK Slavia Hradec Králové 5:5 /3:1/
Fetr 2x, Černý, Mudra, Blažek - Machút 2x, Buchwald, Suchý 2x

ŽK: Lahoda - Pařízek

Rozhodčí: Hupcej, Kavan

V brankové přestřelce jsme byli svědky premiérových zápisů do análů této sezony. Praga si připsala první bod po svém návratu do extraligy, zatímco pro Hradec to byla první ztráta bodů v tomto roce. Dle uplynulých tří kol to vypadá, že Praga bude bojovat o udržení v extralize, zatímco východočeši budou bojovat o medaile.


HC Bolevec - HC Hostivař 2:3 /1:0/
Krýsl 2x - Svoboda, Adámek, Pauer

ŽK: bez vyloučení

Rozhodčí: Němeček, Šulc

Ve slušně vedeném utkání se nepodařilo domácím borcům udržet vedení z prvního poločasu. Zůstavají tak dále stále bez jediného bodu na svém kontě. Díky lepšímu skore však nejsou poslední, tuto příčku okupuje tým Mnichovic. Hosté potvrdili dobrý vstup do sezony a na svém kontě mají dvě výhry a jednu porážku. Řadí se tak do skupiny týmů, které budou bojovat o play-off.


připravil Jakub Mejzlík

 Extraliga 2011/2012 ZVRP+-+/-B
1.Hradec431020101010
2.Rakovník4301217149
3.Litice4301910-19
4.President32019546
5.Slavia320110826
6.Hostivař32019816
7.Praga4013813-51
8.Bolevec4004512-70
9.Mnichovice3003119-180

Příští kolo:

24.9.2011

15.30 Rakovník - President

11.00 Hradec Králové - Slavia

10.00 Hostivař - Praga

15.00 Mnichovice - Bolevec

pozemnihokej.cz > Soutěže > Články > Extraliga muži > Extraliga muži: Žádný tým již není stoprocentní. Slavia ve westernové přestřelce přehrála Rakovník.
Loading...

Extraliga muži

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Extraliga muži

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...