EXTRALIGA MUŽI

Tj Slavia Hradec Králové – HC Bohemians Praha 4:3 (3:2)
B: Zdeněk, Kulička, Hynčík, Pařízek - Železný, Peřinka, Vohnický
R: Toth, Kavanová

Oba týmy od začátku hrály vyrovnaný hokej. Bohemka na začátku utkání dostala 3 góly. To tým Bohemians nijak nesložilo a agresivní hrou snížil na 3:2. Druhý poločas byl od obou týmů agresivnější a rychlejší. Ve 33. minutě tým HC Bohemias vyrovnal na 3:3 krásnou střelou Tomáše Vohnického. Oba týmy v posledních minutách bojovaly o vítěznou branku, což se povedlo týmu Hradce, když 3 vteřiny před koncem zápasu byla nařízena penalta, kterou hráč z Hradce Pařízek proměnil a utkání tak skončilo vítězstvím jeho týmu 4:3.

SK Slavia Praha – HC 1972 Rakovník 2:2 (2:1)
B: Kyndl, Vacek – Kopřiva, Bouma
R: Toth,

Zápas byl od začátku až dokonce velice vyrovnaný, hra se přesouvala z jedné strany na druhou. Rakovník v 6. minutě z tresného rohu poprvé skóroval. Po celou dobu zápasu bylo poznat, že  hráči hráli  taktickou hru, která byla čistá a rychlá. Poločas skončil 2:1 pro Slavii, která do druhého poločasu nastupovala s klidem, ale Rakovník velmi záhy vyrovnal. Úroveň zápasu se poté ještě zvýšila, branka však již nepadla.

HC Hostivař – President  2:3 (1:2)
B: Klouzal, Benisek - Trop 2x, Trávník
R: Lahoda, Babická

President se v 6. minutě ujal vedeni golem Tropa. Ve 20. minutě srovnával za Hostivař Klouzal. Do poločasu byla ještě k vidění překrásná sólova akce Jiřího Trávníka, která byla zakončena gólem. Ve 42. minutě srovnali muži Hostivaře gólem Beníška. Střelec první branky se stal i střelcem branky poslední. Jakub Trop ve 49. minutě uzavřel skóre na 2:3 ve prospěch Presidentu.

HC 1946 Praga – HC 1970 Bolevec 1:1
B: Tomeš - Fretchner
R: Pravda, Kordík

Klidné utkání bez karet, kdy se oba soupeři rozešli smírně 1:1.

EXTRALIGA ŽENY

TJ Mnichovice – HC Bohemians Praha 1:1 (1:1)
B: Štefanová -
R: Soukup

Bohemka převážně hrála na brejky, narozdíl od Mnichovic, které se snažily kombinovat. Posledních 5 min do konce zápasu si Mnichovice vytvořily takový tlak, že Bohemka může být ráda, že neinkasovala. Hra se držela ve čtvrtině a v kruhu Bohemky. S přehledem a energií Mnichovice vedla Lenka Fousková.

HC 1972 Rakovník – TJ Slavia Hradec Králové 5:1 (2:1)
B: Hanzlová 4x, Polcarová - Krausová
R: Hupcej, Répal

Klidné utkání bez karet si s přehledem pohlídaly hráčky Rakovníka. Branky padaly až ve druhé čtvrtině, kdy se dvakrát krátce po sobě trefila Hanzlová, za Hradec snížila Krausová. Zápas provázela série neproměněných šancí hlavně domácího mužstva. Ve 37. minutě se znovu prosadila K.Hanzlová, když převzala na kruhu přihrávku a nechytatelnou bombou pod břevno navýšila na 3:1. Ve 44. minutě se refila domácí Bára Polcarová. Nejkrásnější branku utkání si ale schovala Klára Hanzlová na konec, když na třetině po nahrávce nejprve obehrála 2 bránící hráčky, brankářku a skórovala do prázdné branky.

HC Hostivař – SK Slavia Praha A 2:2 (1:1)
B: Neplechová,  - Reichlová, Bížová
R: Babická, Kavan

Hostivařské ženy se ve 2 minutě ujaly vedení gólem své kapitánky při přímé střele z rohu. Ve 20. minutě po krásné akci po zadní lajne srovnala za Slavii Reichlová. V tuto chvíli se nešťastně zranila gólmanka domácích Lesanková a musela být vystřídána. Ve 45. minutě poslala do vedení Slavii přimou střelou z vrcholu kruhu Bížová. Hostivaři se podařilo z rohu v 57. minutě srovnat na konečný stav 2:2 Denisou Neplechovou.

SK Slavia Slavia B – HC 1946 Praga 1:0 (1:0)
B:
R: Holek, Poloprutská

Zápas kontrolovaly hráčky Pragy, od začátku byly na balonku a většinu času jej držely. Slavistky však velmi dobrou dofenzivou podpořenou skvělým výkonem gólmanky nedovolily Pragovce vstřelit ani gól. Slavia hrající na brejky jeden z nich proměnila a uštědřila tak Pragovce překvapivou prohru.

Slovensko – TJ Plzeň Litice 1:1 (0:1)
B: Kramplová - Spinlerová
R: Korbel, Pravda

Utkání hrané za neustálého mírného deště na litickém hřišti "Na hliništi" se od začátku neslo v duchu pěkného kombinačního hokeje, s množstvím šancí na obou stranách. V celkově velmi vyrovnaném utkání měly v první části přeci jen mírně navrch hráčky Litic, které po ponechané výhodě ve 20. minutě vstřelily první branku utkání - odražený míč v kruhu pohotově dorážela Špinlerová. Oba celky měly i poté množství velmi dobrých příležitostí, ale skóre se němenilo až téměř do konce třetí čtvrtiny, kdy se po krásné kombinaci na jeden dotek prosadila smýkaným úderem Kramplová.

TJ Plzeň Litice – Slovensko 2:2 (1:0)
B: Vyletová, Machová - Uherková, Kramplová

Nedělní utkání žen Litic proti Slovensku, opět na litickém hřišti, bylo velmi podobné vzájemnému duelu z předchozího dne. Utkání bylo velice vyrovnané, snad jen kombinace byla v tomto střetnutí trochu nahrazena větší dravostí a snahou o rychlé vstřelení úvodní branky. To se podařilo v 18. minutě hráčkám Litic, kdy po útočné akci Litic brankářka Slovenska sice zlikvidovala první střelu, na dorážku Vyletové však už nestačila. Po změně stran ale následoval znatelný útlum v aktivitě litického týmu a hra se odehrávala převážně v jejich obranné čtvrtině. Toho dokázaly hráčky Slovenska využít v 35. minutě po hrubce domácí obrany - rozehrávku přes vrchol kruhu vystihla Uherková a pohodlně propálila brankářku domácích. V 39. minutě pak přidala po závaru před litickou gólmankou další branku Kramplová a s litickými to vypadalo zle. V poslední části se ale litické ženy dokázaly vzchopit a vytvořily si v závěru i několik velmi dobrých šancí. Nakonec se jim podařilo také jednu z šancí zúročit, když Machová upravila na konečných 2 : 2.