EXTRALIGA MUŽI

TJ Plzeň Litice - Slovensko 6:2 (2:1)

B: Bárta, Nicklas 2x, Straka, Kordík, Sochor  -  Boho, Michalovič

R: Korbel, Pravda

Utkání plné pěkného kombinačního hokeje, s vyrovnanou hrou zejména v první polovině, brankově otevřeli litičtí - již v 5. minutě střílel po dlouhém pasu z obrany argentinským bekendem nejprve Bárta, a poté v 16. min. po dalším z rychlých litických útoků Nicklas. Poté ale Litice polevily a dovolily dobře hrajícím hostům utkání zdramatizovat - ve 30. min. při TR pohotově dorážel Boho. Ihned po změně stran dokonce srovnal skóre Michalovič, kte rý překonal brankáře domácích chytrou střelou z otočky na hranici kruhu. Litičtí se však dokázali uklidnit a utkání rozhodnout ve svůj prospěch - odpor Slováků zlomili postupně v 35. min. dorážkou po TR Straka, a v 38. min. pak zvyšoval (opět z TR) již na 4 : 2 pro Litice Nicklas. V závěru utkání ještě přidali branky po pěkných kombinačních akcích K ordík (56 min.) a Sochor (60 min.).

TJ Plzeň Litice - HC Hostivař 6:1 (4:0)
B:  Bárta M., Nicklas 4x, Nocar L.  -  Pauer T.

Do tohoto zápasu vstoupil aktivněji domácí tým, když se po akci M. Bárty ujali v 8. min. vedení. Krátce poté se v 11.min prosadil bekhendovou střelou z hranice kruhu R. Nicklas a ve 23. min. ještě přidal branku L. Nocar, který po ponechané výhodě zvyšoval již na 3:0 pro Litice. Přesto, že se poté hra poměrně vyrovnala a hostivařští zvýšili úsilí, branku se jim do poločasu vstřelit nepodařilo. Naopak, litický Nicklas po hezké akci a zakončení puší přes ležícího brankáře Hostivaře upravil ve 30. min. již na 4:0. Krátce po změně stran (33.min.) se bekhendem prosadil opět Nicklas a ten samý hráč, opět bekhendem, ještě navýšil v 58. min na 6:0 pro Litice. Hostivařští již jen v závěru mírně korigovali výsledek - čisté konto domácímu brankáři pokazil z TR technickou střelou puší k levé tyči T. Pauer. Litičtí byli po celý zápas ve svých akcích nebezpečnější, a to především ve finální fázi a samotném zakončení.

HC 1972 RAKOVNÍK – HC 1946 PRAGA 5:1 (4:0)
B: Procházka P. 2x, Jahoda T. 2x, Skala D. 1x - Lahoda
R: Piardi, Hupcej

Během prvního minut zápasu byl týmy poměrně vyrovnané. Druhé čtvrtině HC Rakovník vstřelil první čtyři góly. Na začátku třetí čtvrtiny se podařilo Rakovníku dál pátý gól. Tým Rakovníka měl dvanáctého hráče v podobě  fanoušků, kteří udělaly skvělou atmosféru.

HC Bohemians – HC 1970 Bolevec 7:1 ( 4:0)
B: Mařík, Plochý 4 x, Laciný, Peřinka -  č. 56
R: Kavan

Zápas začal o 35 minut později. Bolevec přijel pozdě, ale po vzájemné domluvě se hrálo. Od začátku utkání mělo družstvo  Bohemians herní převahu ve které chybělo útočné zakončení.

Branky začaly padat až v 16 minutě,kdy centr Aleše Peřinky Roman Mařík proměnil.O dvě minuty později přidal Lukáš Plochý druhý gól na 2:0. Bohemka se uklidnila a dostala do své hry přesnost a hlavně pohodu. Na závěr poločasu ve 25. a 28. minutě brankou Kuby Laciného a Peřinky prohrávalo družstvo Bolevce 4:0

Ve druhé půlce utkání už střílely branky jen dva hráči.L.Plochý se trefil 3x a za HC Bolevec čestný zásah zaznamenal hráč s číslem 56. Bohužel teprve teď zjišťuji,že jako rozhodčí jsme převzali zápis bez čísel hráčů a tak je nám jméno střelce utajeno.

President – KPH Rača  4:0 (2:0)
B: Šimánek, Trávník, Trop, Bureš
R: Kavan

Pohledné,čisté utkání kde vyčkávací taktika družstva Presidentu umožňovala Rače dlouhé výměny míče v zadních liniích. V přechodu do útoku však stihly udělat technické chyby a toho využili ,,Presidenti“.

V 8. minutě Martin Šimánek otevřel skóre na 1:0 a Trávník Jiří na 2:0. na obě branky nahrával Jakub Trop.

Omlazené bojovné družstvo Rači mělo sice také několik možností,ale branku nedalo.

Druhý poločas se stal nahravačem na branky J.Trávník.Jeho pobídky zužitkovali.Trop a Tomáš Bureš na konečných 4:0

KPH Rača - HC Bohemians 2:11 (0:5)

R: Kavan

Od začátku Bohemians ,,presovalo“ obranu Rači a to se dostávala stěží do hry .Pod tlakem dělala chyby a již ve třetí minutě z TR Vohnický umístěným pušem skóroval. Ten si branku připsal i ve 12.min. po nahrávce Maříka.Tlak zápasu  se vedl jedním směrem a to na domácí družstvo Rači.

Ve druhém poločase Bohemians přidávala branky jak na běžícím pásu. Rača dokázala sice 2x zaznamenat úspěch,ale na odvrácení debaklu to nestačilo.Výsledek 2:11 mluví za vše.

Škoda že i při tak jasném utkání nedokáží někteří hráči na disciplínu.Trenér Vudmaska a Lukáš Plochý byli odměněni zelenou a žlutou kartou.