EXTRALIGA MUŽI

HC Hostivař – KPH Rača 3:1 (1:0)
B: Svoboda, Pauer, Průcha - Jelkčič
R: Kavan, Šmídová

Hostivař měla první čtvrthodinu větší převahu v poli. Vytvořila si několik brankových příležitostí které, lajdácky zahodila, nebo je brankář hostí J .Skála vychytal. Rače se také několikrát podařilo přehrát soupeřovu obranu, ale branka nepadla. Obě družstva hrála pohledný celoplošný hokej. Hostivař kombinací přes středové hráče po zemi. Rača se spíše spoléhala na přechody do útoku levou stranou, nebo vysokými puši. Ve 20.minutě Lukáš Svoboda utekl po pravé straně až do kruhu, kde si jeho nahrávku nešťastně srazil brankář do vlastní branky. Na stylu hry se nic moc neměnilo, jen skóre postupně naskakovalo u domácích. Ve 42. minutě Tomáš Pauer zvyšoval na 2:0 a Václav Průcha ve 48.minutě na 3:0. Někteří hráči místo obvyklého ,,remcání“ přešli i k nesportovním gestům proti rozhodčím, což se neobešlo bez vyloučení. Družstvu hostí se nakonec podařilo zakončit jeden z útoků. V 56.minutě hráč M.Jelkčič s číslem 56 nepovedený odkop domácího brankaře nasměroval do branky na konečných 3:1 .

HC 1970 Bolevec - SK Slavia Praha 0:8 (0:5)
B: Svatoň 3x, Vacek 2x, Ortega 2x, 1x Rybáček
R: Podmol, Větrovský

Slavia nastupovala do zápasu jako jasný favorit, lídr extraligy si přijel pro výhru. Naopak Bolevec, tým z opačného konce tabulky se chtěl pokusit o překvapení. Od začátku ale bylo jasné, že to se konat nebude. Již ve 2. minutě totiž skóroval David Vacek. Celá hra se odehrávala na polovině plzeňského týmu až na několik ojedinělých brejků, při kterých se mu ale ani jednou nepodařilo vystřelit na branku. Naopak pražský celek ohrožoval branku domácích často, i přes dobrý výkon boleveckého gólmana se Slavii podařilo nakonec vstřelit celkem 8 branek, hattrick si připsal mladý Marek Svatoň.

KPH Rača Bratislava – TJ Plzeň Litice 0:4 (0:1)
B: Nicklas 3x, Koryťák
R: Zgraja, Větrovský

Ve veledůležitém zápasu pro plzeňské se Litice postavili slovenské Rače. Význam utkání se ukázal ihned v první čtvrtině, která byla plná emocí a také velkých šancí na obou stranách. Po brance Koryťáka v 11. minutě se Litice dostaly do vedení. Na další branky se ale čekalo déle. Když se Slovákům při jejich asi největší šanci z teče nepodařilo vstřelit gól, až ve třetí čtvrtině dvakrát skóroval Nicklas. Tím se zápas uklidnil, emoce opadly, avšak tempo bylo stále solidní. Pět minut před koncem utkání Nicklas dovršil svůj hattrick a zároveň tím stanovil i konečné skóre. Plzeňský gólman si tak může do statistik zapsat další čisté konto a Litice důležité tři body do tabulky.

President – TJ Plzeň Litice 1:5 (0:2)
B: Trávník J. - 4x Nicklas, Uhlíř
R: Piardi, Hupcej

Zápasu dominoval tým Litic již od samého počátku. Hrál se pěkný hokej ve férovém duchu. Diváky těšily góly po pěkných kombinacích.

EXRALIGA ŽENY

HC 1946 Praga - SK Slavia Praha B (ženy) 5:0 (3:0)
B: 3x Decsyová,1x Paterson, 1x Nedvědová
R: Poloprutská,

Od počátku utkání měly hráčky Pragy převahu, ale protože Slavia B urputně bránila svoji půlku hřiště, musela se Praga obrnit trpělivostí, než se jí po chybách slávistické obrany podařilo 5x skórovat.

HC Bohemians Praha - TJ Mnichovice 1:1 (0:1)
B: V. Schmidtová
R: Poloprutská

Vyrovnané utkání, kdy se útočné akce střídaly na obou stranách. Jako první skórovaly Mnichovice, a teprve 2 minuty před koncem utkání se hráčkám Bohemians podařilo zúročit tlak, který na branku Mnichovic vytvářely v poslední čtvrtině a utkání tak skončilo zaslouženě 1:1.