EXTRALIGA ŽENY

TJ Mnichovice – Bohemians Praha 2:0 (0:0)
B: Pažitková, Procházková
R: Kozáková, Venclová

Dnešní extraligový zápas se sehrál v krásném areálu klubu TJ Mnichovice, kde přišlo podpořit svůj tým několik fanoušků, kteří dodali zápasu správnou atmosféru. Po celou dobu utkání oba týmy převáděly dobré a vyrovnané výkony. Za zmínku stojí krásný tečovaný gól hráčky Mnichovic Procházkové, která upravila stav zápasu na konečných 2:0. Zápas se obešel bez udílení karet.

SK Slavia Praha  B - Slovensko 1:0 (0:0)
B: Svatošová
R: Mejzlík, Rybáček

V zajímavém utkání se domácí hráčky i přes trvalý tlak dlouho nedokázaly prosadit. Jakoby sešívaným dívkám chyběl ve střeleckém kruhu pověstný klid a zejména přesnost. V prvním dějství spálila největší šanci na změnu skóre Žežulková, proto se na lavičky usedalo za bezbrankového stavu. Ihned po změně stran konečně udeřilo. Veteránka Svatošová prostřelila slovenskou brankařku a domácí šly zaslouženě
do vedení. Slovenky ve druhém dějství několikrát zahrozily, snad třikrát musela zasahovat i brankařka Baštová, svojí svatyni však pokaždé spolehlivě uhájila. Rezerva pražské Slavie tak může po dvou výhrách
v soutěži pomýšlet na postup do skupiny o titul.

SK Slavia Praha -  HC 1946 Praga 3:1
B: Bížová 2x, Hrachová - Matějková
R: Podmol, Holek

Ve velmi zajímavém zápase se do vedení zásluhou kapitánky Bížové dostal domácí tým. Praga však neotálela a zásluhou Matějkové, bývalé hráčky Slavia, srovnala na 1:1, a tak i skončil i poločas. Ve druhém poločase se obraz hry moc nezměnil, avšak hosté už se k vyloženější šanci nedostali. Domácí hráčky udeřily ještě dvakrát, nejprve opět kapitánka týmu Adéla Bížová a na konečných 3:1 upravila Nikola Hrachová.

TJ Litice Plzeň – Slovensko 1:0
B: Vyletová
R: Vrkoč, Korbel

V oboustranně korektně vedeném utkání se prvních bodů v extralize dočkaly hráčky Litic. Slušně zaplněné tribuny hnaly domácí hráčky od první minuty do útoku, diváci měli možnost vidět velké množství šancí na obou stranách. Jedinou šťastnou střelkyní ale byla až šťastná Denisa Vyletová, která se prosadila
po kombinační akci litických dívek v poslední čtvrtině utkání.

EXTRALIGA MUŽI

SK Slavia Praha - Slavia Hradec Králové 2:2
B: Vacek, Piterák - Hynčík, Rak
R: Podmol, Kavan

V první čtvrtině měli více ze hry spíše hosté, kteří těžili z nepřesností domácích a v 15. minutě šli do vedení zásluhou Hynčíka, který proměnil trestný roh. Hned po první pauze vyrovnal Vacek. Hra domácích se zpřesnila a vedla k jejich převaze na hřišti. Po půli se hra vyrovnala a v 46. minutě poslal do vedení domácí Slavii Piterák. Dvě minuty před koncem však zajistil spravedlivou remízu Rak.

HC Hostivař – TJ Litice Plzeň 2:3 (1:1)
B: Pauer, Svoboda - Sochor, Nicklas, Koryťák
R: Mejzlík, Piardi

Ve vyrovnaném, velmi fyzicky hraném utkání (čemuž odpovídá udělených 5 žlutých karet), rozhodly individuální chyby domácích. Dlouho vyrovnaný stav prolomili hosté v poslední čtvrtině, kdy se nejprve prosadil po penaltě Koryťák. Následně Nicklas tři minuty před koncem dodal hostům klid, ze kterého je nevyvedlo ani finální snížení stavu, kdy se také z penalty prosadil domácí kapitán Pauer.

HC Bolevec - HC Bohemians 1:6 (1:2)
B: Zuna – Plochý 3x, Soukup, Železný, Škaloud
R: Toth, Vrkoč

Pěkné utkání v tempu s herní převahou hostující Bohemky. Hosté se ujali vedení z dobře rozehraného rohu. Do poločasu přidali druhý gól, taktéž z rohu. V druhém poločase již Bohemians převahu vyjádřili
i dalšími góly. Osobností utkání byl hostující hráč Lukáš Plochý, který rozvlnil síť soupeře hned třikrát.

HC 1946 Praga – HC 1972 Rakovnik 3-4 (0-2)
B: Schreyer 3x - Seemann M. 3x, Jahoda

V oku lahodícím utkání jsme měli možnost vidět dvě galapředstavení. V domácím dresu se zaskvěl životním hattrickem Schreyer, v tom hostujícím zase ostrostřelec Seemann.
Dobře bránicí Praga inkasovala do poločasu dvakrát a nic nenasvědčovalo dramatu. Praga však nerezignovala a ve třetí čtvrtině otočila skóre třemi brankami ve svůj prospěch. Poslední dějství však opět přelilo vodu na miskách vah ve prospěch Rakovnických. Těm ještě zneškodnil v poslední minutě penaltu skvěle chytající Neusser a vykřesal naději na bodový zisk, nicméně Krofta se pár vteřin před koncem
z ostrého úhlu neprosadil. První body v sezóně tak míří do malebného středočeského městečka. Nutno podotknout, že zaslouženě.