EXTRALIGA ŽENY

Ženy A - HC Praga : TJ Mnichovice 5:0
B: Praga – Jirsová K. 2x, Šlepecká A.,  Nedvědová A., Neubertová L.,
R: Poloprutská, Škarda

Na počátku hokejové sezóny se na Zeleném pruhu začalo v klidném tempu. Přestože hráčky Mnichovic hrály od prvních minut stažené na vlastní polovině, Praga v úvodních dvou čtvrtinách při hře dopředu příliš důrazná nebyla, a tak její útočné akce většinou končily na položených holích soupeřek či u zkušené mnichovické veteránky Šplíchalové. Za první poločas tak Praga dosáhla pouze jednoho střeleckého úspěchu a to z hole Karolíny Jirsové.
S tímto zřejmě nebyly příliš spokojené ani samy hráčky Pragy, tudíž třetí čtvrtinu zabraly na důrazu
a mnichovická obrana postupně 3x kapitulovala. Pěkným gólem se pak prezentovala nová posila Pragy Alexandra Andrlíková, když u zadní lajny naznačila nahrávku do prostoru před bránou, a poté sama přehodila brankářku Mnichovic. Přestože se Praga i ve čtvrté čtvrtině snažila skóre zvýšit, povedlo se jí to jen jednou a utkání tak skončilo 5:0.

Ženy B - HC 1972 Rakovník - Slovensko 9:3
B: Hudečková 2x, Polcarová B. 3x, Hanzlová 3x, Kříženecká - Kramplová 2x, Uherková
R: Mejzlík, Kouřimský

V utkání se projevila kvalitní příprava domácího celku na extraligu a také to, že slovenský tým v druhé polovině zápasu neměl dostatek fyzických sil. Svým výkonem však hosté přesvědčili, že mohou být kvalitním oživením české extraligy. První zápas - první hattrick..to si mohou říct dokonce dvě rakovnické střelkyně. Třemi brankami se před velmi slušně zaplněnými tribunami zaskvěly jak Barbora Polcarová, tak Klára Hanzlová.

Ženy B - SK Slavia Praha B : TJ Plzeň Litice 3:0
B: Žežulková, Hovorková, Váňová
R: Mejzlík, Větrovský

Utkání ještě ani pořádně nezačalo a tým z pražského Edenu se ve 2. minutě ujal vedení po vydařeném trestném rohu. Od tohoto okamžiku se ale rohy staly pro Slávistky zakletými a v průběhu zápasu již žádný neproměnily i přes to, že jich měly nespočet. Utkání dále pokračovalo ve slušném tempu, hráčky Litic měly několik šancí vyrovnat, ty však neproměnily, za což byly v průběhu poslední čtvrtiny potrestány dalšími dvěma góly. Po závěrečném hvizdu ukazovala výsledková tabule skóre 3:0, které vcelku reflektovalo vývoj utkání.

Ženy A - Bohemians Praha  – Slavia Hradec Králové 1:2
B: Bohemians – Trojanová, Hradec – Chytrá, Švenková
R: Holek, Kouřimský

Velmi zajímavou podívanou nabídlo utkání mezi ženami Bohemians a Hradce. Hradec měl po většinu zápasu veliký tlak. Po gólu Báry Chytré sice od 9. minuty vedl, druhý uklidňující gól však ne a ne přijít. V prvním poločase se domácí hráčky Bohemians většinou bránily, ve druhém dějství se však výrazně zvedly a začaly dělat Hradci čím dál větší problémy. Několik rychlých protiútoků nakonec ale ke vstřelenému gólu nevedlo. Udeřilo proto na druhé straně, v 56. minutě přidala gól Barbora Švenková a zdálo se být hotovo. Bohemians zásluhou Apoleny Trojanové ještě stihl snížit na 1:2, nicméně na tom, že tři body putují na východ Čech, se již nic nezměnilo.

EXTRALIGA MUŽI

SK Slavia Praha – KPH Rača  4:0
B. Kyndl 3x, Babický
R: Mejzlík, Holek

V prvním zápase letošní sezóny se utkaly týmy Slavie a Rači. Rača předvedla houževnatý výkon, avšak na Slavii to nestačilo a ta po zásluze vyhrála. Zápas byl od úvodu v režii domácích a po 3 gólech Jakuba Kyndla a jednom gólu Martina Babického skončil zápas 4:0.

Slavia Hradec Králové – HC Hostivař 2:1
B: Toms 2x -
R: Podmol, Kavan

Od začátku měli mírnou převahu domácí, kteří hostivařské hráče napadali už v obranné čtvrtině. První vážné ohrožení branky však zaznamenali hosté, které k brance však nevedlo. Domácí však svou první vyloženou šanci proměnili, když Toms zpracoval na kruhu přihrávku od Zdeňka a technickou střelou překonal padajícího brankáře. Po poločase se hra vyrovnala, Hostivař vyrovnala ve 43. minutě. Hned ve 46. však opět zásluhou Tomse šli domácí do vedení. Hostivaři pak domácí tlačila, střelou těsně vedle Keprtovy brány v posledních sekundách však minula i vyrovnání stavu utkání.

TJ Litice Plzeň – HC 1970 Bolevec 6:0
B: Nicklas 4x, Koryťák, Sochor
R: Holek, Pravda

Nováček v extralize na úvod nepřekvapil. Domácí Litice předvedly disciplinovaný výkon a po zásluze vyhrály 6:0. Velikou zásluhu na výhře má 4krát skórující navrátilec Nicklas Reinhard, po jedné brance přidali Koryťák a Sochor.

HC 1972 Rakovník - President 2:3 (2:1)
B: Jahoda, Beneš J. - Kavan M., Koucký, Rychetník J.
R: Mejzlík, Šmídová

Ve svižném a divácky atraktivním utkání se nejdříve ujali vedení hosté. Domácí však dvěma brankami do konce poločasu skore otočili a vše směřovalo k prvním rakovnickým bodům v sezoně. Opak však byl pravdou. Koucký nejdříve nechytatelnou tečí vyrovnal a vzápětí mladík Rychetník vystřelil hostům z Presidentu velmi ceněnou výhru.

KPH Rača – President 4:1
B: Jelačič M. 2x, Pivko M., Boho M. – Pavel M.

Rača hrající poprvé v Mnichovicích předvedli koncentrovaný výkon a po zásluze výhrali 4:1. Tým President nemohl většinu zápasu najít recept na hru Rači a tak kosmetická úprava skóre 2 minuty před koncem od Matyáše Pavla neznamenala žádné drama pro Raču a ta si tak připsala své první vítězství v naší extralize. Nutno podotknou, že slovenský tým bude pro naší ligu oživením a přínosem.

Bohemians Praha – HC 1946 Praga 2:2
B: Vohnicky T. 2x – Bodnár P., Černý M.
R: Toth, Jelínek

Družstvo Pragy ještě před utkáním slibovalo lehké oživení naší nejvyšší soutěže. Manažeři byli během léta aktivní a přivedli do týmu jak bývalé hráče, tak několik slibných akvizic z Kadaně a Slavie Praha. A už v první části se to projevilo. Hrající trenér Petr Bodnár z trestného rohu vstřelil první gól utkání.  Družstvo Bohemians mělo také příležitost z trestného rohu, ale zazvonila tyč. Ve druhé části udeřilo družstvo Bohemians a to během jedné minuty a strhlo vedení na svou stranu. Hráč Vohnický nejprve nechytatelnou střelou položeným backhandem utkání srovnal a v zápětí dorážkou strhl vedení na stranu Boheminas. Poté zápas začalo mírně kontrolovat družstvo Bohemians. Spousta nepřesností, ale bez výsledného efektu. Praga se spolehála na rychlé protiútoky a rychlá rozehrání do otevřené obrany Bohemians. Jeden z takových protiútoků vyšel a Martin Černý z Pragy samostatný nájezd zužitkoval.