EXTRALIGA ŽENY 19. 9. 2015

Ženy A: Bohemians Praha – SK Slavia Praha 0:12 (0:6)
B: Reichlová, Srnová 2x, Ledvinová, Kučerová 2x, Reinosová, Bížová 3x, Hrachová 2x
R: Soukup, Kouřimský

V ranních sobotních hodinách se na hřišti HC Praga odehrálo pražské derby mezi Slávií a týmem Bohemians. Výsledek odpovídá  hernímu projevu obou družstev.  Na branku Slávie nešla za celé utkání jediná střela. Slávistky tak dokráčely k pohodlným bodům za jasnou výhru.

Ženy A: Slavia Hradec Králové – TJ Mnichovice 4:0 (3:0)
B: Tomsová, Raková, Riedlová, Švenková
R: Mejzlík, Machút

První poločas naznačil, jakým směrem se bude ubírat vývoj celého utkání. Domácí hráčky byly lepší a vytvořily si mnoho gólových šancí. Tři z nich si našly cestu za skvěle chytající brankářku hostí Adamovou.

V druhem dějství Mnichovice zlepšily svou hru, nicméně ke zkorigování výsledku nevedly ani dvě šance Fouskové. Finální podobu skóre tak dala po dorážce do prázdné branky domácí dvojnásobná matka Švenková.

Ženy B: HC Hostivař – SK Slavia Praha B 2:0 (1:0)
B: Jelenová, Staňková
R: Poloprutská, Průcha

Přestože HC Hostivař nastupovala do zápasu v roli favorita, na první gól do branky soupeře si musela počkat až do počátku 2. čtvrtiny, kdy se úderem z vrcholu kruhu prosadila Jelenová. První poločas utkání byl sice ve znamení obléhání slávistické branky, avšak dobrá defenziva sešívaných, které zodpovědně bránily od poloviny, neumožnila hostivařským hráčkám vícekrát skórovat. Na počátku třetí čtvrtiny se prosadila Staňková a vnesla do hostivařských řad více klidu. Ve druhé polovině pak několikrát Slavia vyzkoušela pozornost obrany soupeře, avšak bez gólového zakončení.

EXTRALIGY MUŽI 19. 9. 2015

Slavia Hradec – Králové – KPH Rača 2:4 (2:4)
B: Toms, Krýsl - Jelačič 2x, Boho, Romanec T.
R: Mejzlík

V rychlém a bojovném utkání se domácím příliš kombinačně nedařilo. Hosté hrozili zejména z brejkových situací. Jedna z nich skončila penaltovým zákrokem, který potrestal Jelacic. Domácí vzápětí srovnali. Z individuální akce Hynčika těžil Toms. Rača vsak nesložila zbraně a minutu před půlí se podruhé trefil z blízka Jelacic.

Ve třetí čtvrtině pokračoval podobný obraz hry jako v prvních dvou čtvrtinách. Domácí drželi míček, hosté dávali branky. Dva rychlé kontry zakončovali Boho a Tomáš Romanec. Domácí devět minut před koncem vykřesali zásluhou Tomse naději, na body to však už nestačilo. Zasloužená výhra hostů.

TJ Litice Plzeň – SK Slavia Praha 1:6 (1:1)
B: Karnold – Piterák, Vacek 2x, Ortega, Urbanec, Kyndl
R: Toth, Podmol

Zápas se hrál ve vysokém tempu, první skórovala Slavia v 8. minutě z hole Dana Piteráka. Ve druhé čtvrtině Litičtí nesložili zbraně a 5 minut před poločasem srovnali na 1:1 z akce, na jejímž konci byl bývalý gólman Karnold. Druhá půle a třetí čtvrtina pokračovala ve vysokém tempu obou týmů, ve 46. minutě se trefil po rohu Vacek. O dvě minuty později z krásné akce zvýšil na 3:1 pro pražské opět Vacek. Plzeňští se nadále snažili dostat do kruhu Slavie a zvrátit tak utkání ve svůj prospěch a dočkali se trestného rohu, který bohužel nevyužili. To byl ze strany Litic poslední pokus zvrátit utkání a Slavia již pohodlně kontrolovala vývoj utkání, ještě přidala 3 další branky a zvítězila jasně 1:6.

HC Hostivař – Bohemians Praha 0:2 (0:2)
B: Plochý, Vohnický
R: Holek, Piardi

Od začátku se jednalo o bojovný a pohledný zápas. Do šancí se zprvu dostávaly oba týmy, navrch však měla Bohemka. Po několika nepřesných střelách se prosadil Lukáš Plochý a tak trochu uklidnil Bohemians, kteří pokračovali v tlaku. Z rohu ještě v prvním poločase navýšil Tomáš Vohnický. Bohemians si zápas už zkušeně pohlídali, i když měli ještě několik šancí, gól už nedali.

HC 1972 Rakovník – HC 1970 Bolevec 9:0 (6:0)
B: Seeman 5x, Jahoda 2x, Jílek, Dašek
R: Větrovstký, Hupcej

Zápas otevřel již v 1. minutě Seeman z trestného rohu. Další průběh prvních dvou čtvrtin byl vcelku jednoznačný, hrálo se převážně na obranné půlce Bolevce, což vyústilo v dalších pět branek Rakovníka. Svůj první extraligový gól si připsal po pěkné akci Ondřej Jílek. V druhé půli se hra vyrovnala, Bolevečtí měli dvě jasné šance, avšak ani jedna k brance nevedla. Rakovník toto potrestal dalšími třemi brankami, tu v celkovém pořadí sedmou vsítil nejlepší hráč utkání Martin Seeman z penalty, čímž zaokrouhlil svůj počet branek v zápase na pět.

President – HC 1946 Praga 1:1 (0:1)
B: Schreyer – Kolanda

Velmi vyrovnaný souboj obou mužstev. Hokejově měli navrch hráči Presidentu, avšak Praga svou bojovností byla vyrovnaným soupeřem. A tak se právě Praga po šikovné teči Martina Schreyera dostala do vedení, které udržela celý první poločas. President přidával na obrátkách, ale přes dobře organizovanou obranu Pragy dlouho nevedla cesta, až ve skrumáži před brankou Pragy vydoloval míček Roman Kolanda a se štěstím prostřelil gólmana Pragy. Do konce zápasu už gól nepadl a tak tento duel vítěze neměl.

EXTRALIGA MUŽI 20. 9. 2015

KPH Rača – HC 1964 Praga 0:1 (0:1)
B: Bodnár

Zápas začal v dobrém tempu, kdy Praga již ve druhé minutě dala gól. Na pravé straně byl výborně připraven Kryštof Bodnár a nedal gólmanovi Rači šanci. Rača poté převzala zápas do svých rukou, měla míček více na svých hokejkách, avšak s hrou Pragovky si nedokázala poradit. Praga hrozila především po ztrátách Rači, ale druhý uklidňující gól nepřidala. Posledních 10 minut Rača vsadila vše na útok, ale ani tak se vyrovnání nedočkala. Praga tak slaví výhru po takticky velmi dobře zvládnutém utkání.