EXTRALIGA ŽENY 10. 10. 2015

TJ Mnichovice - HC Praga ženy 1:2 (0:0)
B: Moštičková - Paterson, Kolářová M.
R: Venclová, Šmídová

Utkání mělo na začátku celkem vyrovnaný průběh, ale časem začaly hráčky Pragy získávat převahu, kterou se jim nedařilo přetavit v gól. Naopak domácí hráčky z protiútoku překvapily a po přestávce se ujaly vedení 1:0. Po tomto gólu hostující hráčky zvýšily tlak, a tak se jim podařilo ke konci třetí čtvrtiny vyrovnat. Tým Mnichovic držela dlouho ve hře svými zákroky gólmanka Adamová, která ale bohužel sedm minut před koncem kapitulovala a hráčky Pragovky uzavřely skóre zápasu na konečných 1:2.

Slovensko - HC Rakovník 0:17 (0:10)
B: Hanzlová 4x, Polcarová B. 3x, Hudečková 3x, Kříženecká 3x, Matoušková V. 2x, Ohnemichlová, Holubová
R: Venclová, Průcha

Družstvo Rakovníka mělo zápas od začátku pevně v rukou. Slovenskému týmu se nedařila rozehrávka, nedostával se do hry a všechny chyby Slovenek hráčky Rakovníka nekompromisně trestaly. Rakovník podal kompaktní výkon během celého zápasu, naopak soupeřky chvílemi působily naprosto bezradným dojmem.

EXTRALIGA MUŽI 10. 10. 2015

Bohemians Praha - KPH Rača 5-3(1-1)
B: Peřinka 2x , Vohnický 2x, Vudmaska  - Čerňanský, Jelačič M., Pivko
R: Piardi, Toth

Viděli jsme utkání ve velkém tempu plné krásných akcí v prvním poločase. V prvních 15 minutách nepadl žádný gól, i když šancí bylo dost, zejména Bohemians promarnili 5 trestných rohů. V druhé čtvrtině už padaly branky na obou stranách. Bohemians konečně díky Peřinkovi proměnili 6. roh a Rača korigovala z akce. Poločas tak skončil 1-1. Bohemians, především pak Vudmaska, kterému skončil trest, dobře četli hru Rači. Především ve středu hřiště byli Bohemians silní a díky tomu po ose Vudmaska – Plochý - Vohnický zatápěli obraně Rači. Nenítedy divu, že další čtvrtina skončila ve prospěch Bohemians 3-2. Posledních 15 minut bylo ostřejších, hlavně na straně Rači. Hráče Bohemians to nikterak nerozhodilo šli jistým krokem pro výhru. Před koncem zvýšili na 5-2. Rača nakonec pouze zkorigovala na konečných 5-3.

President - Slavia Hradec Králové 3:3 (1:1)
B: Trávník M. 2x, Bureš T. - Krýsl, Zdeněk, Kulička
R: Mejzlík, Lahoda

V zajímavém utkání se soupeři zřejmě spravedlivě rozdělili o body. Domácí šli záhy do vedení, když už ve druhé minutě Trávník proměnil penaltu. Hosté otočili výsledek a zdálo se, že si dojdou pro výhru. Vyloučení Tomse však přineslo obrat a byli to domácí, kdo deset minut před koncem šli do vedení. Tři minuty před koncem však zdařilou tečí rozhodl o dělbě bodů hostující Kulička.

HC 1972 Rakovník - TJ Litice Plzeň 2:5 (1:3)
B: Seemann 2x - Sochor 2x, Koryťák, Nicklas, Dvořák
R: Holek, Mejzlík

Spravedlivé vítězství hostů se narodilo již v první čtvrtině. Ta dopadla jednoznačně 3:0 pro hosty. Ti se prosazovali prakticky dle stejné šablony. Napadající domácí borce vždy přehodili vysokým pušem a řítili se do otevřené obrany. Nikdo by se nemohl divit, kdyby byl výsledek po poločase ještě jednoznačnější. Hosté však nebyli v proměňování jasných šancí důslední, a tak dali prostor soupeři pro korekci skóre - Seemann slízl smetanu po Jahodově akci. V druhém dějství již nebyl poměr šancí ve prospěch hostů tak jasný, nicméně byli i přesto produktivnější. Kapitán Sochor se dvakrát prosadil takřka euroligově, za jeho branky by se nemuseli stydět ani šutéři, kteří rozdávali o víkendu radost při EHL v Hamburgu. Konečnému výsledku nasadil punc také dvoubrankový domácí střelec Seemann, ten však bude ze svých osobních úspěchů mít menší radost než jeho západočeský kolega.

HC 1946 Praga - SK Slavia Praha 1:2 (1:1)
B: Fetr - Piterák, Kyndl
R: Troníček, Trávník

Papírové předpoklady se sice potvrdily, ale cesta za třemi body nebyla pro Slavii jednoduchá. Slavii chybělo několik hráčů a na druhé straně stál výborně chytající Neusser. Praga mohla jít do vedení hned v prvních dvou minutách, únik po dlouhé puši ale nedokázali hráči Pragy patřičně zakončit. To bylo ze strany domácích na delší dobu vše. Slavia měla více ze hry, zamkla Pragu na útočné polovině. 1. gól zápasu vstřelil za sešívané Piterák. Útočná hra Pragy se omezila na dlouhé balóny, ať už puší nebo úderem, z jednoho takového si Praga vybojovala penaltu. Střelec Fetr se nemýlil a vyrovnal na 1:1. Obrázek hry se ani po vyrovnávacím gólu nezměnil. Slavia tlačila soupeře, trestné rohy a nástřely k další brance bohužel pro Slavii nevedly. Neusser zneškodnil vše, co na jeho branku hráči vystřelili.  Poločas skončil 1:1. Ve druhém poločase se obrázek hry nezměnil. Slavia tlačila Pragu, měla k dispozici trestné rohy, které pochytal výborný Neusser. Slavia dokázala vsítit rozhodující branku až v posledních minutách poslední čtvrtiny, trefil se reprezentant Kyndl. Do konce zápasu Slavia měla několik tutovek, které však pochytal v pohodě chytající Neusser. Konec zápasu Neusser - Slavia 1:2.