Extraliga mužů: Slavia nadělovala, polepšili si i Klokani.

21.1.2012

Praha - Pouhý týden po zisku stříbrných medailí na HME v Lipsku pokračovala v pražském Edenu mužská extraliga.

Předposlední dvoukolo, prošpikované reprezentanty - medailisty, bylo na pořadu dne tuto sobotu ve Vršovicích.

Slavia si připsala dvě vítězství, ke kterým jim dopomohl navrátilec z Austrálie, Procházka. V prvním utkání si sešívaní po matných 28 minutách pohráli s Rakovníkem a slavili vítězství 8:1. V druhém zápase roznesli sešívaní borci na kopytech Pragu. Ta si odnesla rekordní debakl 20:0.

Rakovník si kromě debaklu se Slavií, který vyzněl ve finále až příliš krutě, neporadil s Bohemians. V nejkrásnějším duelu dne to byli právě středočeši, kteří celý zápas tahali za kratší konec. Nicméně minutu před koncem po dlouhé a plodné powerplay vyrovnali a vypadalo to na dělbu bodů. Sekundu před koncem však opět inkasovali /10:11/ a odváží si domů nulu na kontě bodů.

Praga dnes bojovala sama se sebou. O debaklu se Slavií jsem se již zmínil, nicméně ani výkon ve druhém utkání nebyl ideální. Výsledek 1:9 proti Bolevci ovlivnila silně první půle, kdy pražané inkasovali sedmkrát.

Bolevečtí si odváží domů dnes jen tři body. Po laxním výkonu proti zlepšeným "krajanům" z Litic, nemohli pomýšlet na dobrý výsledek - 2:4.

Litice dnes podaly nejlepší dvouvýkon v letošní extralize. Nejprve si jejich borci poradili s Bolevcem a následně po prospaném prvním dějství proti Bohemians, si připsali alespoň jeden bod za remízu 4:4, když dokázali dotáhnout poločasovou čtyřbrankovou ztrátu.

Vítězem dne se tak stali zřejmě hráči Bohemians. Jak jsem již uvedl, remíza jim byla s Liticemi zřejmě málo. Nicméně v tu chvíli už měli na svém kontě důležité tři body z duelu proti Rakovníku, který rozhodnuli gólem sekundu před koncem.

Veškeré zápisy o utkání můžete nalézt v sekci Liga-rozlosování.

SK Slavia Praha - HC Rakovník 8:1 /0:1/

HC Litice - HC Bolevec 4:2 /2:0/

SK Slavia Praha - HC Praga 20:0 /9:0/

TJ Bohemians - HC Rakovník 11:10 /5:3/

HC Bolevec - HC Praga 9:1 /7:1/

TJ Bohemians - HC Litice 4:4 /4:0/