Extraligové zápasy U18

19.10.2010

Český výběr chlapců do 18ti let sehrává v rámci přípravy na ME v příštím roce utkání s extraligovými týmy mužů.

LITICE PLZEŇ – U18   8:1 (6:1)

Výběr do 18 let se zúčastnil - přípravy na ME 2011 v Miláně - formou extraligových zápasů. V prvním kole sehrál zápas, se současným mistrem ligy, s týmem Litic. Po prvním poločase mužstvo Litic dokazovalo hezkými kombinačními akcemi, že je mistrem ligy. Výběr do 18 let začal hrát ustrašeným dojmem a velkým respektem, výsledek po prvním poločase 6:0. Druhý poločas byl výběr, jak vyměněný. Kluci si vytvořili pár gólových šancí a jednu z nich Radek Kovanda proměnil (6:1). Utkání bylo zajímavé pro diváky, mělo tempo a hezké kombinační akce na obou stranách.

Góly: L. Dolejš 3x, Vychroň 3x, Poustka, Koryťák - R. Kolanda

MNICHOVICE – U18   6:0 (4:0)

Další zápas se sehrál na hřišti týmu Mnichovic. Od první minuty bylo vidět velké nasazení hráčů, ale bohužel celou hru ovlivnil stav hřiště, ale i taková zkušenost pro výběr byla k nezaplacení. Mnichovice využili taktické nevyzrálosti a chyb mladého výběru, první poločas 4:0. Výběr v prvním poločase zahrával sedm trestných rohů, ale ani jeden bohužel neproměnil. Ve druhém poločase se hra vyrovnala, ale i tak kluci do 18 let nebyli schopni zasáhnout branku.

Góly: Zdeněk 2x, Musil 2x, Turek, Kačín

RAKOVNÍK – U18   7:2 (3:1)

Letošním posledním zápasem byl v Rakovníku. Zde výběr nastoupil proti letošnímu, ve výborné formě hrajícímu, týmu v Rakovníku s vynikajícím střelcem Petrem Procházkou. Zde tým U18 nastoupil již s větším sebevědomím a po prvním minutách si vysloužil dvě gólové šance, které bohužel neproměnil. Mužstvo Rakovníku začalo zrychlovat hru a začal proměňovat šance. Jediným gólem, za výběr v prvním poločase, po hezké kombinační akci zakončil střelbou z vrcholu kruhu Martin Capouch. Druhý poločas se střídala akce za akcí, kde výběr měl i výhodu penalty, kterou proměnil opět Martina Capouch. Škoda závěru zápasu, kde výběr udělal zbytečné chyby a tím se připravil o přijatelný výsledek.

Góly: Hornof 2x, Seeman, Dašek, P. Procházka 2x, Hraba - M. Capouch 2x

Závěrečné hodnocení

Děkuji všem extraligových týmům, že zápasy nepodcenili a nastoupili v nejsilnějších sestavách a svým způsobem pomohli výběru se rozvíjet a získávat herní zkušenosti. Je jasné, že ml. hráči potřebují hrát těžké zápasy, aby se dál rozvíjeli, což je vidět hlavně ve druhých poločasech, které byli vyrovnané, protože si kluci začali víc věřit. A v neposlední řadě také děkuji rozhodčím.

Máme velkou radost, že zápasy mají  kladné ohlasy.

Ještě jednou vám všem velké dík Tomáš Babický a Jakub Krábek.