Faust: Česko, děkuju!

10.8.2015

Odcházející kouč ženské hokejové reprezentace Christopher Faust a jeho poděkování na závěr jeho pětiletého působení v ČSPH.

Jak jistě již všichni víte, rozhodl jsem se ukončit dlouholetou spolupráci s Českým svazem pozemního hokeje.

Nedávno skončený turnaj Eurohockey Championship II byl vážně tou nejlepší tečkou za mojí prací tady v České republice. Jsem nesmírně pyšný na tým Holkis, který postupoval celým turnajem vyrovnaně a s velkým odhodláním porazit všechny týmy soupeřek. Většina našich gólů padala z nacvičených signálů z tréninků. Vyzdvihnout bych chtěl především náladu v týmu. Ta byla výborná po celý turnaj. Tímto bych chtěl velmi poděkovat Káje Paterson za důkladnou přípravu před turnajem, za přípravu tréninků a organizační práci. Díky patří také mému kolegovi Petrovi Bodnárovi. Nejen za spolupráci na trénincích, ale také za to, že stál po mém boku po celou dobu turnaje a mohl jsem se na něj kdykoli spolehnout. Štěpánce Šmídové a Míše Turkové patří velký dík za oraganizaci týmů. Celý turnaj byl organizačně velmi dobře zvládnutý, hlavní dík patří organizátorům Jakubovi Mejzlíkovi a Markétě Křikavové. Český hokej se stal mezinárodní značkou, nejen díky poslednímu turnaji, ale i svou činností, která mu předcházela.

Za dobu působení v českém ženském i mužském hokeji jsem se setkal s celou řadou báječných lidí, níže jmenuji několik svých kolegů, kterým ze srdce děkuji: Karolína Kříženecká, Lenka Brtvová, Adéla Bížová, Zuzana Indrová, Andrea Matějková, Markéta Křikavová, Petr Novák, Fanda Stranský, Tomáš Babický, Jakub Mejzlík, Tomáš Vohnický, Filip Neusser, Petr Keller a v neposlední řadě Gino Schilders. Speciální dík patří dvěma kamarádům: Tomáši Černému, který byl mým věrným kameramanem, neúnavně čelil větru a dešti. Díky kamaráde! Dále Mirkovi Ludvíkovi. Je to skvělý člověk, kamarád a trenér.

Týmy, jakými jsou Skotsko či Irsko, jsou nám stále ještě poněkud vzdáleny, ale to je právě ta správná výzva pro důslednější práci v klubech před "Áčkem" v roce 2017.

Tým Holkis měl fantastický rok 2015, získal bronzové medaile na halovém MS v Lipsku, a na nedávném Eurohockey Championships II si zajistil postup do EuroHockey Champs I. Holky, všem moc děkuji!

Nastal čas rozloučit se a já mohu s jistotou říct, že jsem v cíli své cesty. Čeští trenéři jsou připraveni pokračovat v započaté cestě. Jsem vděčný za to, že jsem poznal tolik skvělých lidí a pyšný na naše výsledky.

Děkuji českému pozemnímu hokeji za vše, bez něj bych byl nikým.

Na brzkou shledanou, Chris.

Christopher Faust
-hol- 

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace ženy > Faust: Česko, děkuju!

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...