Favorité sbírali body bez námahy

28.10.2010

Čtvrteční tečku za podzimní částí extraligy mužů v pozemním hokeji provázel potlesk diváků vítězům, vesměs právem, součet gólů, které celkově nastříleli v závěrečných  čtyřech utkáních, vyjádřilo totiž dvojciferné číslo 24!

Slavia Praha – President 7:2(4:0)

Duel dvou týmů aspirujících na přední umístění vyústil nečekaně brzy v jednoznačnou záležitost už během úvodní necelé čtvrthodiny. President praktikoval  od začátku otevřenou hru, která soupeři náramně vyhovovala. Zavrhl nesmlouvavé osobní bránění, ignoroval skutečnost, že výběr místa a jeho neustálá změna patří k  silným zbraním soupeře. Slávisté navíc tentokrát byli kompletní, pro soupeře nepříjemně brzy během čtrnácti minut se ujali vedení 3:0, přitom  dvakrát poslali do soupeřovy sítě z nezvyklého úhlu v kruhu zhruba z pouhých čtyř metrů od zadní čáry, třetí z trestného rohu, teprve čtvrtou možnost bombu z dalšího trestného rohu likvidoval brankář  Formánek.

Po takové ledové spršce se samozřejmě příliš dobře nehraje.

Jak klamné a ošidné však může  být skóre! O tom se přesvědčil divák, který přišel bezprostředně po přestávce. Viděl perfektně zpracovaný míč Vymazala, sprint a  současně souboj s Piterákem zakončený přesnou přihrávkou  Markovi Trávníkovi – na světelné tabuli zjistil, že President skóroval…

Byl současně svědkem jistého zdánlivého paradoxu. Zjistil dodatečně, že tým Presidenta v utkání zdaleka nehrál podřadnou úlohu a je viditelně dobře po fyzické stránce připraven. Zásadní rozdíl byl ve schopnosti si vytvořit a patřičně využít střelecké příležitosti, slávisté navíc ze čtyř zahrávaných trestných rohů tři proměnili, President ze dvou ani jeden. Teprve na začátku druhé půle a na jejím konci si tým Presidenta vynutil převahu, rychlonohý Lukáš Vymazal demonstroval svou chytrost a důslednost tři minuty před koncem, kdy přelstil brankáře Slavie Podoláka a snížil na 6:2.

Střelci branek: David Vacek 4, Lehovec, Rybáček a Kyndl po jedné –

Marek Trávník, Lukáš Vymazal

Rozhodovali Vladimír Kavan, Šulc.  200 diváků.

Slavia Hradec Králové – HC Hostivař 4:1(2:0)

(mach) Jednoznačný průběh utkání proti soupeři, kterému viditelně chyběl Troníček spolu s Maříkem a vytvořil si jen několik šancí. Domácí zahráli vcelku dobře,  mankem neustále však zůstává efektivita  koncovky a patřičné využití trestných rohů – Slavia zahrávala deset, soupeř tři. Střelecky úspěšní Tomáš Melzer 2, Machút, Buchvald. TR 10:3. Rozhodovali Podmol – Štěpnička.

HC Bolevec – Litice 1:4(0:1)

(sou) Hráno takřka za stálé převahy hostů, svědčí o tom i počet zahrávaných trestných rohů 4:10. Zápas nevalné úrovně, napováženou

byl počet  promarněných gólových příležitostí a  úroveň prvních 35 minut. Góly: Michal Krýsl – Nicklas 3, Vychron. Rozhodčí  Hupcej – Němeček.

HC Rakovník – HC Mnichovice 9:1(5:0)

(hra) Výsledek mluví sám za sebe. Podíleli se na něm Martin Seemann 4, Petr Procházka 3, Jahoda 2. Rozhodčí Němeček – Tóth.

Připravil Jan Vaněk

pozemnihokej.cz > Soutěže > Články > Extraliga muži > Favorité sbírali body bez námahy