FIH World League - Historie se bude psát v Praze!!!

30.3.2012

FIH World League - Historie se bude psát v Praze!!!
Soubor:
World League Flow Diagram0.pdf
Popis:
Diagram WL
Formát:
pdf
Velikost:
70kB

Lausanne - Neskutečné se stalo skutkem! Praha bude v srpnu 2012 dějištěm premiéry Světové ligy FIH - jednoho z nejambicioznějších a nejvýznamnějších turnajů hokejového světa...

Skvělá zpráva přiletěla v polovině tohoto týdne do sídla ČSPH. Po mnoha diplomatických soubojích, které v průběhu několika minulých týdnů svedli zástupci pozemkářského svazu, bylo oficiálně oznámeno, že dějištěm prvního kola nově vzniklé soutěže - FIH World League - neboli Světové ligy, bude v od 14. do 19. srpna tohoto roku Praha. Aby tomu nebylo málo, hlavnímu městu ČR bylo svěřeno pořadatelství jak mužského, tak ženského turnaje. Česká diplomacie v čele s předsedou svazu Gino Schildersem tak slaví velké vítězství, za kterým stojí jak mnohaleté zkušenosti s pořádáním turnajů všech věkových kategorií, tak i velká důvěra mezinárodní hokejové federace.

Pojďme si krátce představit nový projekt světové federace - FIH World League. Jedná se o třetí nejvýznamnější akci v pozemním hokeji - po OH a MS. FIH si od Světové ligy slibuje nejen to, že se v rámci jedné soutěže budou mít možnost setkávat všechny týmy různých kvalit, ale také to, že Světová liga nahradí kvalifikační turnaje na MS a OH.

Světová liga bude mít vždy dvouletý cyklus - začátek v každém sudém roce a finální turnaj v lichém a prvním MS, kde budou startovat účastníci na základě výsledků ve World League bude šampionát v roce 2014. Čili s nadsázkou lze říci, že Češi budou již v Praze bojovat o možnou účast na MS 2014 /kvalifikační klíč je jasný - postup si zaslouží prvních šest týmů ze Světové ligy, pět kontinentálních šampionů a pořadatel/. Naprosto stejně se bude postupovat za další dva roky při boji o OH v Rio de Janeiru. Je tak jasné, že Světová liga nebude jen druhořadou soutěží, nýbrž turnajem, kde všechny týmy představí to nejlepší, co mohou nabídnout.

Nyní již k samotnému formátu FIH World League. Jedná se o systém tří kvalifikačních fází /Round 1,2,3/ a jedné finální fáze /Round 4/. Pro jednodušší představu přikládám obrázek.

V první fázi turnaje /tedy té, v jejímž rámci bude turnaj, který bude hostit Praha/ nastoupí týmy, které jsou ve světovém rankingu FIH na 17. a horším místě. Na základě počtu přihlášených týmů se určí systém skupin a postupujících do druhé fáze. První stupeň bude mít spíše ráz regionální - budou se potkávat týmy z jednoho kontinentu. Formát jednotlivých turnajů bude takový, že se bude hrát jedna skupina - každý s každým, bez klasifikačních bojů.

V 2.fázi nastoupí týmy z 9.-16. místa v FIH rankingu a 16 postupujících z 1.fáze - druhé dějství tak bude tvořit čtveřice turnajů o šesti týmech. Systém jednotlivých turnajů bude podobný - mužstva budou bojovat v jedné skupině - každý s každým - následně však s klasifikačními boji. V této fázi se již budou potkávat týmy z více kontinentů.

Ve třetí fázi - tzv. semifinálové - budou již bojovat všechny "top" týmy /1.-8. dle FIH rankingu/ a 6-8 nejlepších týmů z druhého dějství. Zde se bude hrát dva turnaje po osmi týmech, které budou rozděleny do dvou skupin po čtyřech s následnými klasifikačními boji. 

Finále - 4.fáze - bude turnaj o osmi týmech, se stejným systémem jako fáze číslo 3. Z ní již vzejdou postupující na OH a MS a samotný vítěz World League.

připravil Jakub Mejzlík

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace muži > Archiv akcí > FIH World League - Historie se bude psát v Praze!!!

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...