Boj o Mistra České republiky je tady!!!

12.6.2018

UPDATE_3

Krátké shrnutí finálových bojů o Mistra ligy 2017/2018

Letos jsme měli možnosti vidět nejnapínavější finále ligy za posledních pár let. Nejen že se oba zápasy prodlužovaly, ale letos tomu bylo asi nejblíž, kdy oba mistrovské trůny mohl ovládnout někdo jiný než SK Slavia.

Finále žen bylo strhující. Osm minut před koncem Rakovník vedl ještě 3:1. Osm minut do ukončení jedné éry – pátý titul pro sešívané v řadě. Nakonec velké divácké překvapení, kdy se hostujícímu pražskému týmu povedlo srovnat v základní hrací části na 3:3. Rozhodovaly tedy nájezdy, kdy ani zde prvních pět střel nerozhodlo. Následovala tzv. náhlá smrt. Pokud je nájezd proměněn, druhý tým musí dát také, nebo končí. Vše rozhodla Tereza Mejzlíková, kdy svoji šanci proměnila a Andrea Vančurová, která vychytala poslední rakovnický nájezd. Ženský výběr z SK Slavia se stal opět mistrem ligy 2017/2018. Jejich radost byla ohromná.

Mužské finále bylo možná ještě napínavější. 10 minut před koncem tabule ukazovala skóre 2:2. Muži z Bohemians dali následně gól z rohu. Slávistické nervy byly na pochodu. Buď anebo… Proto se Petr Troníček (trenér sešívaných mužů) rozhodl pro odvolání brankáře a pokračování hry ve stylu power play. Taktika se vyplatila a bylo rychle srovnáno na 3:3. I zde rozhodovaly nájezdy, kdy šťastnějším nakonec byl tým z Bohemians. Tímto pohár po sedmi letech mění svoje působiště a stěhuje se k novým mistrům ligy 2017/2018, ke klokanům.

Chtěli bychom zároveň poděkovat divákům, které neodradilo deštivé počasí. Vytvořili jste krásnou atmosféru, jakou si finálové souboje rozhodně zaslouží. Také bychom chtěli poděkovat našim obětavým kameramanům, kteří pro nás točili live stream ve větru, dešti málem i mrazu :) V této oblasti se máme ještě hodně co učit a je potřeba ještě mnoho zlepšit, ale i tak, bereme zprovoznění live streamu jako úspěch. Děkujeme také klubu pozemnímu hokeje v Rakovníku za zázemí a přátelskou pomoc při řešení nejrůznějších drobností.

 

A hlavně děkujeme všem zúčastněným hráčům za jejich skvělé výkony, bylo se opravdu na co koukat.  

 

Těšíme se na všechny za rok znovu.

 

Lenka Jeřábková

 

UPDATE_2

odkaz na LIVE STREAM:

Youtube online přenos

Pár slov k dnešnímu semifinále…

V prvním zápase nastoupily ženské výběry z Rakovníku a Hradce. Zápas byl poměrně rychle rozhodnutý, s celkovým výsledkem domácích 10:1. Toto skóre umocnilo zranění hradecké brankářky Štěpánky Šmídové. Štěpánce držíme pěsti k brzkému uzdravení :)

Ve druhém dnešním zápase nastoupily ženy z SK Slavia s Hostivaří, kdy sešívaní byli favoritem. Sledovali jsme poněkud opatrné utkání, jako by se SK Slavia nemohla dostat do hry. Nakonec šťastně zvítězili 1:0, takže jsou druhým finalistou.

Zítřejší zápas o zlaté medaile žen začne ve 13. hodin, utká se v něm SK Slavia x Rakovník.

U mužů to bylo značně komplikovanější. V prvním semifinálovém zápase nastoupily celky z SK Slavia s domácím Rakovníkem. V infarktovém utkání, kdy sešívaní vedli 3:1 se mužům z Rakovníka povedlo snížit na 3:3 nádherným gólem z „voleje“. Bylo pár minut před koncem a diváci bouřili spolu s hráči, kteří do toho dali vše. V poslední minutě Slávisté z rohu rozhodli zápas s konečným výsledkem 4:3. Důležité poznamenat, že se hrál opravdu krásný hokej.

Poslední, kdo bojoval o finále byly muži z Litic a Bohemians. Padlo krásných 9 gólů, kdy šťastnější byl tým klokanů. Tento zápas byl povedený, plno emocí i soubojů tělo na tělo. Výsledná tabule hlásala po 70 minutách stav 6:3 pro Bohemians.

Zítra se odehraje finále 15:30 SK Slavia x Bohemians.

Chtěli jsme Vám zprostředkovat i live stream a při tom jaké nervy se odehrávali na hřišti, my se potili na tribuně, technika selhávala víc a víc…  Nakonec se nám live stream povedl zprovoznit s pár výpadky alespoň na zápasy mužů. Nevadí, snad zítra vše klapne na jedničku a vy si budete moci vychutnat to nejhezčí z pohodlí domova již od prvního zápasu :)

Lenka Jeřábková

 

UPDATE, už víme rozlosování na sobotu:

10:00 Rakovník - Hradec (ženy)
12:15 Slavia - Hostivař (ženy)
14:30 Slavia - Rakovník (muži)
16:45 Litice - Bohemians (muži)

 

Připravili jsme pro vás online přenos zápasů na Youtube

 

pokračování článku viz níže...

 

23.-24.6. 2018 se na hřišti v Rakovníku odehraje finále extraligy.


Již za necelých 14 dní se v Rakovníku bude rozhodovat o nových Mistrech České republiky v pozemním hokeji, seniorská kategorie. Ze základní části postupují první čtyři. Následně se v sobotu 23.6. se bude rozhodovat o týmech, které si v nedělí zahrají finále.

V mužské kategorii je postupující čtveřice jasná:

Slavia

Litice

Bohemians

Rakovník

 

V ženské části zatím víme jen první 3 postupující:

Rakovník

Slavia

Hradec

 

O čtvrté místo se porve Hostivař se Slávií B. Osud tomu chtěl, že v pátek 15.6. se tyto týmy utkají právě proti sobě. Tento zápas bude tím pádem rozhodující. Pokud se chcete přijít podívat, bude se hrát na hřišti Hostivaře v 18:30. Holky předvedou jistě své nejlepší výkony, protože právě pro Slávii B by postup byl historický úspěch. Před dvěma lety se sloučila extraliga s první ligou, kterou Slávie B hrála a nikoho by ani ve snu nenapadlo, že tým, který pravidelně netrénuje, početně má více dětí než hráček, by mohl dosáhnout takových to úspěchů.

Ale i to se může stát, je to prostě sport :)

ROZPIS ZÁPASŮ FINAL FOUR:

23.6. 2018 SOBOTA
10:00 semifinále ženy 1 - 4
12:15 semifinále ženy 2 - 3
14:30 semifinále muži 1 - 4
16:45 semifinále muži 2 - 3

24.6. 2018 NEDĚLE
13:00 finále ženy

- vyhlášení ženy

 

15:30 finále muži

- vyhlášení muži

- vyhlášení ankety nejlepší hráč / hráčka, talent, rozhodčí, trenér

 

Obhajovat titul budou oba týmy ze Slávie. Při nerozhodném stavu, se hrají nájezdy 5x, následně rozhoduje „rychlá smrt“.

 

Přijďte podpořit svůj oblíbený tým a zároveň se podívat, co nejlepšího náš český hokej nabízí!!!

 

Hřiště v Rakovníku:

SK Rakovník
Nábřeží T. G. Masaryka 2694
Rakovník 269 01

 

Lenka Jeřábková

 

pozemnihokej.cz > Soutěže > Články > Boj o Mistra České republiky je tady!!!
Loading...

Články

Stránkování

12 3 4 5 6 >
 
 
Loading...

Články

Stránkování

12 3 4 5 6 >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...