Shrnutí z finálového víkendu londýnského Mistrovství Evropy

31.8.2015

Shrnutí z finálového víkendu londýnského Mistrovství Evropy

Londýn - 30. 8. 2015  

Uplynulý víkend nabídl završení turnaje v Londýně. V sobotu jsme měli možnost vidět finálový den mužské soutěže. V zápasech o umístění se Španělé utkali s Francouzi. Toto utkání skončilo po boji 4-3, když si zkušenější Španělé zajistili setrvání v nejvyšší soutěži. Ve druhém utkání o umístění rozstříleli Belgičané Rusy 11-4, když sedmi góly zazářil Tom Boon. Belgie tak obsadila mezi muži páté místo, což je pro tuto zemi jistě zklamáním.

V zápase o bronz se utkali dva týmy, které se znají velice dobře. Souboj mezi Anglií a Irskem skončil překvapením, když Irové poprvé dokázali své soupeře porazit 4-2. Získali tak historický skalp a bronzovou medaili. Ve finále jsme pak sledovali v celku jasný vývoj utkání mezi Holandskem a Německem. Holanďané s přehledem vyhráli 6-1 a získali tak evropský titul poprvé od roku 2007.

V ženském turnaji se v boji o umístění střetly nejprve týmy Belgie a Itálie. V tomto utkání po tuhém boji zvítězily Belgičanky 4-3. Ve druhém zápase proti sobě nastoupily týmy Skotska a Polska. Skotsko přehrálo své soupeřky 2-0.

V souboji o bronzovou medaili nastoupili jistě zklamané Němky a Španělky. Německo vyškolilo svoje soupeřky v poměru 5-1, když celému utkání jasně dominovaly. Reklamu na pozemní hokej pak přineslo finále mezi Anglií a Holandskem. Kdo čekal zápas v režii Holanďanek, byl jistě překvapen. Domácí Angličanky sice ještě 8 minut před koncem prohrávaly 0-2, ale nakonec dokázaly celý zápas srovnat a vynutily si tak rozhodující nájezdy. V těch pak zvítězily 3-1 a slaví nečekaný domácí titul.

Londýnský turnaj ukázal top hokej, skvělou atmosféru a výborné výkony. Doufáme, že jste si společně s námi užili tento hokejový svátek a nakoukli do nejvyšší divize, kde za necelé dva roky budou svoje bitvy bojovat i naše ženy.

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TURNAJE A ZÁPASY > Shrnutí z finálového víkendu londýnského Mistrovství Evropy
Loading...

TURNAJE A ZÁPASY

Stránkování

12 3 4 >
 
 
Loading...

TURNAJE A ZÁPASY

Stránkování

12 3 4 >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...