Finiš očima trenérů aneb proč Rakovník poprvé mistrem v hale

30.1.2011

V hale pražské Slavie v Edenu vyvrcholily o poslední lednové neděli závěrečné zápasy, v nichž se až do večerních hodin rozhodovalo o mistrech v halovém hokeji 2011 a umístění na medailových místech.

Ž e n y

Slavia Praha – Slavia Hradec Králové 8:3(2:1)

Vlado Poludvorný: Zajímavé střetnutí, v prvním poločase vyrovnané, ve druhém naše děvčata přidala a  zaměřila se na přesnější a častější střelbu. Povedla se především Capouchové, která se trefila čtyřikrát, další přidaly Adéla Mejzlíková (2), úspěšné byly Šípalová a Dukátová.

HC Praga – HC Rakovník 11:3(3:0)

Miloš Kavan: Opravdu jsem nečekal, že půjde o hru na jednu branku jako tomu bylo zejména ve druhé půli.

Slavia Hradec Králové – HC Rakovník 3:3  na penalty 3:4

Zkouška, kdo má silnější nervy, neměla konce. Teprve po sedmé sérii bylo jasné, že Rakovník obsadil třetí místo.

O   m i s t r a:

Slavia Praha – HC Praga 6:2(4:1)

Vlado Poludvorný: Letošní finále předčilo loňské. Střetly se dva týmy, které se dobře znají, jde navíc o naše dva nejlepší. Je na nich vidět, že se na nich soustavně pracuje, jde o naši špičku, která se může vykázat dobrými výsledky. Tentokrát se poměrně brzy už v prvním poločase rozhodlo o vítězi, góly si na své konto připsaly Capouchová a Bížová po 2, Poloprutská a Adéla Mejzlíková.

M u ž i

Slavia Praha .- Litice 5:6(2:2)

Michal Soukup: My jsme se rozkoukávali pomalu, své patrně sehrálo, že jsme dorazili poměrně pozdě, jeli jsme autobusem spolu s našimi fanoušky a fanynkami. Slávisté se poměrně brzy a každopádně  poměrně lehce dostali do vedení, vedli 2:0. Nechali se však tím ukolébat,  působili bezstarostným dojmem,  a tak první poločas skončil remízou 2::2. Každopádně i po přestávce šlo o velice vyrovnaný zápas, mám ovšem pocit, že jsme přece jen se dokázali víc koncentrovat na hru, větší  důraz a pohyb. Převzali jsme  iniciativu, dva góly jsme vstřelil v době, když se slávisté  rozhodli hrát bez brankáře a tak soupeř zvolil možnost hrát opět v plném počtu. To nám vyhovovalo, uhráli jsme 6:4, tak by utkání také skončilo.Když Slavia na závěr po siréně zahrávala trestný roh, všichni naši hráči nevyběhli a slávisté přidali ten pátý gól…

HC Rakovník – HC Bolevec 6::1(1:0)

Pavel Hraba: V první půli jsme promarnili čtyři trestné rohy, je ovšem třeba přiznat, že soupeř velice dobře bránil, hrál chytře a maximálně obětavě, nakonec se nám povedlo ho zlomit až ve druhé půli. Branky vstřelili: 20.Dašek 1:0, 22.Gregor 2:0, 30.Procházka 3:0, 32.Dašek 4:0, 34.Martin Seemann 5:0, 39.Krýsl 5:1, 40.Procházka 6:1.

Slavia Praha – Bolevec 7:1(3:1)

O  m i s t r a

Litice – HC Rakovník 0:4(0:1)

Michal Soukup: Finále bylo kvalitativně lepší než ty předcházející, byl to hokej, na který byla radost se koukat. Rakovník potvrdil, že disponuje v současnosti zkušenějším týmem než máme  třeba my. Jde o cílevědomý celek, který ví, co chce, hraje chytře a umí si připravit šance. Kromě toho čeká trpělivě na chyby soupeře a dokáže je patřičně využít

Branky: Procházka, Jahoda po 2. Rozhodčí  Mejzlík – Soukup.

Pavel Hraba: Důvodů, proč nám to vyšlo, a poprvé  v historii klubu jsme v halovém hokeji získali ty nejcennější medaile, je samozřejmě víc. Vytvořila se parta, která drží pohromadě a pravidelně spolu poctivě trénuje. Vyzrála nejen herně, všechno zkrátka funguje, jak by mělo.  Tým tvoří nejen ti starší, ostřílení hráči, ale máme štěstí na mládí, které do mužstva zapadlo a navíc přispívá svou výkonností k jeho stále lepší kvalitě. Nemluví se o nějaké disciplinovanosti, přesto si myslím, že patří k samozřejmé přednosti týmu. Doufám, že nám to  dlouho vydrží a těch úspěchů bude ještě víc.

Připravil Jan Vaněk

pozemnihokej.cz > Soutěže > Články > Extraliga muži > Finiš očima trenérů aneb proč Rakovník poprvé mistrem v hale