Finiš Slavie rozhodl duel v Rakovníku

1.5.2011

Jedenáct utkání rozhodlo o mnohém o víkendu na přelomu dubna a května a to jak v základní soutěži žen, tak i mužů.

Ž e n y

HC Mnichovice - Slavia Praha 0:2(0:0)

Trenér vítězek Vlado Poludvorný hodnotil utkání takto: Zápas řídili rozhodčí Hupcej – Štěpnička, v prvním poločase šlo o to se přizpůsobit terénu, domácí tým podal obětavý výkon, uhrál co mohl. Druhý poločas proběhl spíše na polovině soupeře. Po gólu Bížové po trestném rohu přidala další po kombinační akci Šípalová. Plně jsem využil situace a dal příležitost všem hráčkám, byla to vítaná možnost, jak vyzkoušet různé formace pro pohár.

Bohemians – Hostivař 0:0

Bezbrankový výsledek odpovídá svým způsobem průběhu i úrovni střetnutí, nešetřil po zápase kritikou trenér Hostivaře Antonín Kemr.

Oba týmy neměly právě nejlepší den, chybovalo se ostošest, dost často bolely oči. Naše děvčata například zahrávala pět trestných rohů a ani jeden se jim nepodařilo proměnit. Jednu přednost tento jinak ne příliš slavný duel každopádně měl – v našem družstvu si zahrálo postupně mládí a nabídnutou příležitost patřičně využilo.

HC Rakovník - Slavia Hradec Králové 4:2(2:0)

Domácí tým svůj zlepšený výkon vyjádřil i brankami a po zásluze na jaře po druhé vyhrál.

HC Rakovník – Slavia Praha 2:3 (0:2)

Šlágr jarního kola, umocněný skutečností, že podzimní vzájemné střetnutí skončilo remízou. Slávisté kromě toho v podzimní části dvakrát remizovali, na jaře pak prohráli s Liticemi.

Rakovník naopak na podzim podlehl Presidentovi a remizoval s hradeckou Slavií, se kterou na jaře prohrál, s Hostivaří skončil duel 3:3.

Slavia to byla, která jako první změnila skóre – ve 12.min svůj povedený brejk zakončil gólem Vohnický – 0:1, pět minut před přestávkou se rakovnická obrana dostala pod tlak a Kyndl zblízka zvýšil na 0:2. Mohutný nápor domácích po přestávce nezůstal bez odezvy. Po trestném rohu zahrávaném po sedmi minutách Martin Seemann snížil na 1:2, stejný hráč po zdařilé akci v kruhu střelou k tyči srovnal skóre. O osm minut později však zahrávala stejnou standardní situaci Slavia a Jakub Kyndl se štěstím po druhé skóroval – na výhře slávistů se pak už nic nezměnilo.

Tak shrnul průběh utkání trenér Pavel Hraba, který ještě dodal: Ve druhé půli jsme se nepochybně zlepšili, přesto je třeba objektivně přiznat, že Slavia byla lepší. My jsme každopádně svým dílem přispěli k tomu, že diváci viděli pěkný zápas. Sešlo se jich zde podstatně víc, než bývá zvykem. Vedle stadionu se hrál fotbal a tak bylo dost těch, kteří využili možnost vidět částečně dvě utkání. Hra se ve druhém poločase vyrovnala, škoda jen, že Petr Procházka neproměnil celou řadu šancí, což je u něho dost nezvyklé.. Nelze ovšem přehlédnout, že Tomáš Hanus zachytal výborně…Navzdory prohře jsem s výkonem našeho týmu spokojený, hra se vyrovnala a bylo na co se dívat, byl to pěkný zápas. Přispěli k tomu i rozhodčí Mejzlík – Němeček, klidní, rozhodující ve stejné rovině, zkrátka dobře.

Slavia Hradec Králové – HC Bolevec 4:1(3:0)

Hradecká Slavia poměrně vysoko vyhrála, kapitán týmu Marek Machút však zdaleka spokojen nebyl: Dopouštěli jsme se řady chyb, koncovka byla žalostná, góly padaly spíše z brejku, občas se hrálo na jednu branku a to bez patřičného efektu.

Góly : Toms 2, Pucholt, Machút – rozhodčí Vladimír Kavan. Štěpán Podmol

President – HC Hostivař 3:1(1:0)

Telegraficky shrnuje vedoucí Hostivaře Dan Kaplan:

Zasloužená výhra soupeře, předčil nás i příkladným zpracováním míče.

K výhře přispěli střelci Černý, Vaniš, Vymazal – Tomáš Pauer ( v poslední minutě!)

HC Hostivař – RD 18 5:2

1.5.2011

M u ž i

Slavia Praha – Slavia Hradec Králové 7:2 (2:0)

Po přestávce překvapivě jednostranná záležitost.

Góly: David Vacek 2, Ondřej Vacek, Rybáček, Capouch, Vohnický, Kyndl - Toms, Krýsl.

Rozhodčí Vladimír Kavan, Mejzlík.

HC Hostivař – HC Rakovník 3:3 (2:3)

Kapitán Rakovníka Pavel Hraba:

Zajímavé patrně bylo, jak padaly góly. V prvním poločase nám stačilo deset minut (přesně od 20. do 30.), abychom vedli 3:0 ( Šára 2, Jahoda), soupeř byl ještě lepší – během čtyř minut snížili Adámek a Škaloud stav utkání na 2:3. Pozoruhodné pak také bylo, že Tomáš Pauer dvě minuty před koncem zápasu z trestného rohu se postaral o remízu. Neméně zajímavé pro hrstku diváků patrně bylo, jak duo rozhodčích ( Podmol - Štěpnička )svými výroky rozhodilo naše (rozuměj rakovnické) řady. Během neuvěřitelně krátké doby potrestalo z nejrůznějších důvodů pět našich hráčů. Sluší dodat, že jsme se ubránili…

Litice – President 4:3 (2:2)

Litický trenér Michal Soukup nepopírá, že na toto utkání z nejrůznějších důvodů hned tak nezapomene:

Byl to nepochybně zvláštní „match“.Nejen proto, že byl tak nervózní. Za vskutku kratičkou dobu jsme inkasovali a většinou jsme dotahovali pro nás nepříznivý stav. Přitom my jsme to byli, kteří se snažili hrát – góly obvykle dával soupeř. Ten se poprvé dostal do našeho kruhu v šesté minutě, my jsme si vytvářeli šance, ale většinou až na jisté výjimky neproměňovali. Rozhodující gól jsme vstřelili minutu před koncem, takže na utkání bude většina z nás přece jen s úsměvem – navzdory všemu, co jsme prožili.

Góly: Tomáš Koryťák a Jan Dolejš po 2 – M.Trávník, Černý, Huptych ml.

Rozhodčí Hupcej – Štěpnička.

HC Bolevec – HC Mnichovice 2:2

Připravil Jan Vaněk

pozemnihokej.cz > Soutěže > Články > Extraliga muži > Finiš Slavie rozhodl duel v Rakovníku