Herní kemp ČSPH 2011

22.8.2011

Koncem července se uskutečnil již II. ročník hokejového kempu pod záštitou Českého svazu pozemního hokeje. Opět se trénovalo na hřišti v HC 1972 Rakovník za účasti 65 dětí a 5 trenérů. V letošním roce se k nám také přidalo 16 dětí ze Slovenska, což bylo velice milé, že o náš kemp mají zájem nejen české děti.

Během šesti dnů plného hokeje a dalších sportů se všichni tak stmelili, že už se většina z nich těší na příští rok.

Kemp byl zaměřen hlavně na individuální techniku a koordinaci pohybu. Vše však bylo zábavnou formou. Tréninkové úsilí vyvrcholilo čtvrtečním celodenním turnajem, kde jsme děti namíchali bez ohledu na věk či pohlaví. Ti mladí se tím pádem učili od starších. Během celého týdne byly děti rozděleny do tří věkových kategorií - starý 12-15, mladý 12-8, malý 8-6. Tréninky byly uzpůsobeny každé kategorii zvlášť.

Bylo velice příjemné pro nás pro trenéry, tak věřím, že i pro děti, že rozcvička byla společná. Kolikrát jsme si připadali jako na hudebním táboře, protože celou rozcvičku provázelo hlasité zpívání a pokřiky. Poté se protažení ujal Lukáš Plochý (z klubu Bohemians) a mohlo se jít na hokejky.

Velikým přínosem pro hráče a hráčky bylo, že se pátečního tréninku účastnil Martin Babický (hráč SK Slavia Praha nyní hrající v Německu za Mönchengladbach). Hráči a hráčky se mohli dozvědět jaké je to hrát v zahraničí a čemu se musejí nejvíce věnovat, aby se zdokonalovali.

Kemp hodnotím jako úspěšný a pro účastníky také přínosem. V příštím roce bych byl velice rád, aby se na jednotlivé tréninky přijeli podívat  trenéři všech oddílů, aby věděli, na co se mají při trénincích zaměřit a co mají hráčům a hráčkám "vtloukat" do hlavy. Protože jak jsme zjistili, bohužel u našich dětí chybí jistota v základních momentech, tj. příjem míče a přesná přihrávka.

Poděkování patří všem zúčastněným, klubu HC 1972 Rakovník a trenérům Tomášovi, Františkovi, Elišce a Standovi.

Zde si můžete prohlédnout fotky - http://phrakovnik.rajce.idnes.cz/Svazovy_kemp_-_Rakovnik_2011/

 

Připravil Tomáš Babický 

pozemnihokej.cz > Mládež > Herní kemp > 2011 - Rakovník > Herní kemp ČSPH 2011

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...