Češi na bronz nedosáhli - souhrn 3.dne ME

17.1.2016

Češi na bronz nedosáhli - souhrn 3.dne ME

Praha 17. 1 . 2016- Pozemní hokejisté České republiky na domácím halovém mistrovství Evropy v Praze nakonec na bronzové medaile nedosáhli. V nervy drásající koncovce podlehli disciplinovanějším Rusům 3:4 a na celém turnaji skončili na čtvrtém místě.

„O naší prohře dnes rozhodla hloupá nedisciplinovanost a špatná koncovka ze standardních situací,“ měl jasno po utkání Ondřej Vudmaska, pro kterého to byl navíc poslední reprezentační zápas v kariéře.

Podobný pohled měli na celé utkání i samotní trenéři reprezentační výběru Tomáš Babický a Miroslav Ludvík. „V tak důležitém utkání není možné, abychom druhou půli měli tolik vyloučení. Je to velká škoda, protože jinak do toho kluci dali absolutně všechno. Víc jim nemůžeme vytknout,“ zhodnotili utkání oba trenéři. Ti navíc oznámili, že to byla jejich poslední akce v pozici reprezentačních trenérů mužského A-týmu.

Na celkový triumf nakonec podle předpokladů dosáhli největší favoriti turnaje z Německa. Ty si ve finálovém derby poradili s Rakouskem 3:2 a obhájili tak svůj triumf z posledního mistrovství Evropy z Vídně. Němci na turnaji dominovali i v individuálních oceněních. Nejlepším brankářem se stal Andreas Späck. Nejužitečnějším hráčem turnaje byl vyhlášený teprve osmnáctiletý talent německého výběru Timm Herzbruch. „Neskutečný pocit. V takhle mladém věku být součástí takového týmu a ještě vyhrát všechna ta individuální ocenění je něco nepopsatelného,“ neskrýval emoce po utkání hbitý útočník Herzbruch, nejlepší střelec mistrovství. 

Jednoznačně největším překvapením turnaje je sestup úřadujících mistrů světa z Holandska, kteří po generační výměně prožili hodně smolný turnaj a nakonec doprovodí Švédy do skupiny B. „Celý turnaj se nám vůbec nevydařil. Chtěli jsme hrát mnohem více ofenzivně, ale střelecky se nám bohužel krom prvního utkání vůbec nedařilo,“ smutnil po utkání kapitán Robert Tigges, jenž tak prožil hodně trpký konec své bohaté reprezentační kariéry. 

Výsledky:

Holandsko - Švýcarsko 2:3 (1:2)
Polsko - Švédsko 11:2 (6:0)
Rusko - Česká rep. 4:3 (2:1)
Rakousko - Německo 2:3 (1:1) 

Konečné pořadí:

1. Německo
2. Rakousko
3. Rusko
4. Česká republika 
5. Polsko  
6. Švýcarsko
7. Holandsko
8. Švédsko 

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace muži > Archiv akcí > ME hala muži 2016 Praha > Češi na bronz nedosáhli - souhrn 3.dne ME
Loading...

ME hala muži 2016 Praha

Stránkování

12 3 >
 
 
Loading...

ME hala muži 2016 Praha

Stránkování

12 3 >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...