HME U21 ženy – Polsko – 2. den

19. 1. 2019 Halové mistrovství Evropy pokračuje dalšími boji.

Český tým nemá po prvním dni jednoduchou pozici – potřebuje vyhrát nad Rakouskem, ale ani to mu nezaručí postup do horního kříže. Budeme sledovat zápas Ukrajiny s Ruskem. Pokud Rusko vyhraje, Češky budou potřebovat postoupit na skóre.

Ukrajina : Rusko – 0:7

Rusko bohužel porazilo Ukrajinu vysoko a pro český tým to znamená, že musí porazit Rakousko
o 6 a více gólů.

Česká republika : Rakousko – 3:3

V tomto zápase český tým pouze remizoval. Nervozita panovala na obou stranách a hra se přelévala ze strany na stranu. V druhém poločase Češky hrály dlouho bez brankářky, to stačilo jen na vyrovnání. Konec druhého poločasu dohrávaly v oslabení, při souboji u mantinelu se zranila Lucie Duchková a zbytek zápasu zůstala na lavičce.

I přesto, že si české hráčky o medaile nezahrají, náš mladý tým získal řadu zkušeností a je dobrým příslibem do budoucna. Za zmínku stojí dobré vztahy mezi rakouským a českým týmem – vzájemné přivítání trenérů a fanoušků bylo velmi srdečné, Chris Faust (bývalý trenér české reprezentace)  pozdravil i diváky v hledišti.

Hráčky se snažily, ale remíza je odsouvá do bojů o udržení. Další zápas hrají v 17:40.
Z tohoto pohledu i bod ze zápasu s Rakouskem bude cenný.

Česká republika : Bělorusko – 8:0

Bělorusko na turnaji od začátku podávalo vyrovnané výkony. Hraje velmi rychlý hokej a českým  hráčkám to dělalo problém. Vítězství Běloruska bylo jednoznačné.