Hodnocení přípravných utkání v Německu

30.5.2011

Český tým sehrál dva zápasy proti Německé reprezentaci do 21 let. Za místo střetnutí zvolili Němci Berlín. Jak již bylo zmíněno v dřívějším článku, Němci jsou úřadující mistři světa této věkové kategorie.

Do Berlína nakonec odcestovalo 16 hráčů, poslední 17tý Tomáš Rumplík se den před odjezdem omluvil. Čekal nás nelehký úkol i vzhledem k faktu, že oba hráči hájící barvy Mannheimeru měli povoleno odehrát pouze jedno utkání - to středeční. Takže ke čtvrtečnímu zápasu jsme měli jen 3 hráče na střídání.

První zápas nás čekal po čtyřhodinové cestě. Začátek, i když bylo hráčům zdůrazňováno jak je důležité tzv. nezaspat, nás nenalezl v optimální pohodě. Brzy jsme prohrávali 2:0. První gól padl hned z prvního útoku. Ke cti všech hráčů musíme říci, že zbraně
nesložili a pomalu přebírali iniciativu. Podařilo se nám skórovat na 2:1. Hráči si začali více věřit. Do druhé půle jsme nastoupili s jediným cílem - utkání otočit a vyhrát. Německá obrana byla pod neustálým tlakem. Naše aktivní napadání na soupeřově čtvrtině neslo své ovoce. Utkání se nám podařilo otočit na 5:2. Němci ke konci druhého poločasu korigovali na 5:3. Několik dobrých šancí zůstalo nevyužito - bohužel bolest českého hokeje, kterou se nedaří vymítit. Celkový výsledek 5:3 odpovídal průběhu utkání, mohli jsme svůj náskok i více zvýraznit.

Druhé utkání jsme odehráli pouze se třemi hráči na střídání. Proti takovému soupeři věc značně limitující náš ofenzivní styl hry. Věděli jsme, že tentokrát bude mít Filip Neusser hájící naši branku mnohem více práce než den předtím. Nehráli jsme tak aktivně, abychom rozložili síly do celého zápasu. Němci se ujali vedení v prvním poločase z trestného rohu. Stejnou mincí oplatili Češi - 1:1 Vohnický. Hra měla spád. Oba týmy se snažili strhnout utkání na svou stranu. Nám pomohla i jednou tyčka při německé dorážce do prázdné brány. Bohužel byli to Němci, kteří dokázali strhnout vyrovnané utkání na svou stranu v druhém poločase - vstřelili rozdílovou branku. Čeští hráči se snažili o vyrovnání, ale i přes několik slibných příležitostí to nedokázali - bohužel v takovémto utkání se musí využít každá šance, což jsme nedokázali. Zápas skončil vítězstvím Němců 2:1.

Z Berlína si čeští hráči odvezli jednu výhru a jednu prohru, mnohem důležitější je ale fakt, že hráči získali potřebné sebevědomí.

Připravil Petr Troníček

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace muži > Hodnocení přípravných utkání v Německu