Hodnocení rozhodčích - hala 2013/2014

28.11.2013

Hodnocení rozhodčích - hala 2013/2014

Počínaje halovou sezónou 2013/2014 je zavedeno hodnocení rozhodčích.

Hodnocení rozhodčích se týká všech soutěží, kde jsou nasazeni delegovaní rozhodčí, tj. pro nadcházející halovou sezónu všechny zápasy od starších žáků/žákyň výše.

Proč hodnocení rozhodčích?
Konstruktivní a věcná zpětná vazba od klubů je nejcennější informací, kterou může komise rozhodčích dostat. Formuláře budou vyhodnoceny komisí rozhodčích po hracím víkendu 11.1.-12.1.2014 a budou hlavním kritériem pro nasazení rozhodčích na Final four, ve výjimečném případě bude změněno i stávající nasazení rozhodčích. Po konci halové sezóny dá komise rozhodčích dohromady všechna hodnocení a informace z nich budou použity jak pro diskuzi s rozhodčími na jejich semináři 30.3.2014, tak i pro nasazení rozhodčích na halovou sezónu 2014/2015.

Kdo hodnocení rozhodčích vyplňuje?
Formulář pro hodnocení dostanou po svém zápase trenéři obou týmů od technického zajištění, viz
Nasazení rozhodčích,
vyplní ho a poté odevzdají kdykoliv během hracího dne zpět u stolku s časomírou. Formulář může u dospělých kategorií místo trenéra vyplnit i kapitán. Hodnocení budou spolu se zápisy na konci hracího dne odeslána technickým zajištěním na sekretariát ČSPH, viz
Rozpis soutěží.

Jsem po zápase v emocích, bude to neobjektivní!
Po zápase bude jistě družstvo, které prohrálo, v negativních emocích, zvláště pokud prohrálo kvůli chybnému verdiktu rozhodčího. Proto má možnost ohodnotit výkon rozhodčího, i negativní názor plný emocí je cenný - pokud se budou taková hodnocení u konkrétního rozhodčího neustále opakovat, asi je něco špatně... A také nesmíme zapomenout, že máme po zápase ještě družstvo, které neprohrálo a ve kterém tolik negativních emocí není.

Proč to nedělá přímo komise rozhodčích?
Komise rozhodčích je dobrovolná funkce 1 člověka. Během halové sezóny bude odehráno přes 250 zápasů na 6 různých místech. Zápasy se navíc často časově překrývají a není fyzicky možné být všude.

Jak dlouho trvá vyplnění?
Vyplnění formuláře je záležitost do 5 minut. Doporučujeme všem trenérům/kapitánům, aby si před prvním zápasem prohlédli vzorový formulář:
http://www.pozemnihokej.cz/rozhodci-ke-stazeni/13317710/hodnoceni-rozhodcich-vzor.pdf

Formulář hodnocení rozhodčích je k dispozici zde (pro technické zajištění hracího dne): http://www.pozemnihokej.cz/rozhodci-ke-stazeni/13317709/hodnoceni-rozhodcich.pdf


V případě dotazů neváhejte kontaktovat komisi rozhodčích:
lukas.poustka@pozemnihokej.cz

-lup-

pozemnihokej.cz > Rozhodčí > Články > Hodnocení rozhodčích - hala 2013/2014
Loading...

Články

Stránkování

12 3 4 5 6 7 >
 
 
Loading...

Články

Stránkování

12 3 4 5 6 7 >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...