Hokej v JIČÍNĚ ? ANO ! - byl, je a bude !

19.6.2013

V sobotu dne 15.6.2013 se v Jičíně na Matějkově cvičišti konal dětský den s pozemním hokejem. Ač se v Jičíně pozemní hokej už několik let nehraje, letos by tomu bylo přesně šedesát let od založení jičínské klubu HC Jičín 1953. Pořadatelé této akce byli

bývalí hráči a hráčky, kteří by se chtěli pokusit vrátit pozemní hokej do Jičína. Hlavním bodem této akce bylo, představit pozemní hokej převážně těm nejmenším a pokusit se formou náboru odstartovat od září 2013 přípravku pozemního hokeje. Tato přípravka by měla fungovat zatím jen jako kroužek při základní škole, kde se děti nejen seznámí více s tímto krásným sportem, ale také zde budou rozvíjet své dovednosti a schopnosti v jiných sportovních disciplínách.

Na dětském dni si děti mohly vyzkoušet nové hokejky i míčky, které na tuto akci zapůjčil Český svaz pozemního hokeje. Děti si mohly prohlídnout i výzbroj brankáře a zkusit si na něj vystřelit, slalom mezi kužílky, ale taky i jiné sportovní aktivity a soutěže.

Jako zpestření pro děti, poskytla na tuto akci jičínská firma Seco Group své dva traktůrky, které se stali také žádanou atrakcí a naopak pro dospělé byl přistaven vůz Škoda Octavia třetí generace, který přivezla firma Auto Havex Nová Paka a který si mohli rodiče také vyzkoušet.

Na dětském dni se sešlo mnoho bývalých jičínských pozemních hokejistů i hokejistek, a tak se nejen vzpomínalo, ale také i hrálo. Na „Matějáku“ se vytvořili dva týmy, které proti sobě nastoupili v přátelském utkání a o pěkné akce nebyla nouze. Po té se všichni pozemní hokejisté zapsali do historické kroniky, která se začala psát právě již v roce 1953 a stvrdili tím svou účast .

Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří se na tomto dětském dni podíleli, zajistili dětem pěkné ceny, soutěže, občerstvení a věříme, že se podaří vrátit pozemní hokej zase do města pohádky, jako tomu bylo v předešlých letech.

 

KR a Eliška Kopánková

pozemnihokej.cz > ČSPH > Články > Hokej v JIČÍNĚ ? ANO ! - byl, je a bude !
Loading...

Články

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Články

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...