Hokejová fantazie made by Czech Team - reportáž

7.9.2014

Hradec Králové - Češky vstoupily do Světové výhry krásným zápasem a výhrou!

Česká republika - Francie 5:4 po s.n.

Češky vlétly do prvního zápasu s Francií jako vítr. Již ve třetí minutě Haklová sebrala při rozehrávce soupeřce balónek, nesobecky nahrála Kolářové a ta vstřelila první gól českého týmu. Poté se hra vyrovnala a hrálo se převážně na středu hřiště. Francouzsky se z prvního gólu brzy oklepaly a v 6. minutě vyrovnaly na 1:1.  Do naší hry vstoupila nervozita a soupeřky začaly mít ve hře navch. Tato převaha vyústila v gól na 1:2. České hráčky nedokázaly najít odpověď na bezchybné presování soupeřek a do útoku se dostávaly jen zřídka. Ve 33. minutě Francie skórovala z trestného rohu na 1:3 a tímto výsledkem skončila první polovina.

Na začátku druhé poloviny vstoupil na hřiště jiný tým. Češky zlepšily rozehrávku a hru ve středu hřiště a dostávaly se stále více do šancí. Tato hra se nám vyplatila a ve 39. minutě skórovala Bára Haklová, 2:3. Francie nedokázala čelit celkovému zlepšení české hry. Ve 43. minutě opět Haklová prokázala svůj čich na góly a při přečíslení 2 na 1 výborně nahrála na gól Adéle Bížové, 3:3. Češky dál držely vysoké tempo hry a Francii nepouštěly do protiútoků. Ve 49. minutě po faulu brankářky na Haklovou byla odpískána penalta, kterou proměnila Bížová, 4:3. Bohužel 5 minut před koncem se Francie dostala do protiútoku a vybojovala trestný roh, ze kterého k naší nespokojenosti vstřelily vyrovnávací gól. Do konce zápasu se již skóre neměnilo a tak musely o vítězi tohoto zápasu rozhodnout nájezdy.

Na nájezdy trenér Faust nominoval: Hrachovou Nikolu, Reinosovou Adélu, Lacinou Kateřinu, Bížovou Adélu a Haklovou Barboru.

Nikola Hrachová a Kateřina Lacina svůj nájezd proměnily a vzhledem k tomu, že výborně chytající Vančurová pusitla za svá záda pouze jednu střelu, vyhrála Česká republika na nájezdy 2:1.

Dnes se Češkyy střetnou od 17:30 s Tureckem.