Přes 350 nových dětí ročně

26.3.2018

Za poslední dva roky přibylo v klubech více než 700 dětí, které přišly přímo do oddílů nebo ze školních kroužků.

V roce 2016 se zaregistrovalo 373 nových dětí a minulý rok to bylo 361 nových členů. Díky patří především klubům, které po celé republice vytváří pro děti perfektní zázemí. Stejně tak hrají v náboru nových dětí velkou roli školní kroužky, které se postupně rozrůstají i mimo hokejová města.

(viz graf 1)

Nejvíce nově příchozích za minulý rok nahlásila SK Slavia Praha, a to 45. Hodně dětí přibylo ale také v Liticích nebo dokonce v Olomouci.

(viz graf 2)

Od pradávna se pozemní hokej může pyšnit skvělým rodinným prostředím a skvělými mezinárodními výsledky. Jako olympijský sport máme ve světě velké možnosti. Děti se v rámci tréninků nezlepšují pouze v hokejových dovednostech, ale získávají také nutné zkušenosti do život a lépe se socializují.

K celé situaci se vyjádřil trenér mládeže Tomáš Babický: "Jsem jen mírný optimista. Zatím není situace ve všech klubech stabilní, to ani zdaleka, a pokud nám nárůst nepůjde každoročně napříč všemi kluby, bude výsledek vlastně pořád stejný. Tzn. 5 klubů roste, 5 klubů stagnuje, 5 klubů honí každé dítě. A my potřebujeme 15 klubů, aby rostlo nebo na početním vrcholu klidně chvilku stagnovalo. Proč to nefunguje ve všech klubech má několik aspektů, nejvýraznější vidím v počtu ochotných a schopných trenérů, kteří by obsáhli práci v klubech a v kroužcích. Na červen připravujeme náborovou akci, kde u všech kroužků a klubů chceme pomoci s organizací dne, jehož hlavním cílem je získat další zájemce o hokej."

V roce 2018 bychom tedy rádi pokořili hranici 400 nově příchozích dětí. Pojďme společně spojit síly a v každém klubu uspořádat letní kemp, na každé škole nabídnout hokejový kroužek a všem známým říct, jak super sport je pozemní hokej.

graf 1graf 1
graf 1
graf 2graf 2
graf 2
pozemnihokej.cz > Mládež > Přes 350 nových dětí ročně

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...