HOLA CHECA - 4. den!

8.7.2012

Začátek dne byl pro mnohé krušnější než dny předchozí. Výběh hrozivě nastaven na půl sedmou, a tak mnohé dívky zalehaly již kolem deváté večer do postele. Dnes nás nečekala normální trasa, ale náš běh se směřoval blízko hotelu na písčité cestě. Poté jako vždy snídaně společně s irskými protihráčkami.

Ihned po snídani, tejpování rozbolavělých svalů a šlach, odjezd z hotelu a rozcvička na hřišti. Počasí nám přálo a nálada se nesla v příznivém duchu. Hned po prvním hvizdu jsme se snažily dorážet na obranu Irek všemi silami, ale spíše jsme se dostávaly do nebezpečných situací na našem kruhu. Po deseti minutách jakoby z nás spadla nervozita a tlak se začínal přetáčet na naší stranu. Více než pět trestných rohů se opět nepodařilo proměnit a tak se znovu ukazovala naše největší slabina tohoto turnaje. A to jsou rohy a malá důraznost v kruhu. Nelze se vymlouvat vůbec na nic, to si my hráčky moc dobře uvědomujeme. Na naší straně, žádný gól kdežto na straně soupeřek se rozdíl zvýšil o tři branky. Přesto jsme odcházely na střídačku s pocitem, že se dá zápas otočit, protože Irky stejně tak jako Italky byly hratelnými soupeřkami.

Druhá půle byla především v naší iniciativě, Irky občas zahrozily občasným protiútokem, ale na stavu se nic neměnilo až do chvíle jediného gólu z trestného rohu. Balonek, který i přesto, že byl špatně nahraný, doputoval k Lucii Ledvinové, která po zemi vystřelila a odražený balonek od irské hráčky šikovně trefila do soupeřovi brány Veronika Nováková.

Tento gól jakoby ještě více rozpumpoval krev v žilách českých hráček a tak začalo opětovné napadání. Po pár špatně rozehraných či pomalých rozích a nepřesných přihrávkách následovalo otřepané, ale pro nás bohužel pravdivé tvrzení „nedáš, dostaneš“.

Jediný protiútok, který si Irky v druhé půli vysloužily, nás znovu dostal na rozdíl tří branek. Atmosféra začala houstnout a po dalším protiútoku, ležela  střelkyně našeho první gólu na tomto šampionátu na zemi. Zápas již nedohrála s palčivou bolestí v oblasti žeber. Poté převzaly Irky hru do svojí role. Ze tří rohů, dvakrát balón mířil do výše s rozporu s pravidly a tak se nám postupně s bolestmi skácely na zem dvě vybíhající hráčky.

Konec zápasu se hrál s větším nasazením, možná díky těmto zraněním. Bohužel k dalšímu gólu či výhře toto úsilí nestačilo a tak si odnášíme třetí prohru na tomto turnaji s výsledkem 1:5.

Ve skupině končíme čtvrté a zítra nás čeká boj o záchranu. Těžko popsat jaké pocity se v nás teď mísí. Určitě je to zklamání, že i přes vyrovnané zápasy, jsme vždy byly ty, které nebyly vítězkami.

Naproti tomu, máme zítra poslední zápas a v tom se ukáže, jak pevná vůle se v nás skrývá a jak moc si chceme za dva roky zahrát tento turnaj mezi osmi elitními týmy.

A chci poděkovat divákům, kteří se s námi vydávají vstříc těmto zápasům a znovu nás dokážou zvednout na nohy. Necháme tady vše co v nás je, to slibujeme.