HOLA CHECA - poslední den turnaje

8.7.2012

Poslední a tedy i nejdůležitější den našeho turnaje, začal v brzkých hodinách, kdy na nebi nebylo ani známky po slunci. Stejně jako včera, jsme zvolily kratší trasu než dny předchozí, přesto stejně důkladnou. V osm jsme odjížděly na hřiště i s polskými hráčkami. Nálada v autobuse se nesla v příznivém duchu a občas se ozvaly i písničky, které nás nabuzovaly k stále větší chuti dnes vyhrát.

K začátku zápasu jsme přistoupily velmi tvrdě a zodpovědně, polské hráčky mohly jen sledovat balónek a občasným odpinknutím odvrátit katastrofu v podobě gólu. Opět opakované špatně rozehrané rohy a nepřesnost v zakončeních. Přesto jsme si důrazem vysloužily první penaltu na tomto turnaji. Bohužel brankářka byla v bráně Polek naprosto bezchybná. Chuť po vítězství jakoby se vznášela ve vzduchu a vnímali jí i diváci, kteří byli slyšet více než polští. Povzbuzování ze strany tribun nás tlačila stále víc, ale náš nátlak přerušil hvizd rozhodčích a tak skončila první půlka za stavu 0:0.

Hned na začátku druhé půle jsme se tlačily dopředu a poprvé na tomto turnaji byly na hřišti slyšet všechny hráčky. Napětí sílilo a vůle přímo čišela, občasné výpady na svatyni naší golmanky obětavě zachraňovaly české obránkyně a zbylé šance hasila Josefína Stýblová. Tolik očekávaná odměna přišla v půli druhé části.  Balónek se dostal za záda polské brankářky, kdy ho přímo k tyči umístila nohou jejich vlastní obránkyně. Gól byl připsán Báře Chytré a ta taky slaví druhý zápas v dresu reprezentace a hned první brankou v utkání. Jestli šel tlak na polskou bránu stále ještě zvětšovat, dokázaly jsme to.

Chtěly jsme víc, nechaly jsme tam naprosto všechno a další rozproudění krve v žilách přišlo pět minut po první brance. Na penaltě zůstal nepochopitelně stát balónek a tak byla v pravý čas na pravém místě záložnice Tereza Doubková, která přesnou ránu puší rozvlnila polskou síť. Začaly jsme být stále více jistější v zakončeních a na hřišti mohly diváci vidět pěkný hokej. Spadla z nás nervozita a tak jsme si dovolily i individuální akce. Pokud se nezdařily, obrana byla pevná jako skála.

Osm minut do konce a naše radost se ztrojnásobila, kdy opět Barbora Chytrá sestřelila vše co jí stálo v cestě, přesnou střelou vzduchem. Polky se dostaly na rozdíl tří branek a jejich vůle začala být znát. Přesto jsme posledních pár minut ubránily a po závěrečném hvizdu jsme se mohly s jásotem rozběhnout na golmanku a radovat se společně s diváky.

Tímto rozhodujícím zápasem jsme se udržely v A divizi na konečném šestém místě v celé Evropě. Možná se všechno zdálo ztracené, ale my jsme to nevzdaly a dokázaly, že se umíme zvednout i po tolika prohraných zápasech a rozdrtit kohokoliv kdo nám stojí v cestě za naším snem.

Pohled kapitána

Jestli byl sen medaile nebo udržení se v A divizi? Kdo ví, jeden sen se splnil, druhý možná za dva roky. Některé z nás byly na tak obrovském turnaji poprvé. Některé už si něco podobného zahrály a tak bez výjimky všichni víme, co takové umístění znamená. Opět jsme dokázaly, že se nezalekneme ani nelehkého úkolu s podstatně mladším týmem než, který se jel do turnaje rvát před dvěma lety. Nechaly jsme šanci i těm, kteří přijedou bojovat příště. Naše cesta je právě uzavřena.Celoroční snaha a vytrvalost se nám splnila. Pro nás to není jen šesté místo, pro nás je to důkaz toho, že realizační tým, který nás provázel celý turnaj splnil svůj úkol. Pomohl nám splnit to co jsme si zadaly.

Proto budu mluvit očima hráček, které se nebudou moct v závěru článku projevit. Děkujeme trenérovi, manažerovi, asistentovi a masérovi za podmínky, které nám byly tady ve španělské Valencii umožněny. Že jste dřeli možná víc než my a neztrácely nervy, i když jste k tomu neměli málo. Pokud jsme chtěly vyhrát, bylo to hlavně pro vás. Přece jenom sen nebyl jen náš, ale vás všech.

Neopomeneme samozřejmě znovu poděkovat divákům, kteří nás psychicky podrželi a dodali tolik podstatný náboj. Teď všichni sedíme a atmosféra je naprosto jiná než první den. Zářící oči a široký úsměv, přesně tak vypadá pocit vítězství.

Již naposledy z Valencie U16 dívky

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace U16 dívky > HOLA CHECA - poslední den turnaje