HOLKIS team - České reprezentantky čeká vrchol sezony!!!

17.7.2011

Praha - Český ženský národní tým čeká od neděle 26.7. do 31.7. ve Vídni vrchol sezony. Na ME skupiny C si dalo za úkol jediný cíl - postoupit po čtyřech letech do druhé nejvyšší divize mistrovství Evropy. 

HOLKIS team absolvoval o tomto víkendu finální přípravu na nadcházející ME, kdy se vykrystalizovala sestava, která bude reprezentovat naši malebnou zem. Naše hráčky odehrály celkem tři utkání proti reprezentaci Švýcarska /účastník ME B divize/.

V prvním - pátečním - utkání, které se hrálo na Zeleném pruhu, české reprezentantky zvítězily o 1:0, kdy jediná branka padla z penalty. Na našich hráčkách byla znát počáteční nervozita, nicméně defenzivně si toho našemu družstvu moc vytknout nedalo. V sobotním utkání si HOLKIS team vybral slabší chvilku a až po brance v posledních minutách dokázal vybojovat remízu 2:2. Stejnou plichtou dopadnul i minisouboj v trestných nájezdech, kdy z každého týmu absolvovalo TN vždy 10 hráček /proměnilo 5 z každého družstva/. Po nedělním ranním důrazném promlouvání do duše si svěřenkyně trenéra Fausta dokázaly vzít ze soboty ponaučení a v nedělním utkání, hraném v pražském Edenu, doslova a do písmene smetlo své soupeřky ze země Helvetského kříže. Výsledek 6:3 byl jasným odrazem toho, co se dělo na hřišti a na našich dívkách bylo znát, že se utkáním opravdu baví. 

Trenér Chris Faust po finálním hvizdu svolal své dívky ke kratšímu pohovoru a oznámil jim nominaci. Do Vídně příští neděli odjedou následující hráčky: brankařka Šmídová s Vančurovou, obránkyně Jirsová, Dukátová, Poloprutská, Reichlová a Neubertová, záložnice Kyndlová, Laciná, Capouchová, Tereza Mejzlíková, Křikavová, Polcarová a útočnice Haklová, Brtvová a Bížová. Na soupisce bude také brankařka Čecháková a obránkyně Kavanová. Stejně jako zraněná Adéla Mejzlíková však zůstanou připraveny na telefonu v ČR. Realizační tým tvoří trenér Chris Faust, asistentka a manažerka Karolína Kříženecká, asistent Dirk Ramin, stand-in manažer Jakub Mejzlík a fyzioterapeutka Kateřina Nikodýmová. 

České hráčky budou mít za své soupeřky v pondělí Turkyně, v úterý Slovenky, ve čtvrtek Bulharky a o víkendu je čekají nejvážnější kandidáté na postup - v sobotu Litevky a v neděli domácí Rakušanky. Turnaj se hraje systémem každý s každým, kdy do B divize ME by měly postoupit dva nejlepší týmy. Přesný rozpis všech utkání je uveden na stránkách www.eurohockey.org. 

Trenér Chris Faust se netají svým přáním postoupit do vyšší divize. "Náš tým dokázal tvrdě pracovat v průběhu celého jara. Pevně věřím, že se práce všech dívek pozitivně projeví jak na hře, tak výsledkově." Německý kouč ocenil to, že měl možnost vidět své svěřenkyně o uplynulém víkendu ve třech utkáních proti Švýcarsku. "Jsem strašně rád, že jsme tato utkání sehráli. Byla to naše jediná herní příprava před ME a ukázala nám velmi mnoho přínosných věcí. Kromě sobotního zápasu mne děvčata nezklamala a zejména dnes /v neděli - pozn.red./ jsem byl spokojen. Od tohoto výkonu bychom se měli odrazit a v předvedené hře pokračovat. Rádi bychom se ve Vídni prezentovali ofenzivním výkonem plným fyzicky náročné hry. Díky tvrdé práci všech dívek jak na společných trénincích, tak i individuálních, jsem přesvědčen o tom, že na to holky mají." Co se týče nominace, tak neměl kouč jednoduchou volbu. "Kromě smolného zranění Adély Mejzlíkové, která bohužel nemůže odcestovat, jsme měli k dispozici všechny hráčky. Jsem rád, že holky přistupovaly ke všem tréninkům poctivě, a i když se některé do konečné nominace nedostaly, tak s nimi do budoucna počítám. Konečná volba nebyla jednoduchá, ale rozhodovali jsme se na základě aktuální formy všech dívek." Co se týče samotného turnaje ve Vídni, tak má trenér Faust vcelku jasno. "Začínáme turnaj proti relativně slabším soupeřům, kteří však vždy mohou překvapit. Budeme k zápasům přistupovat velmi svědomitě a nehodláme nic vypustit. Nejtěžší oříšek nás zřejmě čeká v poslední dva dny turnaje. Jak Litevky, tak i domáci Rakousko, si dělají, stejně jako my, ambice na postup do B divize. Celý HOLKIS team však věří tomu, že na konci turnaje budeme my tím šťastnějším, kdo postoupí. Uvědomujeme si ale, že nás nečeká nic jednoduchého."

My můžeme HOLKIS teamu popřát hodně sportovního štěstí a úspěšný návrat do míst, kam náš ženský pozemní hokej dozajista patří. 

Aktuální dění v HOLKIS teamu a Vaši podporu jeho členům můžete vyjadřovat na facebookových stránkách http://www.facebook.com/pages/HOLKIS-TEAM-fan-site/129665340434888 . 

-jam-

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace ženy > HOLKIS team - České reprezentantky čeká vrchol sezony!!!
Loading...

Reprezentace ženy

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Reprezentace ženy

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...