HOLKIS team - Nominace zúžena, jde se do finiše!

4.1.2012

Mannheim - Na sklonku tohoto roku se rozhodlo o tom, jaké hráčky budou reprezentovat ČR na Mistrovství Evropy v Lipsku. 

Čtyřdenní soustředění a finální nominace na ME. To byl záměr trenéra Fausta před náročným kempem v německém Mannheimu, který vyvrcholil den před Novým rokem. "Na soustředění jsme odjížděli s třinácti hráčkami a třemi brankařkami. Sestavu jsme tedy museli zúžit o tři dívky v poli a jednu golmanku," svěřuje se Karolína Kříženecká, asistentka kouče Fausta. "Využili jsme skvělé podmínky v Mannheimu, kde je Chris doma. Znamená to nejen to, že trénujeme v hale zdarma, ale máme k dispozici i zázemí, kde sledujeme video a máme technické porady. Jasnou výhodou je také možnost ubytování u Čechů hrajících zde v MHC. Soustředění nás tak vyjde levněji, než kdybychom trénovali v Česku," dodává Karolína vcelku překvapivě.

Jak jsme se již zmínili, tak HOLKIS tým čekaly těžké čtyři dny, které byly zpestřeny dvěma tréninkovými duely proti  bundesligovému výběru MHC. V prvním zápase se podařilo českým dívkám porazit kombinovaný domácí tým přesvědčivě 9:2. To si pochvaloval německý kouč českého týmu Chris Faust. "Hned v první den podat takto kvalitní výkon, to mne opravdu velmi potěšilo. Holky bojovaly a hrály s chutí. Daří se nám pracovat na ofenzivní hře." V dalších dnech probíhala jak fyzická, tak hlavně taktická příprava. Druhý den byl co do zátěže nejtěžší - dívky čekalo pět tréninkových jednotek a k tomu ještě rozbory u videa. Nebylo tak divu, že do postelí odcházely poměrně dost unavené. O to větším potěšením byl výkon ve druhém zápase, kdy Češky dominovaly proti stejnému soupeři ještě výraznějším způsobem - 13:4. "HOLKIS dokázaly, že všechny chtějí reprezentovat a s touto bojovností k utkání přistoupily. Sám soupeř kvitoval jejich hru, to je pro nás dobrým znamením a povzbuzením do další přípravy," svěřoval se krátce po zápase Chris Faust. 

Po závěrečném tréninku následovala finální nominace. S výběrem se nakonec musely rozloučit Jirsová, Polcarová, Reinosová a brankařka Vančurová. K nominaci nám trenér řekl následující - "Tohle jsou vždy velmi těžké momenty pro trenéra, zvlášť když má k dispozici vyrovnaný a kvalitní tým. Volba nakonec padla na tyto hráčky, ač jsem přesvědčen, že by dokázaly rovnocenně zaskočit za nominované. Rozhodovala aktuální forma a dispozice ke specifické hře v hale - ne každá hráčka je v hale tak jistá, jako venku. Holkám však musím poděkovat, odvedly maximum a se všemi počítám do další přípravy, jsou stále součástí našeho týmu." 

Na generálku do Boeblingenu, kam české dívky odcestují společně s muži necelý týden před startem ME, se tak podívá vyvolená dvanáctka hráček. V brance bude zkušené Šmídové krýt záda její hradecká kolegyně - sedmnáctiletá Čecháková. Obranu bude tvořit slávistické duo Tereza Mejzlíková a Dukátová, spolu s druhou dvojicí - navrátilkyní Paterson a říznou klokankou Reichlovou... Ošidnou a často klíčovou pozici "sweepera" bude zastávat Kyndlová a místo zkušené Poloprutské Adéla Mejzlíková, která se musela na toto místo po Kláře aklimatizovat. Její pozici v útoku zastane duo mladých nováčků - Laciná s Bížovou. Na hrotu útoku najdeme dvojici sniperek se zkušeností z Mannheimu - Haklovou a Brtvovou.

Bude tento trenéry namíchaný mix v Lipsku hořce chutnat soupeřům? Nechme se překvapit... Nutno podotknout, že gurmánky z Německa, Španělska a Polska, které budou soupeři našeho týmu v základní skupině, patří mezi zkušené degustátorky - tudíž to české dívky nebudou mít vůbec jednoduché. O to víc ale touží po úspěchu. "Základním cílem je samozřejmě udržení v elitní divizi," svěřuje se na toto téma trenér Faust. "Půjdeme ale od zápasu k zápasu a budeme chtít i favoritky naší skupiny zaskočit. Kdo nemá cílů - nedosáhne jich. Proto i my vzhlížíme tajně k medailím, které však tento rok visí výš než na MS."

Pokud i vy chcete jet podpořit český tým na ME do Lipska /13.-15.1.2012/, neváhejte kontaktovat ČSPH. Lístky do Areny můžete rezervovat na tomto linku - http://www.eurohockey2012.de/english/tickets.html . Z Prahy do Lipska je to zhruba dvě hodiny autem, dle zpráv ze zákulisí se chystá početná skupina fanoušků, kapacita Areny je omezená, proto doporučujeme koupit lístky v předstihu. Na celé tři dny stojí permanentka 35 Euro. Na jednotlivé dny od 12 Euro. Přijeďte fandit, když je ME téměř za rohem!!

připravil Jakub Mejzlík

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace ženy > HOLKIS team - Nominace zúžena, jde se do finiše!
Loading...

Reprezentace ženy

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Reprezentace ženy

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...