HOLKIS tým: Ostrý začátek, sladký konec?

10.11.2011

Logo šampionátu v LipskuLogo šampionátu v Lipsku
Logo šampionátu v Lipsku
Kouč FaustKouč Faust
Kouč Faust
TréninkTrénink
Trénink
HOLKIS - Mannheimer HCHOLKIS - Mannheimer HC
HOLKIS - Mannheimer HC
TeamtalkTeamtalk
Teamtalk
Porada při druhém utkáníPorada při druhém utkání
Porada při druhém utkání

Nová halová sezona startuje. Vrcholem bude lednové ME v Lipsku, kde se uskuteční jak mužská, tak ženská A divize, tedy setkání top 8 týmů starého kontinentu.

A naše oba reprezentační týmy budou u toho. Muži jsou pravidelným medailovým aspirantem, kdežto ženy si zajistily postup mezi nejlepších 8 týmů Evropy předloňským postupem z B divize, která se konala v Nymburku. Tam česká děvčata triumfovala.

Loňská sezona nastavila reprezentačnímu celku žen - HOLKIS týmu - laťku pořádně vysoko. Vždyť to zástupkyně něžného pohlaví skončily šesté na MS v Poznani a mezi odborníky vzbudily velmi příjemný poprask. Trenér Chris Faust, který byl u loňského úspěchu, který znamenal kvalifikování se na Světové hry do Kolumbie v r.2013, však výsledek nepřeceňuje. "V Poznani se nám povedlo soupeře zaskočit naší kvalitně připravenou defenzívou. Ta byla totiž tím jediným, na co jsme v poměrně krátké přípravě před MS měli čas. Výsledek nás mile překvapil a chyběl jen kousek k tomu, abychom bojovali o medaile. To je však už minulost - nyní nás čeká ME a tam je, stejně jako tomu je například ve fotbale, daleko větší konkurence než na MS."

Samotné vyhlídky na evropský šampionát ho nechávají klidným. "Byli jsme nalosováni do skupiny smrti, kde můžeme jen překvapit. Když se nám bude dařit, tak můžeme bojovat o medaile, nicméně naším cílem je udržení top divize. K tomu budeme potřebovat vyhrát minimálně dvě utkání", praví s optimismem v hlase německý kouč HOLKIS týmu. "Ono je to podobné jako například teď v tenise. Váš nehrající kapitán zmínil, že je krásné vyhrát Fedcup, nicméně v příštím prvním kole se může stát, že český tým prohraje a půjde do baráže, protože konkurence a vyrovnanost týmů je opravdu vysoká. A velmi podobné je to u nás. Proto nechci předjímat výsledky ME. Nicméně je potřeba si říct, že na MS jsme si vydobyli respekt všech soupeřů," dodává po chvilce. Co se týče samotného losu a soupeřů, tak se opět jeho tvář rozzáří. "Dostat do skupiny Německo v jeho zemi, před plnými tribunami a hned první zápas? Co víc si jako kouč můžu přát. Pro mě i pro holky to bude velká výzva. Hned v pátek odpoledne nás čeká Polsko, kterému máme co vracet z MS. V sobotu nás vyzvou Španělky. Opět další skvělý tým. Bude to prostě pro nás nesmírně tvrdá dřina, ale zároveň velká výzva", svěřuje se Faust, který má vystudovanou nejvyšší trenérskou pozemkářskou profilicenci FIH.

Co se týče kádru oproti minulému roku, tak tým zůstal z velké většiny při starém. Na první soustředění do Mannheimu odcestovalo 15 hráček, když více než polovinu tvoří dívky z úspěšné party z MS. Chybí jen  Staňková a zraněná Kučerová s nemocnou Vančurovou. Poslední jmenovaná by se měla zapojit do dalšího programu, nad Květou Kučerovou visí velký otazník. Její koleno stále protestuje proti plnému zapojení do přípravy. Kádr tedy tvoří "poznaňské" Šmídová, Dukátová, Reichlová, sestry Mejzlíkovy, Brtvová, Kyndlová, Haklová a Poloprutská. U té však vyvstal na začátku sezony velký otazník a v Mannheimu po domluvě s  koučem Faustem se zkušená slávistka rozhodnula z osobních důvodů skončit s přípravou na zmiňovaný vrchol sezony. "Domluvila jsem se s trenérem Faustem na tom, že nebudu bojovat o místo v sestavě pro ME. Rozhodnula jsem se jít si za svým osobním snem a bohužel to nejde sloučit z časových důvodů s reprezentací. Bylo to strašně těžké rozhodnutí, protože část mého srdce bude stále s HOLKIS týmem, ale věřím, že mne holky i trenér pochopí", svěřila se nám během soustředění v Mannheimu Klára Poloprutská. Trenér Faust tak bude muset její klíčovou postavu nahradit někým dalším z kádru. Určitě tak ocenil návrat zkušené harcovnice Karolíny Paterson, která se do národního týmu vrací po krátké pauze. Bude to Karolína, která nahradí odcházející Kláru Poloprutskou? Nebo někdo z mladší nastupující krve? Německý kouč bude mít na výběr z dalších členek, které se zúčastnily kempu v Mannheimu - Bížová, Laciná, Jirsová, Čecháková, Polcarová. Uvidíme tedy, kdo ze zmiňovaných hráček vyplní místo v dvanáctičlenném kádru pro Mistrovství Evropy. Na to však je ještě čas.

Příprava je totiž tento rok o poznání lepší a delší než před MS. "Jsem velmi rád, že se povedlo zajistit kvalitní přípravu před ME. Chtěli bychom se letos prezentovat ofenzivnější hrou než na MS. Chceme samozřejmě vycházet z kvalitní defenzivy, ale zároveň chceme diváky bavit kvalitnější a útočnějším pojetím. K tomu však je samozřejmě potřeba dostatečný trénink", líčí s entusiasmem v hlase německý trenér. Musíme poznamenat, že plán přípravy je opravdu lepší než v loňském roce - hráčky se zúčastnily prvního kempu v Mannheimu, další je naplánován na období mezi svátky opět v západoněmeckém pozemkářském městě a finální příprava před ME proběhne týden před jeho začátkem na kvalitně obsazeném turnaji v Bobblingenu. Možná se ještě povede zapojit jednodenní kempy v Praze, ale to je stále v jednání. Je nutno podotknout, že příprava je při velmi omezeném rozpočtu národního týmu poměrně rozsáhlá. "Musím v tomhle poděkovat mému týmu Mannheimu, který nám zde vyšel ve všem vstříc. Za pronájem haly zde neplatíme a díky tomu, že zde hrají někteří Češi, tak i ubytování nás nic nestojí. Nákladem je tedy pouze úhrada cesty na západ Německa", dodává s vážnou tváří rodák z nedalekého Frankfurtu. Soustředění tak HOLKIS tým vyjde daleko výhodněji, než kdyby se připravoval v Česku.

Samotný první kemp měl formu třídenního soustředění. V pátek družstvo vyrazilo auty z Čech a večer už poprvé trénovalo. V sobotu byly na programu dvě utkání 2x25 minut proti domácímu bundesligovému výběru. V prvním zápase HOLKIS tým nestačil v kombinované sestavě na Mannheim a po překvapivě velmi kvalitním výkonu na obou stranách prohrál 5:4. Následoval krátký oběd obou týmů v clubhousu a po dvou hodinách druhý match. V něm nastoupily české dívky v nejsilnějším možném složení a na hřišti to bylo znát. Češky dominovaly prakticky ve všech herních aspektech a nedaly svému soupeři šanci - výsledek 6:3 hovoří za vše.  Po zápase ještě tým hodinu vydatně potrénoval a dlouhý den se stal poté minulostí. "S výkonem v obou zápasech jsem byl velmi spokojen. Mile mne překvapilo, že i po tak velké pauze jsou holky schopny hrát kvalitní defenzivní blok. A když k tomu připojí i dobrou útočnou fázi tak, jako ve druhém zápase, tak mi to opravdu vhání optimismus do žil", pravil spokojený kouč Faust po dlouhém sobotním dnu. Večer zasedl k počítači a právě druhé utkání do puntíku rozebral. Videoanalýzu měly na programu holky druhý den ráno. Hodnotila se pozitiva a samozřejmě i to, co lze udělat lépe. Po rozboru následovalo poslední utkání  s domácím týmem. Opět v kombinované sestavě a s mnoha novými prvky. V zápase na 2x30 minut se tentokrát povedlo oplatit našemu soupeři výhru 6:3, nicméně trenér Faust nebyl po výsledku nespokojený. "V tomto utkání jsme si chtěly pár věcí vyzkoušet, nicméně na holkách už byla znát únava z náročného víkendu. V hlavách nám teď převládají pozitiva nad negativy - musíme však zapracovat na dalších herních variantách a zejména na fyzické připravenosti. ME bude dlouhé a budou rozhodovat detaily", shrnul vše spokojený kouč.

Nám nezbývá nic jiného než jen popřát celému HOLKIS týmu hodně štěstí do přípravy na ME. Ať se hráčkám vyhýbají zranění a daří se jim plnit plán fyzické přípravy. V Lipsku to v lednu určitě přinese úspěch!

připravil Jakub Mejzlík

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace ženy > HOLKIS tým: Ostrý začátek, sladký konec?
Loading...

Reprezentace ženy

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Reprezentace ženy

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...