Hostivař bodovala za hranicemi

13.5.2014

Dne 3.-4. května 2014 probíhal turnaj pozemního hokeje v německém Falkensee u Berlína.  HC Hostivař navázala přátelství s tímto klubem již v loňském roce 2013, kdy družstvo dívek U12 vyhrálo svoji kategorii a přivezlo zlato. Na oplátku přijelo na podzim do Prahy družstvo Falkensee, které se sde utkalo s družstvem dívek Hostivaře a Litic.  V letošním roce klub HC Hostivař opět přijal pozvání pořadatelů a turnaje se tak zúčastnila i družstva kluků U12 a U16.  Namísto dívek U12 se letos zúčastnily dva týmy dívek U14 a U16.

Odjezd pro většinu účastníků byl z Prahy už v pátek 2. května v odpoledních hodinách za vydatné bouřky a padání krup. Proto pro nás bylo velkým překvapením sobotní nádherné počasí, kdy se někteří z účastníků na slunci i spálili. Několik hráček si o přestávkách užilo i výletu na lodičkách po místním jezeře. Nedělní počasí už bylo opět o něco chladnější, ale to nikomu nevadilo, protože to pro nás nebylo to nejdůležitější.  Tím nej nej zážitkem pro nás bylo získání 3 zlatých medailí a krásný zážitek pro celý FAN KLUB HCH napříč kategoriemi. Někteří z rodičů dokonce přišli z fandění o hlas.

Každá z kategorií absolvovala 5-6 zápasů během 2 dní. Chlapci z kategorie U12 měli silnou konkurenci a přes počáteční ostych a nezdar se jim podařilo dva zápasy vyhrát. Děvčata U14 a U16 nenechala nikoho na pochybách, že si umí skvěle nahrávat a vyhrála naprosto všechna utkání.  Chlapci z kategorie U16 se také nenechali zahanbit a po opravdu tvrdých soubojích vyšli ze všech utkání také vítězně. Při závěrečných utkáních dokonce za pokřiku fanoušků z Čech „Hoši děkujem!“

A co napsat na závěr? Turnaje se zúčastnilo 34 týmů z klubů: TSV Falkensee /  BSRK / Pritzwalker FHV 03 / Potsdamer SU / HC Königs Wusterhausen / Spandauer HTC / Mariendorfer HC / Berliner Bären / Rotation Prenzlauer Berg / Zehlendorf 88 /  TuS Lichterfelde / SC Charlottenburg / TiB (Turnen in Berlin) / Berliner SC / Karower Dachse/Köpenick /  Bremer HC / Stralsunder HC / Eintracht Braunschweig / Post SV Hameln / MSV Börde/Osternienburg / Pillnitzer HV  / SV Motor Meerane  / Vimaria Weimar / HC Hostivar Prag

Utkání probíhala nepřetržitě po oba dva dny. Pauza mezi každým utkáním byla pouze dvě minuty!!! Organizátoři měli vše pod kontrolou a nic neponechali náhodě. Snídaně, skvělé občerstvení z grilu, sobotní diskotéka pro všechny účastníky, páteční welcome párty a sobotní přátelský turnaj pro rodiče. Počet účastníků celé výpravy z HC Hostivaře byl 54 osob. Spalo se v tělocvičně na karimatkách a ti šťastnější na žíněnkách.

Pořadatelé odměnili na závěr všechna družstva diplomy, pamětními medailemi a obrovským balením gumových medvídků. První tři družstva ze všech kategorií pak obdržela pohár. Všichni jsme byli hrdí na předvedené výkony děvčat i chlapců.  Těšíme se, že mladí hráči a hráčky i díky tomuto zážitku u hokeje vydrží co nejdéle a Hostivař dá o sobě ještě vědět ;o).

Děkuji všem obětavým trenérům, nadšeným hráčům a fandícím rodičům za krásný společně strávený víkend.