Hrdinská bitva s Ruskem skončila smolně...

13.7.2014

Bologna - Šestnáctka holek potkala nejtěžšího soupeře na turnaji a rozhodně nezklamala. Dokonce sahala po bodech...

ČR - Rusko 2:3 (1:1)
G: Jelenová, Kolářová

V pátek nás čekal nejtěžší soupeř tohoto turnaje. Od prvního dne bylo jasné, že Rusky jsou zde jasnými favoritkami . Začátek zápasu se pohyboval ve velice vysokém tempu a šance byly k vidění na obou stranách. Po 14 minutách hry se ruské hráčky bohužel pro nás prosadily a ujaly se vedení 1:0. Nás to však nepoložilo a naopak nás tento gol nabudil a Adéla Jelenová perfektním pokládaným úderem vyrovnala na skore 1:1. Rusky měly hned poté velkou šanci z trestného rohu, kterou bravurně odvrátila na brankové čáře Natálie Nováková. Rusky si  vyvíjely postupný tlak, ale díky naší opoře v bráně bezúspěšně. Poločas skončil 1:1.

Hned na začátku druhého poločasu Rusky využívají svůj již několikátý roh a ujímají se opět vedení 2:1.

Následně se ocitá Kateřina Bubelová v obrovské šanci, když získává balonek na útočné čtvrtině a pouští se do samostatného nájezdu. Gólmanka bohužel dobře vybíhá proti a tak z tohoto brejku nic není. Naše holky bojují jako lvice. A je to tady, Anča Kolářová vybojovala balonek v naší obranné čtvrtině, vzala zodpovědnost na sebe a úchvatným solem přes celé hřiště zakončuje s chladnou hlavou přesnou střelou ke vzdálenější tyči. Holky se radují, srovnáno 2:2. V posledních 15ti minutách zápasu je na našich holkách vidět značná únava, ale všechny bojují do posledních chvil. Hra se přelévá ze strany na stranu, holky hrají na maximum. Ruský tlak se neustále zvyšuje, ale naše obrana funguje jako švýcarské hodinky. Rusky neví kudy kam. Minutu před koncem se jim bohužel otevírá šance, kterou využívají a strhávají vedení 3:2 na svoji stranu. Přesto že je půl minuty dokonce zápasu, holky se nevzdávají a vytváří si trestný roh dohrávaný po odpískání. Roh se nám nepodařilo bohužel golově zakončit. Děkujeme holkám za skvěle odvedenou práci na hřišti. Dnes tam nechaly vše.

V neděli v 11:45 poslední zápas s Polskem. Držte nám všichni palce, holky budou bojovat o stříbrné medaile!

Rakousko- Polsko 1:0