Husarský kousek Litic

3.4.2011

Úvodní utkání extraligy mužů v pozemním hokeji hraná vesměs za nádherného jarního počasí sice většinou nedokázala zakrýt různorodou fyzickou připravenost naší nejlepší osmičky po zimní přestávce, přesto však nabídla většinou zajímavou podívanou a výkony docela slušné úrovně. Šlágrem kola byl každopádně start pražské Slavie v západočeské metropoli.

TJ Litice – Slavia  2:1(1:1)

Do té doby neporažení hosté, kteří  přišli o body jen třemi remízami,  nastupovali k utkání v roli favorita. V neposlední řadě i proto, že v pražském Edenu slávisté měli poslední vzájemné utkání, v němž šlo o body, jasně pod kontrolou – ledacos napovídala i jejich výhra 6:3.

Jak hodnotil odvetný duel trenér domácích Michal Soukup?

Zápas začal nečekaně a dá se říci, že při střetnutí těchto dvou týmů dost nezvykle. Hrálo se přímo na hranici povolené tvrdosti, nikdo druhého v tomto ohledu nešetřil a to na celé hrací ploše. Každopádně došlo nakonec k tomu, co jsme si přáli - v sedmé minutě se Niklas radoval spolu s ostatními spoluhráči z gólu. Byl důležitý i proto, že dal popud k technickému pojetí na obou stranách, začal se hrát hokej – rušno bylo před oběma brankami. Hosté byli každopádně úspěšnější, v 11.minutě Kyndl srovnal skóre. Hrál se docela líbivý hokej, stejně jako po přestávce, kdy hustě obsazené ochozy se nechaly slyšet a předvedly, co znamená patřičná podpora zázemí. K naší radosti šlo o jednu z největších návštěv, které jsme zatím zaznamenali. Po přestávce bylo zřejmé, že oba týmy by rády zvrátily nerozhodný stav ve svůj prospěch, přibylo i nepřesností. V 51.minutě se každopádně Rumpikovi za mohutného potlesku diváků podařilo skórovat. Zbývalo sice ještě dvacet minut, s maximálním vypětím se nám podařilo výhru uhrát.

Rozhodovali Vladimír Kavan a Štěpán Podmol.

HC Hostivař – HC Bolevec 4:2(2:2)

Slovo má vedoucí hostivařského týmu Daniel Kaplan: Utkání  pro nás začalo  nadějně.  Už po třech minutách jsme vedli 1:0, o dvanáct minut později přidal nadějný mladíček Bosák další gól. Zdálo se, že bez větší námahy se nám podaří loňskou  naší prohru v Bolevci oplatit a rázem se začalo z naší strany zbytečně chybovat, v neposlední řadě se přestalo hrát s patřičným vypětím. Taktovku převzal soupeř, který naopak viditelně přidal a během osmi minut v závěru poločase po našich zbytečných chybách vyrovnal zásluhou Bareš a Černého. Po přestávce se hra vyrovnala, celkově hosté však zahrávali tři trestné rohy a my jsme se museli spokojit s jedním. Je třeba přiznat, že zbytečných chyb bylo na naší straně víc, pokulhávalo se v kombinační hře, při přechodu od útoku se  nevyvarovalo nejrůznějších nepřesností. Naštěstí se ve 48. minutě podařilo Svobodovi jít gólem do vedení a nestrárnoucí Jungmann pojistil dvě minuty před koncem pro nás nepochybně důležitou výhru, celkově druhou .

President – Rakovník  0:4(0:2)

Se zájmem očekávané střetnutí. Oba týmy patří k silnější pětce, President  na podzim uštědřil hostům jejich největší prohru 3:7,  naopak hosté jinak udivili pěti  výhrami a  nezvyklou remízou se Slavií  5:5.

Svou hrou překvapili nepochybně i v Edenu., trenér Pavel Hraba shrnul své dojmy ze zápasu takto:

Bylo to docela vyrovnané utkání slušné úrovni, my jsme tentokrát předčili soupeře lepší koncovkou. V 15.minutě s Daškovi podařilo při trestném roku dorazit míč zpět do sítě, v e 28.min. zvýšil Procházka na 2:0 v náš prospěch.Po přestávce  byl obdobný průběh. President útočil, my jsme dávali góly. Přesně ve stejnou dobu jako v první půli Dašek trestný roh využil Jahoda k vylepšení skóre

při penaltě, deset minut před koncem udělal definitivní tečka za utkáním opět Procházka – výhra 4:0 v tomto utkání nepochybně potěšila.

Rozhodčí Hupcej – Štěpnička.

Mnichovice – Slavia Hradec Králové 2:3(2:2)

Kapitán hradeckého týmu Marek Machút byl s výhrou spokojen, dvěma góly k tomu přispěl Toms,  do listinu střelců se dále zapsal Krýsl,  kanonýrem  Mnichovic zůstává Lavický, tentokrát se  mezi tyče trefil dvakrát.

Tabulka po 11.kole:

1.Rakovník                               11   7    2    2       60:26       23

2.Litice                                      11   7    1   3       47:24        22

3.Slavia Praha                            10  6    3    1      55:24         21

4.Hr.Králové                               10  6   3    1      31:24         21

5.President                                   10  6   0    4     32:31          18

6.Hostivař                                     10  2  1    7      25:48           7

7.Mnichovice                                11  1   2   8      24:50           5

8.Bolevec                                      10    1  2   7     11:40            5

9.RD 18                                           3     0  0  3      3:21             0

EXTRALIGA ŽEN

Slavia Praha – HC Rakovník   8:2(3:0)

Zvláštní prohra. Slávistky vedly patnáct minut před koncem o pouhou branku. Když deset minut před koncem se jim podařilo zvýšit, soupeř „se sesypal“   a zrodila se nečekaně vysoká prohra.

HC Hostivař – Slavia Hradec Králové 4:1(3:0)

„Jsem stoprocentně spokojen jak s výhrou,tak i s celkovou hrou“, netajil se svou chválou po docela rušném a na góly bohatém utkání trenér vítězek Antonín Kemr. Branky  vstřelily Košťálová a Trčková po 2,  za hradeckou Slavii z trestného rohu  Barbora Švenková. Jistou kuriozitou údajně bylo vyloučení Den.Neplechové. Řídila Babická s jistým neindifikovaným nováčkem.

Mnichovice – Praga 0:6(0:3)

Slovo má trenér Pragy Miloš Kavan: Začátek utkání byl nezvyklý. Během tří úvodních minut vstřelila Laciná, Turková a Haklová tři góly. Namlsaly se a do přestávky výbornou mnichovickou brankářku (na jméno si bohužel nemohu vzpomenout) už nikdo nepřekonal.Mnichovické hráčky v té době hrály dobře  pozičně, naběhaly kilometry a už se zdálo, že další góly nedáme. Chyba lávky! Ve druhé půli další trojka – Laciná, Kyndlová a Kavanová z trestného rohu  se v 15.,19.,23. postaraly o repete.

Řídili  Šulc a Tóth.

Tabulka po 9.kole:

1.Praga                                     9     7      2      0      29:11        23

2.Slavia Praha                          8     5      3      0      29:  9         18

3.Hostivař                                 9     4      2      3      23:19         14

4.Rakovník                               8     4       1     3       27:27         13

5.Bohemians                             7     2       0     5       12:24          6

6.Hr.Králové                             8      1      1      6        5:20          4

7.Mnichovice                            7      0      1      6         9:24         1