I. a II. místo na Olympijských nadějích

2.5.2016

Praha 2. 5. 2016 - Do včerejšího utkání s Maďarskem vstoupil český tým kluků stejně vlažně jako do utkání se Slovenskem. Výsledkem byl překvapující poločasový stav zápau 2:2. Po důrazném poločasovém proslovu trenéra Tomáše Babického vstoupil český tým do druhého poločasu výrazně aktivněji a svého soupeře začal výrazně přehrávat. Náš tým se s turnajem rozloučil výhrou 8:2. Turnaj olympijských nadějí vyhrálo Polsko, když dnes porazilo pořádající Slovensko 2:0.

U18 chlapci - Litva 8:2
B: 2x Zuna, 3x Bodnár, 3x Svatoň

Trenér Tomáš Babický krátce zhodnotil celý turnaj: „S výsledky ani předvedenou hrou v sobotním a nedělním zápase nemohu být spokojený. Náš výkon limitovalo nepříliš kvalitně pokropené hřiště, ale na to se nelze vymlouvat. Turnaj nám ukázal naše slabé stránky, na kterých je třeba zapracovat a zároveň i mentální a herní vyspělost jednotlivých hráčů, turnaj tak splnil naše očekávání. Jednalo se o přípravu, vše směřujeme k červencovému mistrovství Evropy „A“ v irském Corku (24. - 30.července).“

Tým reprezentace do 18let čeká do mistrovstvá Evropy několik celodenních srazů, třídenní soustředění a série přípravných zápasů. Jakmile budou potvrzeny termíny přípravných zápasů, budeme Vás o nich včas informovat.

V neděli také čekal dívky poslední zápas s papírově nejslabším soupeřem turnaje Maďarkami. Podle předpokladů se celý zápas odehrával v naší režii a tak jsme si mohli vyzkoušet různé herní akce. Scóre o poločase bylo 4:0. Do konce zápasu jsme ještě vstřelili dalších 10 gólů a tak jsme tento turnaj zakončili vysokou výhrou 14:0.

U18 dívky - Maďarsko 14:0
B: Karolína Hanzlová 3x, Pavlína Riedlová 3x, Anna Kolářová 2x, Nikol Babická 1x, Adéla Jelenová 1x, Barbora Pažitková, Natálie Nováková, Kateřina Hoštičková, Michaela Kučerová

Přípravní turnaj Olympijské naděje byl pro oba dva výběry přínosem. Ukázal, na čem je třeba ještě zapracovat. Týmy z turnaje odjížděly spokojeni, protože holky vybojovaly I. místo na turnaji a kluci krásné II. místo.

chlapci - Litva 8:2

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Ostatní > I. a II. místo na Olympijských nadějích