II. Celorepublikový turnaj školních kroužků

27.3.2013

II. Celorepublikový turnaj školních kroužků
II. Celorepublikový turnaj školních kroužků
II. Celorepublikový turnaj školních kroužků
II. Celorepublikový turnaj školních kroužků

Tento víkend proběhl již II. ročník turnaje kroužků v pozemním hokeji v hale na Slavii. Jsme velice rádi, že letošní rok byl v tak velikém počtu dětí a rodičů.  Sešlo se nám zde 195 hráčů a hráček ze základních škol z celé ČR. Zahrát si přijela škola z Rakovníka, Liberce, Poděbrad, Plzně, Kadaně, Olomouce, Přerova, Mnichovic, Průhonic a také několik škol z Prahy.

Školy sehrály nejdříve zápasy ve skupinách. Skupiny byly celkem čtyři a hrálo se na dvou hřištích, aby zápasy rychleji odsýpaly a děti neměly takové prodlevy mezi zápasy. Hrálo se tři plus brankář, což umožnilo, že si každý dostatečně zahrál a také to bylo atraktivnější pro diváky, protože padalo více gólů. Rozhodčí byli velice benevolentní a nechávali více výhod. Tento systém hry určitě potěšil nejen oko  diváka, ale také hráče. Obrovskou radost ze hry 3+1 by měl zajisté i Horst Wein německý trenér,který nás navštívil minulý týden.

Po sehrání zápasů základních skupin se hrály semifinálové zápasy a zápasy o umístění. Velikým překvapením bylo, že semifinálové zápasy sehrály více méně školy, které zatím nemají v místě bydliště klubové zázemí. O třetí místo  bojovaly školy ZŠ Hloubětín, Mráčkova, Klecany (Bílé Kaňky) z Prahy a ZŠ Doctrina z Liberce. Nakonec ZŠ Doctrina  vyhrála 4:1 a přebírala si bronzové medaile. Pro zlaté si přišla škola ZŠ Dlážka, která porazila ZŠ Za Mlýnem z Přerova ve finále 8:1. Před vyhlášením bylo pro děti připravené vystoupení kouzelníka, který zajisté pobavil nejen děti.

Na tomto turnaji nebylo tolik důležité, kdo vyhraje, ale hlavně aby si každý zahrál a měl z hokeje radost. Proto také každý hráč a hráčka byli odměněni medailí za účast a každý tým obdržel tašku s nějakými dobrotami od společnosti Albert.

Veliké poděkování patří:

Hlavnímu partnerovi akci panu Stýblovi

Společnosti Albert Ginovi Schildersovi

Martinu Hanusovi za celodenní moderování a starání se o hudbu

Doktorovi Janu Horákovi

Martině Babické za grafiku 

 

A všem pomocníkům, kteří se starali o chod celého turnaje a také sehráli exibiční zápas.

Veliké poděkování také patří všem školám a jejich trenérům za účast. 

 

Sestřih z turnaje kroužků bude 7.4. v 8'20h na ČT sport + další reprízy

 

Tomáš Babický

     ČSPH

pozemnihokej.cz > Trenéři > Semináře > II. Celorepublikový turnaj školních kroužků
Loading...

Semináře

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 >
 
 
Loading...

Semináře

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 >
 
 

Trenérský web

Nacházíte se v části stránek Českého pozemního hokeje, které jsou učeny trenérům pozemního hokeje. Pokud máme možnost jakkoli využívat moderních informačních technologií k propagaci a dalšímu vzdělávání samostudiem, případně výměnu zkušeností, je třeba toho využít. Obsah stránek je zaměřen na:

1) informace o seminářích a školeních, včetně možnosti se online přihlásit a zaregistrovat,
články s populárně naučným obsahem,

2) trenérskou znalostní databázi, která obsahuje tréninková cvičení, video ukázky, nebo metodické rady a pokyny k trénování všeobecně,

3) adresář trenérů.


Doufáme, že trenérský web bude cenným nástrojem nejen pro plánování tréninkového procesu všech kategorií, ale zároveň velkou inspiraci a motor pro vlastní práci na poli trenérském