II. Celorepublikový turnaj školních kroužků

27.3.2013

Tento víkend proběhl již II. ročník turnaje kroužků v pozemním hokeji v hale na Slavii. Jsme velice rádi, že letošní rok byl v tak velikém počtu dětí a rodičů.  Sešlo se nám zde 195 hráčů a hráček ze základních škol z celé ČR. Zahrát si přijela škola z Rakovníka, Liberce, Poděbrad, Plzně, Kadaně, Olomouce, Přerova, Mnichovic, Průhonic a také několik škol z Prahy.

Školy sehrály nejdříve zápasy ve skupinách. Skupiny byly celkem čtyři a hrálo se na dvou hřištích, aby zápasy rychleji odsýpaly a děti neměly takové prodlevy mezi zápasy. Hrálo se tři plus brankář, což umožnilo, že si každý dostatečně zahrál a také to bylo atraktivnější pro diváky, protože padalo více gólů. Rozhodčí byli velice benevolentní a nechávali více výhod. Tento systém hry určitě potěšil nejen oko  diváka, ale také hráče. Obrovskou radost ze hry 3+1 by měl zajisté i Horst Wein německý trenér,který nás navštívil minulý týden.

Po sehrání zápasů základních skupin se hrály semifinálové zápasy a zápasy o umístění. Velikým překvapením bylo, že semifinálové zápasy sehrály více méně školy, které zatím nemají v místě bydliště klubové zázemí. O třetí místo  bojovaly školy ZŠ Hloubětín, Mráčkova, Klecany (Bílé Kaňky) z Prahy a ZŠ Doctrina z Liberce. Nakonec ZŠ Doctrina  vyhrála 4:1 a přebírala si bronzové medaile. Pro zlaté si přišla škola ZŠ Dlážka, která porazila ZŠ Za Mlýnem z Přerova ve finále 8:1. Před vyhlášením bylo pro děti připravené vystoupení kouzelníka, který zajisté pobavil nejen děti.

Na tomto turnaji nebylo tolik důležité, kdo vyhraje, ale hlavně aby si každý zahrál a měl z hokeje radost. Proto také každý hráč a hráčka byli odměněni medailí za účast a každý tým obdržel tašku s nějakými dobrotami od společnosti Albert.

Veliké poděkování patří:

Hlavnímu partnerovi akci panu Stýblovi

Společnosti Albert Ginovi Schildersovi

Martinu Hanusovi za celodenní moderování a starání se o hudbu

Doktorovi Janu Horákovi

Martině Babické za grafiku 

 

A všem pomocníkům, kteří se starali o chod celého turnaje a také sehráli exibiční zápas.

Veliké poděkování také patří všem školám a jejich trenérům za účast. 

 

Sestřih z turnaje kroužků bude 7.4. v 8'20h na ČT sport + další reprízy

 

Tomáš Babický

     ČSPH

pozemnihokej.cz > Trenéři > Semináře > II. Celorepublikový turnaj školních kroužků
Loading...

Semináře

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 >
 
 
Loading...

Semináře

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 >
 
 

Trenérský web

Nacházíte se v části stránek Českého pozemního hokeje, které jsou učeny trenérům pozemního hokeje. Pokud máme možnost jakkoli využívat moderních informačních technologií k propagaci a dalšímu vzdělávání samostudiem, případně výměnu zkušeností, je třeba toho využít. Obsah stránek je zaměřen na:

1) informace o seminářích a školeních, včetně možnosti se online přihlásit a zaregistrovat,
články s populárně naučným obsahem,

2) trenérskou znalostní databázi, která obsahuje tréninková cvičení, video ukázky, nebo metodické rady a pokyny k trénování všeobecně,

3) adresář trenérů.


Doufáme, že trenérský web bude cenným nástrojem nejen pro plánování tréninkového procesu všech kategorií, ale zároveň velkou inspiraci a motor pro vlastní práci na poli trenérském