Indická liga očima Evropana

29.3.2016

Praha 29. 3. 2016 - Před měsícem vrcholila nejlepší světová soutěž, Indická liga. Letos se hrál již čtvrtý ročník a potřetí se tohoto hokejového svátku účastnil i náš nejkvalitnější rozhodčí Jakub Mejzlík. Pojďme ale pěkně popořadě a řekněme si nejprve více o této hokejové show. O titul „nejlepšího týmu světa“ bojuje šest klubů. Hráče si každý klub vybírá v aukci, ligy se účastní nejkvalitnější světoví borci. Diváci mají možnost sledovat v akci hráče těchto jmen: Hauke, Furste, Fuchs, Jolie, Dwyer, Child, Sardar, Jackson, Middleton, Bjorkman, Stanzl, Reid-Ross (nedávno představen v Hokeji na zemi). Letošní ročník byl hodně ovlivněn nadcházejícími Olympijskými hrami, proto chyběla spousta hráčů z Evropy. Nechyběli však ti nejlepší z Austrálie a Nového Zélandu. Novinkou mezi pravidly byl fakt, že v každém týmu mohlo být maximálně osm zahraničních hráčů, na hřišti současně z jednoho týmu pouze pět. Účast v této lize není jen záležitostí prestiže, ale i příležitost finančně si polepšit, odměny za šest týdnů trvání ligy jsou v rozmezí pěti až sta tisíc amerických dolarů. Vítězem letošního ročníku se stal tým Jaypee Punjab Warriors, který měl ve svých řadách tak kvalitní hráče jako Marka Knowlese. Jakuba Mejzlíka jsme se zeptali na dojmy z celé soutěže.

 

1)      Jakube, pískal jsi již třetí ročník, jaká je to pro tebe zkušenost?

JM: Jsem rád, že si mě sem vybrali i potřetí - jsem tu jediný, kdo má s HIL tolik zkušeností. Znamená to pro mě potvrzení toho, že to co dělám je správné. Zkušenost je to pro mě obrovská, každý zápas je srovnatelný se zápasy na MS, ME nebo OH, atmosféra tu bývá někdy daleko lepší než při těchto turnajích. Samotná soutěž je hodně náročná, zažíváme hodně cestování, přeletů, charitativních akcí, meetingů, rozborů...

2)      Jak se chovají hráči, liší se vnímání rozhodčího od např. evropského turnaje?

JM: Chování hráčů se dá srovnat s top turnaji - tady mi přijdou více komunikativní, více si dovolí diskutovat než v národním týmu, ale to je logické - srovnal bych to s EHL, někdy je to tu na hřišti dost "horké", ale má to co dočinění s fanoušky a atmosférou na hřišti jako celkem. Celkově je pískání víc volnější, dokonce od vedení ligy máme "přikázáno" dělat některé věci jinak než na FIH turnajích. To je prostě součást "zábavy", kterou tady hokej přináší a má divákům přinášet.

3)      Je tato liga a hlavně její pojetí dobrou reklamou pro hokej?

JM: Celkový pohled na ligu je velmi pozitivní, je to skvělá reklama pro hokej, už jen to jak jsou zápasy snímány. Tímto směrem by měl hokej jít a jeho popularizace by měla být přes tyto ligy a velké turnaje. Zkouší se tu nové věci, letos kupříkladu pravidlo, kdy se gol ze hry počítá za dva, zatímco goly z rohů jen za jeden. To přináší docela zajímavé kouzlo věci a na hřišti díky tomu vidíme více šancí a ne jen snažení se o rohy. Byl jsem proti tomuto pravidlu, ale v praxi musím říct, že se mi docela líbí.

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TURNAJE A ZÁPASY > Indická liga očima Evropana
Loading...

TURNAJE A ZÁPASY

Stránkování

12 3 4 >
 
 
Loading...

TURNAJE A ZÁPASY

Stránkování

12 3 4 >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...