Jaro volá - muži vol. 1

15.3.2011

Už jsme tady s druhou ochutnávkou pozemkářského jara. Tentokrát se podíváme na první dávku mužských týmů. Vzhůru do toho.

Cesta je jasná, začneme Staropramenem s klokany z Hostivaře, pak to vezmeme na Pernštejn do Hradce, následně do Rakovníka na Bakaláře a končit budeme s Prazdrojem v Plzni. No čeká nás jízda s více než povolenou dávkou alkoholu v krvi.

Úterý, usedávám v hospůdce vedle fotbalového hřiště v Hostivaři a popíjím Staropramen s Tomášem Pauerem. Tenhle nadějný juniorský reprezentant odklápí pokličku od hrnce s názvem příprava dvou týmů v jednom. Treninky jsou tedy neortodoxní - vždy jeden den v týdnu ve svém rodném oddílu a následně jeden společný trenink. Najdou se ale prý i tací, co zvládají všechny treninky. S počátkem března přišlo na řadu vytoužené hřiště, kde v začátku převládalo spíše běhání, nicméně teď už kluci ví, jak vypadá hokejka a míček a herní forma začíná dominovat. Co se týče hrací přípravy, tak to mají na "Hostíku" docela našlápnuté. Domácí turnaj, turnaj v Bolevci a nakonec příprava proti Slavii - tomu říkám herní příprava. Evidentně ji ale kluci potřebují. Po podzimu nejsou vůbec spokojeni s umístěním a zejména s předvedenými výkony v počátku soutěže. Na mužstvu se projevila nesehranost, na které nyní již pilně pracují. Tomášovým přáním je být ve všech utkáních plnohodnotným soupeřem a hrát v klidném středu tabulky. Sám jsem zvědav, jak se to pražanům bude dařit. Děkuji za rozhovor, platím Starouše a sedám do auta - samozřejmě jen jako spolujezdec. Naviguji nikoli na Bělehráád, ale na Hradec.

Uvítání v Hradci nemohlo být příjemnější. Vychlazený místní pardubický Pernštejn v oroseném půllitru. S úsměvem na tváři mi ho přináší věčně vysmátý Michal Suchý. S koutky široko od sebe se nese celý náš hovor. Začínáme na neveselé téma sestupu z halové ligy. Díky tomuto výsledku se borci z Hradce Králové rozhodnuli, že vynechají plánované volno a pilně zahájí fyzickou přípravu. Čili od poloviny ledna až do začátku března dva tréninky zaměřené na fyzičku a posilování. Jak Suši dodává, posilovačka byla hlavně na břišní svalstvo, aby chlapci do plavek na pláž byli opravdu řádně připraveni. Sauna jako tečka po náročném treninku? Ano, i toto bylo na pořadu každého týdne... Jen jsem si u toho piva posteskl, že by taky nebylo od věci zapojit se do podobného tréninku, ale to je spíš na jiné povídání. Dostáváme se k herní přípravě. Ta chlapce z východočeské metropole čeká od 14.3. a poměrně záhy - 27.3. je čekají první ostrá utkání v Interlize...no, tomu říkám rychlý start. Záhy se dostáváme k ambicím. Michal dodává, že jasným úkolem je zajistit si postup do první čtyřky a následné překvapení v playoff... Uvidíme, jak se tyto smělé plány povede přetavit v realitu. Pivo platí Suši a já sedám a v navigaci skáče další štace - Rakovník.

Přijíždím do Rakovníka a spolu s dalším mladíkem Martinem Seemannem mne čeká otázka, zda již se město probralo z oslav historického halového extraligového titulu. S Martinem si v útulné hospůdce na náměstí dáváme na vystřízlivění místní specialitu - pivo Bakalář. Dozvídám se, že oslavy byly velkolepé, ale tým už se pilně připravuje na nadcházející venkovní část sezony. Fotbálek, florbálek a další divné sporty nyní střídá tvorba svalstva a fyzické připravenosti. O víkendech se chlapci jdou proběhnout i se zahnutými nesmysly a kulatou hračkou, takže o zábavu je postaráno. Herní příprava vyvrcholí memoriálem p. Václava Hory. Co se týče výsledků v podzimní části, tak se úzce pojí i s plány. Rakovník dokázal, že umí překvapit favority a to chce dodržet i na jaře. V tomto středočeském městě mají opět smělé medailové plány. Pohodové atmosféře rozhovoru přispívá i Martin jeho historkami z tréninků, kde panuje opravdu veselá atmosféra. Bohužel ani jedna historka není publikovatelná na našem seriozním serveru. Naše redakce dokonce dostala příslib, že pokud budou pořádat nějakou týmovou oslavu, tak budeme přizváni, abychom se o tom, jak se slaví v "Rakáči", přesvědčili na vlastní kůži. Bude to snad další oslava titulu? Nechme se překvapit. Platíme, loučíme se, nasedáme, odjíždíme. Pilsner Urquell volá, přátelé.

Plzeň, město piva, dobrého fotbalu a od loňského roku i skvělého pozemního hokeje, korunovaného titulem mistra ČR. My však míříme na "Plzničku" do Bolevce. Čeká nás posezení s místním štamgastem Michalem Vacátkem. Jsem rád, že jsem ho tu zastihnul, protože obvykle bývá kvůli studijním povinnostem v Praze. Bohužel se mu dle jeho slov nedaří stíhat všechny fyzické tréninky, které v Bolevci mají - a to že jich není málo! Třikrát týdně běhání není jen pro jen tak ledajaké nazdárky. Herní praxi bolevečtí borci získají při tradičních přátelácích se sousedy z Litic a také v neposlední řadě na memoriálu p. Hory - dlouholetého trenéra, na kterého jsou zde stále velmi pyšní. S podzimní částí jsou domácí hráči spokojení - 5 bodů na jejich kontě jim dává dobrou šanci na záchranu, která je prvořadým úkolem. Mimo tento zásadní bod dbají v Plzni na výchovu mladých hráčů a jejich zabudování do kádru A mužstva - to je chvályhodné. Michal zabodoval na konci rozhovoru a mně nezbývá nic jiného, než ho zde citovat... "Před jarem si přeji záchranu v lize a aby z nás soupeři neměli strach jenom proto, že jim můžeme ukrást balonky, ale i kvůli naší předvedené hře." Ano, Michale, ano... i já věřím. Každopádně kdyby někdo hledal míčky, víte na koho se obrátit. Já sedám do svého vyhřátého auta a jedu se ubytovat. Zítra mne čeká plzeňský soused Bolevce - Litice a pak už návrat do Prahy. Přes Mnichovice k Presidentovi a následně zpět do Edenu k sešívkám.

-jam-

pozemnihokej.cz > Soutěže > Články > Extraliga muži > Jaro volá - muži vol. 1

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...